İstanbul'da olması gereken 3 bisiklet

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Mrb arkadaşlar İstanbul'da keyifle bisiklet surmeniz için sahip olmanız gereken bisikletler şunlardır:))
1.) Sahil yolu sarıyer Beşiktaş. Kadikoy tuzla arası şöyle 7\8 kg arası bir yol bisikleti (scoot s10 vb.)
2.) şile ümraniye beykoz belgrat güzergahlarında şöyle vites grubu min alivo olan bir dual sportif (kilitli amortisor )bir şehir bisikleti(trek ds8.4 ve üzeri vb.)
3.) İstanbul un bol yokuşlu tarihi mekanlarını hiç zorlanmadan çıkacağın anadoludan avrupaya yanında çanta gibi tasiyip gelebileceğini.her türlü toplu taşıma aracına binebilen(17.30 19,00 hariç).sana 50 -7O km arası harika zaman geçirecek bir elektrikli katlanan bisiklet ( goccia city zero vb.)

Bende ikisi var DS olanı model yükseltmek için sattim.şimdi kışa dogru bir 8.4 alirsam tamamdır.

Biraz moraliniz düzeltsin diye yazdım.:) birde gerçekten hepside mükemmeller

Biraz araştırırsanız
İkinci el ve temiz olanlarıni
Scoot s10. 2250 2500
Trek. DS 8.4 1250 1500
Goccia city zero 1650 1850 aralığında alabilirsiniz.

Saglicakla kalın

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Keyifle bisiklet sürmek için pedal çevirmek yeterli. Sizin söyleminize dayanarak İstanbul'da aktif bisiklet sürenlerin yarısından çoğunun "keyifsiz" olduğu sonucu çıkar ki bu bana pek mantıklı gelmedi Milletin morali niye düzeliyor onu da anlamadım.:) Siz kışa doğru bir 8.4 alın...

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Liste tam olmamış; bence size belgrad ormanlarının engebeli arazisi için bir de mtb lazım.
Ama şahsen bana bir tane yol bisikleti yetiyor... yeter ki keyif almayı bilelim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aşağıdaki bisikletten de alınıp mutlu çocukluk günlerine dönülmezse moralin tam düzeleceğini zannetmiyorum... listeyi dörtleyelim lütfen.
http://d10wmepaxs5xbf.cloudfront.net/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/9/09.001.5540.000201t4.jpg

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Yok arkadaşlar ben hepsinden de ayri ayrı keyifler alınabilir dedim. Tabiiki 2 pedal bize yeterli olur. :).ironi konusuna haklisiniz:)) dag bisikleti sehirde biraz abartılı olabilir diye düşünmüştüm ama haklisin oyle bir parkur varsa gerekir.ama Ds yi de yabana atma o kadro yapısı ve amortisörleri eger downhill yapmıyorsaniz yeterli oluyor.
Tum bisiklet sevenleri sevgiyle kucaklıyorum.

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
Kısaca istanbulda herhangi bir yerde herhangi tarz bir bisikletiniz olsun keyifle surun diyerek konuyu tatlıya bağlasak mı ne dersiniz :)

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
olmaz:) Çamlıca da oturuyorum 2 senedir haftada 1 -2 Bostancı Çamlıca yapıyorum. Sehir bisikleti ile dönüşlerde yokuslar öldürücü oluyordu (15 kg trek ds 8.3). Simdi yol Bisikleti ne geçtim 7.9 kg yokus mokus hakgetire ohh bee dünya varmış. (Ama sirtimin ve boynumun ağrısı ne zaman geçer Allah bilir:((

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
@belgen evt tabiiki yeni biniyorum.hrkes zamanla geçer diyor. Hem sürekli one egilmiyorsunuz belli bir ergonomisi var ve farkli durus pozisyonları ile yer değiştirebilirsiniz. Cok zevkli geldi bana geçen sene binememistim. tavsiye ederim

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
ben şimdi çaylak üye olduğum için yeni konu açacak yetkinlikte değilmişim . O yüzden affınıza sığınarak buradan sorsam .Başlıkta istanbul geçtiği için yakınlık kurdum kendimce.

Kendimce şehir bisikleti seçimimi oldukça daralttım -tabi birçok sonu gelmez seçenek var ama ben daralttım işte bir şekilde - Lakin bir konuyu pek anlayamadım . Gt traffic modelleri 2.0 ,3.0 ve 4.0 diye fiyatları birbirine yakın 3 modeli var bunların farkı nedir ya da hangisi tercih edilmeli ? Diğer alternatifim de scoot sub 40 . İkinci elde bakınıyorum ama pek cazip ilan bulamıyorum birde sıfır alıp çalınır korkusu var biraz çünkü tüm ulaşım aracımı bisiklete çevirme düşüncesindeyim.

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
2. El harika bisikletler var.fiatlari değerinin yarısı kadar.
Bisiklet Satıcılarına da ayip olmasın ne diyeceğini bilemedim. Benim tercihim Scoot olurdu.Ama bence buna bisikletin başında karar vermen lazım. Eğer sıfır alacaksan saticinin orada ikisine de bir deneme sürüşü yap derim. Hangisi icine sinerse onu al

turkogluay

Üye
Tepki
4
Dahon espresso 26 jant tam katlanabilir bisikleti var bir tanıfığımın. 1-2 saat bindi şimdi satmak istiyor evde yatmasın diyerekten. Param olsa ben alacağım :) İlgilenenlere duyrulur

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Parayı verirsen neden olmasın :)