İstanbul'da rota önerileri

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
strava heat map üzerinden istediğiniz şekilde bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hidrolik Yağı
Scudo

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Sağlam mesafeler süren arkadaşları kesmeyebilir ama Kemerburgaz Kent Ormanı bayağı başarılı bence. Özellikle benim gibi trafikte sürmeyi düşünmeyenler için :)

Şimdilik sadece yürüyüş yaptım ama bisikleti aldığımda ilk denememi orada yaparım herhalde. Hele hafta içi imkanı olan varsa daha tenha oluyor, sürüş çok daha keyifli olur. Bildiğim kadarıyla küçük bir bölümü açtılar, zamanla proje tamamlanınca gerçekten büyük bir parkur olacak.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Yunus EROL

Üye
Tepki
556
İsim
Yunus
Bisiklet
Mosso
195970 dosyayı görüntüle

En sevdiğim ve en çok kullandığım rota bu. Bazen Üsküdar yerine Kadıköy'den vapura bindiğim oluyor, bazen önce Rumelikavağı'na gidip oradan vapurla geçtiğim oluyor.

Gel gelelim bir tepede oturuyorum. (Rota evimden başlamıyor). Sahilden eve bisikletle çıkamıyorum. Strava 250 metre kadar %26 eğim gösteriyor. Öncesinde de yaklaşık 1 km %14 eğim var. Bisikleti elime alıp öyle dönmek zorunda kalmak çok üzücü.
Bu eğimler nerede var? Strava da eğim nerede gösteriyor? Rota yapmadan önce gösteriyor mu?

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Sağlam mesafeler süren arkadaşları kesmeyebilir ama Kemerburgaz Kent Ormanı bayağı başarılı bence. Özellikle benim gibi trafikte sürmeyi düşünmeyenler için :)

Şimdilik sadece yürüyüş yaptım ama bisikleti aldığımda ilk denememi orada yaparım herhalde. Hele hafta içi imkanı olan varsa daha tenha oluyor, sürüş çok daha keyifli olur. Bildiğim kadarıyla küçük bir bölümü açtılar, zamanla proje tamamlanınca gerçekten büyük bir parkur olacak.
Kent ormanı girişten sonra sağ parkur 14 km sonunda parke yol bitiyor sağdan devam edilince toprak yoldan tekrar girişe çıkıyor yani daire şeklinde karşı taraftaki yola ormana girişte soldan gidilince mesafe daha uzun kemere kadar gidiliyormuş eğer bir daha gidersem soldaki parkuru keşif yapacağım.

Dosyalar

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar Şile'nin güzel yollarını bırakıp bu tarafa taşınmak zorunda kaldım. (iş sebebiyle)

Buralara oldukça yabancıyım. Nerede bisiklet sürebileceğim konusunda hiç bir fikrim yok. Açıkçası Şile'de trafik olmadığı için trafikte sürmeye de çekiniyorum. Hatta 2-3 sürüşte kilitli ayakkabı giymemeyi düşünüyorum.

Bana yardımcı olabilecek kimse var mı? Rota önerisi yapabilirsiniz :)
Esenyurt, avcılar, kçekmece, Zeytinburnu, Bağcılar, bahçelievler, Kağıthane,Gaziosmanpaşa,Bayrampaşa gibi yerler bisiklet için en tehlikeli uygunsuz ve riskli yerler, buranın halkıda cahil olduğu için üstünüze araçları ile sürebilir, araçlarından kafalarını uzatıp tekerlek dönüyor esprisi yapabilirler.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Esenyurt, avcılar, kçekmece, Zeytinburnu, Bağcılar, bahçelievler, Kağıthane,Gaziosmanpaşa,Bayrampaşa gibi yerler bisiklet için en tehlikeli uygunsuz ve riskli yerler, buranın halkıda cahil olduğu için üstünüze araçları ile sürebilir, araçlarından kafalarını uzatıp tekerlek dönüyor esprisi yapabilirler.
bağcılarda oturuyorum, zeytinburnunda çalışıyorum. işe bisikletle de gidip geliyorum. hiç de dediğiniz gibi değil.

ayrıca maganda tipli ve üzerinize araç süren tipler ile daha nezih ve elit sayılan bakırköy ve ataköyde karşılaşıyorum hep. daha geçen hafta atıştım biriyle. ayrıca bisikletimi ezen öküz ile de floryada tanıştım.

demek istediğim maganda tipli cahiller her yerde olabiliyor. risk ise semt anlamında her yerde eşit bence.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar ben bir rota bilgisi almak istiyorum. Belirli bir rotaya çıkmadan önce o rota hakkında bilgi sahibi olmak bence çok önemli. Beni de çok rahatlatıyor.

Hafta sonu çatalca yolu üzerinden kırmızı okla işaretli yöne doğru bir sürüş yaptım. Yol güzel ve sakin, emniyet şeridi genişti. Şimdi merak içindeyim, mavi okla gösterdiğim kısım nasıldır acaba? Saray yolu olarak geçiyor.

20200706_123130.jpg

Ben o yöne doğru bir tur yapmak istiyorum. Google maps'den görüntü aldım.

SmartSelect_20200706-121706_Maps.jpg

Oldukça hoş görünüyor yol. Yeşillikler içinde. Fakat 2 şeritli ve dar bir yol.

Eğer deneyimleyen arkadaşlar varsa, acaba bu yolun trafik durumu nedir? Yol yüzeyi nasıldır? Köpek falan var mıdır? Bir de eğim durumunu merak ediyorum açıkçası.

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.420
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba arkadaşlar Beşiktaş esenyurt arası sahil yönünden ağırlıklı rota önerisinde bulunabilirsiniz. Arkadaşım da bende yeniyiz google earttan baktım 42 km civarı çıkıyor Tırstı biraz 😂🤣😂 ilk sürüş için uygun mu sizce (ilkten kast ettiğim mesafe olarak)

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.548
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba arkadaşlar Beşiktaş esenyurt arası sahil yönünden ağırlıklı rota önerisinde bulunabilirsiniz. Arkadaşım da bende yeniyiz google earttan baktım 42 km civarı çıkıyor Tırstı biraz 😂🤣😂 ilk sürüş için uygun mu sizce (ilkten kast ettiğim mesafe olarak)
Aslında kilometrede korkulacak bir şey yok ama asıl korkutucu olan yokuşlar. Sahil yolunun sonuna kadar gidiş tamam da ondan sonra 2 adet yokuş bulunuyo (eğer Haramidere sınırından da ilerideyse 2, yoksa 1 adet yokuşunuz mevcut :)), çok dik değil ama biraz uzunca. Kondisyonunuz yeterse e5 yan yoldan devam edersiniz. Arka caddelerden, mahalle aralarından var mıdır bir rota bilmiyorum ama sonuç olarak Esenyurt'a varmak için biraz tırmanmak gerekecek.

Tepki
7
İsim
Muhammed Sedef
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Esenyurt a kadar gitmektense Küçükçekmece gölünden veya avcılar sahilden geldiğiniz yolu geri dönseniz daha iyi gibi,benimde çok sık kullandığım bir rota olan k.cekmece-galata köprüsü sahil rotasi güzel bir rota oluyor yokuş fln yok denecek kadar az

• Beğen
Tepkiler: mali.ozdemir

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.033
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkiniz de yeniyseniz, bence mesafe ve yokuştan daha önemlisi, trafikte sürüş bilgisi ve tecrübesi. Bisiklet hakimiyetiniz ve güvenlik gereklilikleri konusuna hakim olmadığınızı düşünüyorsanız, bir süre daha güvenli yerlerde sürün. Araç trafiğinin olduğu yere daha sonra çıkmanızı tavsiye ederim.

İyi sürüşler...

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.420
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Noldor uzun mesafe tecrübemiz yok sadece @muhammed.sedef @Aazam Haramidere rampası zorlamaz gibi duruyor 🤔 uyarı, rota, ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: muhammed.sedef

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Noldor uzun mesafe tecrübemiz yok sadece @muhammed.sedef @Aazam Haramidere rampası zorlamaz gibi duruyor 🤔 uyarı, rota, ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Haramidere rampası (Metrobüs hattının tamamı aslında) E-5 üzerinde ve emniyet şeridi yok. Sürecekseniz bunu da göz önünde bulundurun.

(link)

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Geçen cumartesi yaptım bu rotayı mollafenerine girerken yol tırtıklı yeni asfalt atacaklardir kısa zamanda, öncesi denizli köyü vs. yollar çok güzel sıcak asfalt

(link)

Tepki
7
İsim
Muhammed Sedef
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen cumartesi yaptım bu rotayı mollafenerine girerken yol tırtıklı yeni asfalt atacaklardir kısa zamanda, öncesi denizli köyü vs. yollar çok güzel sıcak asfalt

(link)
bende geçen hafta izmit e giderken gebze-mollafeneri-karayakuplu üzerinden gittim.Mollafeneri köyünde dediginiz gibi yol çok kötüydü 6-7km boyunca at arabası üzerinde gider gibi gittim hatta o tırtıklı yoldan biraz olsun kaçabilmek için az yanda toprak yoldan ilerleyeyim dedim arka teker sürekli kayma yaptı toprakta kaymasına alıstım bir süre sonra ama 1 kere arkayı kaydırırken ön tekerde çukura düşünce bisiklet yerden kesildigi için devrildim.

Yokuşları benide bitirdi birde yolda elbet petrol fln bulurum diye yanıma hiç besin takviyesi almamıştım köy yollarında bişeyler yiyip içemedim beslenmeyi düzgün ayarlayamayınca son 15 km yi otostop la gittim izmit e

• Beğen
Tepkiler: TafLan

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
bende geçen hafta izmit e giderken gebze-mollafeneri-karayakuplu üzerinden gittim.Mollafeneri köyünde dediginiz gibi yol çok kötüydü 6-7km boyunca at arabası üzerinde gider gibi gittim hatta o tırtıklı yoldan biraz olsun kaçabilmek için az yanda toprak yoldan ilerleyeyim dedim arka teker sürekli kayma yaptı toprakta kaymasına alıstım bir süre sonra ama 1 kere arkayı kaydırırken ön tekerde çukura düşünce bisiklet yerden kesildigi için devrildim.

Yokuşları benide bitirdi birde yolda elbet petrol fln bulurum diye yanıma hiç besin takviyesi almamıştım köy yollarında bişeyler yiyip içemedim beslenmeyi düzgün ayarlayamayınca son 15 km yi otostop la gittim izmit e
geçmiş olsun o tırtıklı yol Paris Roubaix yarışı gibi, yolun kenarındaki şerit çizgisi nispeten daha düzgündü orayı kullandım ama çok yavaşlattı düz yolda bile, yiyecek kötü bir tecrübe olmuş, ben her zaman yanıma 2 muz birkaç hurma alırım ne olur ne olmaz diye

• Beğen
Tepki
7
İsim
Muhammed Sedef
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun o tırtıklı yol Paris Roubaix yarışı gibi, yolun kenarındaki şerit çizgisi nispeten daha düzgündü orayı kullandım ama çok yavaşlattı düz yolda bile, yiyecek kötü bir tecrübe olmuş, ben her zaman yanıma 2 muz birkaç hurma alırım ne olur ne olmaz diye
Böyle böyle tecrübe edinmiş oluyoruz.O köy de tırtıklı yolda sele altı cantam acılmıs ve cüzdanım düşmüştü 10 km yol katettikten sonra mola verdigimde farkettim 1 saat boyunca 10 km yolu yolun soluna baka baka tersten giderek gittim ama cüzdanı bulamadım, 1saatin sonunda telefonum çaldı ve jandarmadan aradılar cüzdanınız bulundu köy jandarma merkezinden gelin alın diye belkide bu olay da turu tamamlayamamanda etken oldu çünkü mental olarak baya düşürdü ve 1 saat boyunca yürür tempoda bisiklet üstünde gitmek + beslenememek baya bitirdi beni

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Böyle böyle tecrübe edinmiş oluyoruz.O köy de tırtıklı yolda sele altı cantam acılmıs ve cüzdanım düşmüştü 10 km yol katettikten sonra mola verdigimde farkettim 1 saat boyunca 10 km yolu yolun soluna baka baka tersten giderek gittim ama cüzdanı bulamadım, 1saatin sonunda telefonum çaldı ve jandarmadan aradılar cüzdanınız bulundu köy jandarma merkezinden gelin alın diye belkide bu olay da turu tamamlayamamanda etken oldu çünkü mental olarak baya düşürdü ve 1 saat boyunca yürür tempoda bisiklet üstünde gitmek + beslenememek baya bitirdi beni
çok talihsiz bir durum olmuş gerçekten geçmiş olsun tekrar

• Beğen

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kemerburgaz kent ormanını yol bisikletiyle deneyimleyen var mıdır?