İstanbulda Nerde Downhill Yapılabilir ?

Tepki
14
selam arkadaşlar istanbulda nerelerde downhill yapılabilir bilgisi olan varmı çatalca merkezde baya yüksekçe bir bölge var o bölgede hiç bisiklet sürmeye giden varmı aranızda yada o tepeyi görüpte burada iniş yapılabilir deyip gözüyle kesen :) ?

Scudo
Tepki
147
istanbulda downhill yapılabilecek tek yer aydos tepesi foruma biraz bakarsan videolarımızı parkurlarımızı vs gorebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Soner YAMAN

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
selim kardeşin dediği aydos Birde özgür,Erkal v.s. arkadaşların emeği büyük ada

Tepki
147
buyukadanın ne yuksekliği ne uzunlugu ve ne de parkurun zorlugu downhill için yeterli..tabi downhill demekle neyi kastediyosak sonucta alırsın hardteyılı cıkarsın tepenin birine araba yolundan salarsın assagıya onun da adına downhill dersin, alırsın 203 ön arka calısan bi bisiklet; rampaların, kayalık gecişlerin road gaplerin dropların oldugu bir parkurdan assagı inersin ona da downhill dersin.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
@selimmerdan

O kadarda abartma istersen SELİM kardeşim.
Senin videoları izledim tamam güzel bir yer ama Whistler park da değil sonuçta. Orasıda baya baya yol dan ibaret kötü demiyorum ama abartılacak kadarda değil benim memeleket de ondan daha kırıcı yol bulunur.
Özgür Erkal v.s. bu arkadaşlar zaten öyle prof bir parkur olduğu iddasında değiller ama orada ellerinde kazma kürek le çuvala kum doldurarak kendi çaplarında yapabildiklerince bir parkur yapmaya çalışmışlar.

Kısaca bir emek var anlatabildimmi sizde orada kepçe ile bir çalışma yapmışsınız ama sonuçda parkur dediğin yerin çoğu zaten var olan orman yolu patika yolu arabaya binipde istanbulda ormanlık alanları araştırsan Aydos gibi daha çok yer bulursun hazır olan bir yeri bulup sürmekle olmuyor .Ben o kötü bu iyi diye eleştirmiyorum neticede TÜRKİYE' de tam Dh parkuru yapsan bile oranın hakkını verebilecek sürücü pek yokki buna sizde dahilsiniz. (cross motor ile iki rampadan atlamakla olmuyor)

sonuç olarak da sanada diğer kardeşlerimizede çok teşekkürler emekleri için . İsteyen arkadaşlar her ikisinede gidebilirler sana yakın ama herkese yakın değil bana ada yakın ben aralarında bir fark görmüyorum her ikiside iyi AYDOS parkuru biraz uzun belki

TEŞEKKÜRLER

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
[U203 ön arka calısan bi bisiklet; rampaların, kayalık gecişlerin road gaplerin dropların oldugu bir parkurdan assagı inersin ona da downhill dersin.]

senin bisikletindede bu özellikler var ama videoda öyle 4m lik rampa kayalık geçişlerden eçmiyorsun

Tepki
147
soner kardeşim videolardaki rampaların oldugu parkur ilk inşa ettigimiz deneme amaclı oldu.9 rampa yaptık 750 metre yol.ki sadece burası bile adayla kıyaslamaz derecede iyi....

tamam emek var da şimdi egri oturup dogru konusalım yarım metrelik yamuk yumuk bir rampa benzeri cıkıntıdan baska ne var adada ne parkurundan bahsediyosun:)

videolarda tabiki goremezsin cunku bu dediklerim yok,bahsettigim seylerin oldugu parkuru tepeden assagı biz sıfırdan acıyoruz yangın yolu vs degil 2.7km uzunlugunda ve saydıklarımın hepsi olucak ve hakkını vericez sen içini rahat tut.

zaten sen adaya downhill diyosan sana anlatıcak bişeyim yok git nasıl biliyosan oyle bin bisikletine adınada ister downhill de ister xc

• Beğen

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
Kolay gelsin arkadaşım elinize emeğinize sağlık o bahsettiklerini yaptıktan sonra DH parkuru olucak o zamana kadar her ikiside tam parkur değil yamuk veya yumuk. önemli olan zevk alabilmek kardeş . ona dh parkuru denmez v.s. bu tür söler kullanmana gerek yok sana yakışmıyor. orda emek veren arkadaşlarıda rencide edici birşey nerde yapılır diye soran arkadaşımızda sonuçta o kadarda profesyonel bir DH ci değildir.

Ama konu açılmışken imkan olsa en güzel DH parkuru BURSA tarafında yapılırdı sanırım. bir grup arkadaşımız orada bir video yapmışlardı amatör olarak güzel bi yoldu

Tepki
147
amacım rencide etmek degil hepsi arkadasım, ozgurle her fırsatta biniyoruz beraber ama ben bisiklete baslayalı 3 ay oldu aydosa ekibi toplayıp gittim rampaları yaptık bir sene olmadı şimdide dh parkuruna giriştik emek vermek dedigin boyle birşey olmalı. istanbulda nerde dh yapılırın cevabı ada degil orası kesin. kış sezonu oldugu için insaat yapamadıgımızdan yangın yollarını veya keçi yollarını kullandık iniş yapmak için ve iyi de oldu parkuru nasıl yapacagımızı gormus olduk. tepeden 700metreye yakın bir yol actık malesef sansımıza hava bayagıdır kotu gidiyor yine ara verdik.

istanbulda nerde hatta turkiyede nerde dh yapılırın cevabı aydos olucak biz bu parkuru bitirince

• Beğen

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
adaya emekleri geçti zaten buna kimse bişi demiyo ayrıca ada gerçekten imkan yokken gidilip binilebilecek bi yer ama bi dh parkuru yada fr parkuru deil ordan murat bmxle iniyo.
Aydosta çok büyük emek var cidden çok biyik herhafta elimizde kazma kürek bisiklete binmekten bile vazgeçip yol yapmaya çalışıyoruz tabiki bi Fort William çıkmayacak ama istanbul dışına zırt pırt çıkamıycağımıza göre olduğumuz yerde cidden hakkını verebileceğimiz bi yol yapmamız gerekiyor o da aydos.

Ayrıca downhillin hakkını verebilecek yok demenize baya kırıldım burda gerçekten yetenekler var bi kartepe yarışını izleseniz.Muratın niye ikinci geldiğini bilseniz yada sertanın hardtaille 4. olduğunu bilseniz yada selimin daha bisiklette 4. ayında 3. olduğunu bilseniz.

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
evet yani daha yapilmasi gereken seyler var kisaca simdilik buyuk oranda dağ yolu küçük orandada DH parkuru I

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
Downhill parkuru ve yarişı ni nasil tanimliyoruz ? büyük çekişmelerin,yüksek atlayişlarin,kirilan kemiklerin, 4-5000$ lik bisikletlerin pert olduğu,4-5m lik atlayışların,kafayı sıyırmış deli cesareti olan sürucülerin yariştiğı yarışlar ve parkurlarmı ? yoksa propeth le yada sabit kadro ile bile yarışılan kartepe mi ?
Eğer ilk saydıklarim DH kisaltmasi ile adlandirilan sürüş tanımı ise buradaki kardeşlerimiz onların yanında amatör kalır en iyisi bile .
Çünki ordaki bir yarışci dh değil slalom bisiklet ile bile kartepede yarışsa hepsine açık ara fark atar büyük ihtimalle .
!macım kardeşlerimizi aşağılamak değil haddime bile değil . Çünki şunuda biliyorumki kendilerini geliştirebilecek imkanları olsa en iyilerine kafa tutacak yarışçılar çikar.

Tepki
147
soner konu dh parkuruyken sen bizlere bok atmaya basladın, seni tanımam etmem kimsin necisin kaç yasındasın ne iş yaparsın bilmem fazla da muhattab olmak istemiyorum, emek verme konusunda da suanda istanbulda bu işe en cok emek veren benim. begenmeyen gitsin daha iyisini yapsın istanbulda downhill ben ve takımımdaki dostlarımdan sorulur bu kadar.

• Beğen
Tepkiler: özgürsavaş

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Ama hakkını yememeli kartepede ilk sene neyle indiğimi biliyor ama bilmiyorki bu sene kartepede hardtaillerin 7 dakikada bile bitiremediklerini ayrıca ben örnek verdim kartepe diye yoksa bu arkadaşlar uludağdanda iner whistlerdanda ve merak etme kendilerini burdada geliştiriyolar ben kendimi örnek vermedim bende onlar kadar deli cesareti yok ama olanları görüyoruz Diimi selimmmmm Yürü beaaa :D

• Beğen
Tepkiler: özgürsavaş

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
:D @selimmerdan
3 aydır bu sporu yapan biri için çok iddalı , iddali olduğu kadarda komik cümleler. DH bisikleti almakla DH ci olunmuyor. sen şimdi istanbul da diyon yakinda TÜRKiYE 'de tek olduğunuda idda edersin. Hem bu söylediğinle kimin kime ne attiğını kendin belli ettin zaten.

HA bu sekilde konuşmam yalniş anlaşıldi sanırım kim olduğumu merak ediyorsan merakını gidermek isterim tanışmaya can atıyorum :D Ordan göründüğü gibi değil.
ağzını bozmadan konuş sana tavsiyem. Birde ben kimseye bişey atmiyorum dediğim tamamiyle doğru bu kadar iddali konuşacak kadar değilsin sen ne kadar aksini söylesende daha çok amatörsun usta olan mütevaziliği ile adabı ile kendini belli eder. Usta bir DH sürucüsü olmak için çok sağlam Potansiyelin vardır eminim ama geçmen gereken daha çok evre var. En başta sporcu ahlakı gerekli

l

• Beğen
Tepkiler: Dinçer Dinç

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Downhill için önceden hazırlanmış bir parkur olacak diye bir kaide yoktur.Single track lihgt track veya serbest sürüşde olabilir.Downhill; hardtrail sınıfında freeride tarzından sonra gelen mtb de en üst süspansiyonun çalışma sınıfında rol olan bir bisiklettir.Parkur çok zor olmuş veya kolay olması bu parkura giren sürücünün iyi olduğunu anlamına gelmez.Önemli olan bu parkuru ne kadar sürede nasıl bir teknikle ilerlediğidir.Zaten tüm bisiklet sporlarında bu böyledir asla değişmez.Bana kalırsa freeride-allmontain dalında ilerleyip daha sonra downhill sınıfına geçmekte fayda var...

Tepki
147
merak ettigim falan yok tanısmaya da gerek yok gerekli bir insan olsaydın şimdiye kadar tanısırdık..

benim adım hıdır elimden gelen budur siz daha iyi parkur yapın siz daha iyi iniş yapın ondan sonra laf soyleyin. iyi aksamlar.

• Beğen

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
@selimmerdan

Tamam HIDIR kardeş , elinden geleni kadar konuş olduğundan fazlasını ima ve idda etme hayırlı uğurlu olsun parkurunuz .

Gerekli biri olup olmadığım kararınıda erken verme bakarsın iyi bir dost oluruz,

Belki bir gün senin yaptığın parkura gelir sana sürpriz yaparım gereksiz olsa tanışmış oluruz .

Teşekkürler

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Ne bu çekişme ya arkadaşım hiç gerek yok böle şeylere yanlız biz elimizde ekstradan 5 tane nasır çıkana kadar kazıp biçiyorz sen burdan iki kelimeyke bütüm emeğimizi hiçe sayıyorsun olmadı bu gelin abi yardım edin sürün sonra deyinki bu olmamış o zaman helal ama ayrıca Türkiye'de tek kardeişm var mı bi Allahın kulu kazıp biçip gerçekten patikadan parkura çeviren varsa nerde söylermisin tabiki TEK

• Beğen