İstanbul'da katlanır bisiklet kullananlar toplanalım.

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
12.08.2018 PAZAR.
TUR DETAYI
1.Cikis Bakırköy Opet ido iskele yanı.
06.45 toplanma 07.00 çıkış.
2.Cikis Beşiktaş Iskele
08.15 toplanma 08.30 çıkış.
Güzergah Gidiş Dönüş
Bakırköy Eminönü Beşiktaş Sarıyer Rumeli Feneri.
Kahvaltı Isteyen beşiktaş ta çorba içer 08.30 çıkışa ayarlayıp.
Isteyen Bahçeköy Bilice Borekcisi çok fazla beklemeden börek yer.
Nakit para yanımızda bulunsun.
Ortalama 25 30 arası. Rampası mevcut.
18 Yaş altı katılamaz.Kask eldiven zorunlu takılacak.
Öncü ve artci ya uyum önemli duruma göre tekli veya ikili sürüyor olacağız.
Saatlere uyuyoruz geç kalanı tavşanlar kovalar. Bisikletler bakımlı olsun yol uzun.
GRUP SÜRÜŞLERI GENEL KURALLARI
-Kişisel Kask,eldiven kesinlikle bulunmalı.
-İç lastik yama seti alyan seti vb. ekipman bulunmalı.
-Gece sürüşlerinde reflektörlu yelek,ön ve arka aydinlatma bulunmalı.
-Öncü ve artçıya uyum sağlanmalı.
-Grup sürüşünü ve kendisini tehlikeye sokacak ani ve agresif hareket yapılmamalı.
-Tek sürüş anında ikili ikili sürüş anında 3 veya 4 olmamalı.
-18 yaşının altinda olan üyeler ebeveynleri olmadan sürüse katilamazlar.
-Sürüş esnasinda oluşabilecek kazalardan grup yöneticileri,modaretorleri ve uyeleri sorumlu değildir.

Scudo
Tepki
39
İsim
Ahmet Bolat
Merhaba arkadaşlar. Geçen haftaki turu kaçırdığıma üzüldüm. Bisikletim olduğu için değil. Bisiklet almanın arefesinde olduğum için. En son 20 yıl önce lisedeyken bisikletim oldu. Aşağı yukarı bir aydır katlanırlara merak saldım. Bayağı forum ve video içeriğine göz attım. Gönlümde yatan aslanın Dahon mariner d8 olduğunda karar kıldım. Siz tecrübeli arkadaşların hem bisikletlerini deneyimleme hem de bilgilerinizden istifade etme arzu ve isteğim var. Bir iki konuya yazdım ama sonuç alamadım. Bu konuyu görünce, en uygun yer burasıdır diye düşündüm. Kazancıma göre hacimli bir para yatıracağım için, hayal kırıklığına uğramamak için, az da olsa sürerek deneyimlemek istiyorum. İstanbul Bahçelievler’de oturuyorum ama, buluşmak için Anadolu yakasına bile gelebilirim. Yazılanlardan anladığım kadarıyla ve sporcu bir kişiliğe sahip olmam hasebiyle, geçici bir hevesin peşinde olmadığıma dair güçlü bir his var içimde. Tek olsun, birkaç arkadaşın bir araya gelerek oluşturacağı bir grup olsun, bu arzuma cevap verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Şimdiden sizlerin ve sevdiklerinizin mübarek Kurban bayramını tebrik ederim.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
@fcbarca18991999 yarın ki etkinlik te katılım az.
Dahon mariner d8 alınabilir.
Yapmak istediniz rotalar nasıl
Bir bisiklet cide deneyebilirsiniz.

Tepki
39
İsim
Ahmet Bolat
@caglarhuseyin Dönüşünüz için teşekkür ederim. Konu içinde yarınki etkinliğin duyurusunu göremedim. Az da olsa aralarında bir tane d8 olsa yeter. Deneyimden kastım kilometrelerce pedal çevirmek değil. Ya şöyle birkaç yüz metre git gel yapmak yeter diye düşünüyorum. Sürüşü nasıl göreyim yeter. Bu bağlamda çok güzel yorumlar okudum. Yağ gibi gidiyor, hafif olduğu için altında bisiklet olduğunu unutuyorsun şeklinde yorumlar okudum. Şöhretli bir model. Maltepe Decathlon’da d8 olmasa bile katlanır denedim. Gerçi katlanır arzumla beraber, 20 inç beni keser mi acaba diye gitmiştim. İyi izlenim bıraktı bende. Almayı düşündüğüm model olduğu için, özellikle d8 denemek istiyorum. Hani tur öncesi toplanılan mekanda bahsettiğim tarzda bir deneme şansım olursa çok iyi olur. Aslında aklımda Tern flexi 108’de var. Birkaç kalemde daha üstün olması -aradaki fiyat farkının anlamlı olmasına yetecek kadar olmasa bile- d8’in gönlüme düşmesine sebep oldu. Fosfor ve mango rengi de cabası. Belki de 108 ile d8’i aynı anda deneyip, sürüş zevki hemen hemen aynı, o kadar fiyat farkına değmez deyip 108’i tercih edeceğim. Mesela buluşma kalabalık olsa, 108 ile d8’in bir arada bulunma şansı olabilir mi acaba? Eğer olabilirse kalabalık bir buluşmayı bekleyebilirim. Heyecanımdan dolayı yarınki buluşma da bir tane d8 olsa bile gelebilirim. Mağazada deneyerek herhalde. Çekingen bir insanımdır. Denedikten sonra beğenirsem almayacağım, sadece denemek istedim diyemem. Çünkü sıfır değil ikinci almak istiyorum. Bir de yarınki buluşma ile ilgili paylaşımı alıntılayabilir misiniz?

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
Bisikletini kim verir bilmem.
Yarın dedim gibi katılım az şuan 2 3 kişiyiz. Mariner d8 ile gelen yok şuan.
Ikinci el demissiniz ikinci el alırken denemeden almayın zaten.
Flexi 108 ve mariner d8 aynı anda denemek istiyorsunuz da ikisi aynı anda hangi etkinliğe gelir.
Flexi 108 de alınabilir. Aradaki fiyat farkına bakilinca.

Tepki
39
İsim
Ahmet Bolat
@caglarhuseyin Kısa mesafe denemek istediğim için, telefonumu ve kimliğimi verip, 100 metre gidip gelsem yeter diye düşünüyordum. Kalabalık olunca, en çok tercih edilen modellerden olduğu için, bu iki model illa ki denk gelirler diye düşündüm. Güven olayı sorun olabilir diye düşünüyorsunuz. Hal böyleyse, Avrupa yakasında deneyebileceğim mağaza ya da mağazalar önerebilir misiniz?

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
Ben pek bisikletimi vermem ayar vs. Durumları nedeniyle hassasim biraz ondan yazdım.
Onu satan yerlere sormaniz daha güzel olur.
Yanlış yonlendirmek istemem.
Saygılar.

Tepki
39
İsim
Ahmet Bolat
@caglarhuseyin Haklısın kardeşim. Gidon ayarıydı, sele ayarıydı...düşünemedim. Artık mağazaları kendim tespit edeceğim. Yardımın için sağol.

wowo

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Tern
Merhabalar. Gelecek tura bende katılmak isterim. Umarım denk gelirim, takipte olacağım.

• Beğen
Tepkiler: caglarhuseyin

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
Facebook grup ve strava kulup

(link)

(link)

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Facebook kullanmıyorum. Eğer bir buluşma olur ise buraya da yazın arkadaşlar. Eşimle bisikletleri alır katılırız bizde.