İstanbul'da bu akşamki sağanakta sürüş yapan var mı?

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Zincirimin uzerindeki yag duruyor.Akmamis ama henuz bu saganak tecrubesinin uzerine surus yapmadim cunku yagmur hala devam ediyor.Bu arada bisikletsiz ise gidip gelmek tam bir iskence.Asil merak ettigim sagabak yagmurdan sonraki ilk surusumde zincirden herhangi bir ses gelip gelmeyecegi seklinde.Bakalim,yagmur dinsin hele bir...

• Beğen
Tepkiler: camoko06
Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yağmurda sürmek kadar zevklisi yok. Özellikle Islak havalarda kullandığım bisiklet montumu giymeyi özlediğim için yarın çıkacağım. Şöyle ıslanayım bi güzel. Oh mis :)

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
rubena flash kullanan arkadaşlar evde oturun televizyon filan seyredin :)

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
bu akşam bende yağmurda bisiklet sürdüm üst kısım ıslanmadı mont dan dolayı ama belden aşağısı sırılsıklam hele ayakkabı su doldu şuan iş deyim inş. kurur yarın ayağıma poşet geçirmeyi düşünüyorum frenleme de ilk etapta arka fren biraz tutmadı sonra kurudu herhâlde şükür hiç sorun yaşamadım kaskın içine de takke giydim hem serinden hem sudan korudu :D

• Beğen
Tepkiler: camoko06

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Aynen beni de yazın gruba.continantel 4 mevsim lastikler ile 7km civarı kadıköy çamlıca.arası yağmur sorun değil ama yokuş aşağı inerken çamurluk şart mış. Donuma kadar İslandim :))

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Dün de yağmurda 16km yaptım. Arabamın olduğunu bilenler bana uzaylı muamelesi yaptı. Vizörlü kaskım iyi iş görüyor ama vizöre su itici sprey sıkmam lazım, biriken damlalar karşıdan gelen araçların farları yüzünden görüşü biraz bozuyor.

Goretex ayakkabım, alt üst yağmurluk ile damla ıslanmadım ama tişört yerine ince bir içlik giymek daha mantıklı galiba. Bu arada wet lube zincir yağı da iyi iş çıkarıyor, ikinci yağmurda da aynı performansı gösterdi, bakalım ne zaman tekrar yağlamak gerekecek...

YSD

Üye
Tepki
34
İsim
SEZER DURSUN
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ha haaa, yeşil fosforlu yağmurluğumla şu an Beşiktaş iskelesindeyim. İnsanların bu deli de kim der gibi bakışları karşısında size yazıyorum. Yolculuk işe. Artık metrobüse binmek out. Outdoor in. :)

lazquest

Üye
Tepki
20
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
Dün akşam bende hem banka işleri için hem öylesine turlamak için 10km lik hafif yağışta çıktım. Yağmurda sürmekte keyifli oluyormuş [emoji4] Yanlız araç sürücüleri çok sabırsızlar ve herşeye korna çalmaları insanı çok tedirgin ediyor. Kontrolü kaybettirmiyor ama yolun en sağından gitsem bile dönüp sağa bakma hissi oluşuyor gariptir. Sakin tempoda güzel bir 10km oldu [emoji468]

• Beğen
Tepkiler: galvaniz

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
dun sabah bursa da yakalandim bende eve gelince bisikleti kuruladim zincire de hafif yağ surdum

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
Mtb varken yağmur yağsın diye dua ediyordum, yağmurda sürmek aşırı keyifli..
Güzel bir kondisyona sahip olmuşsunuzdur, en azından teknikleri öğrenmişsiniz güzel bir şey.
Kazasız belasız bitmiş akşamınız, tekrar yağmurlu havada iyi sürüşler dilerim :)

• Beğen
Tepkiler: tugrulboraerkil

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Bugün, o çılgın sağanak yağmurdan sonra (2 gün önce yaptığım kurulama ve temizlik üzerine), ilk sürüşümü 1 saat önce yaptım.Zincirden gelen ses yok, zincir yağı hala kullanılabilir oranda mevcut, bisikletin hiç bir aksamından ses gelmiyor çok şükür.Bence bisiklet, ne kadar yağmur suyu yerse yesin, önemli olan bisikleti güzelce kurulayabilmek.
Farkettiğim tek sorun, zannedersem zincirden bir şekilde zincir yağı ön tekerlek jantına sıçramış olacak ki, ön fren performansımda çok az da olsa bir azalma var gibi geldi bana.
Onun haricinde hiç bir sıkıntı yok.:harika:

Not:Zincir yağım Zefal Dry Lube.İlk yağmuru yemesine rağmen zincir sessiz ve sorunsuz akıyor ama ilk fırsatta Wet Lube ile yağlayacağım.Duyduğuma göre ne kadar yağış olursa olsun, zincire çok sağlam tutunuyormuş bu yağ.