İstanbul-Yalova 156km

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cumartesi günü nerden estiyde yalovaya gitme kararı aldık. Pazar sabah 5 te ataşehirden çıkıp sahil yolundan devam ederek pendik tersane köprüsünde @erkan_harman ile buluşup yola koyulduk.izmite kadar rüzgarla mücadele ettikten sonra tam kurtulduk demiştik ki 65.km erkanın lastiği patladı.

IMG_9333.JPG

Hemen Yedek iç lastiği çıkartıp vakit kaybetmeden değiştirip yola koyulmak istiyorduk.

IMG_9334.JPG Ortalama hızı 30-35 diye yapmak için tempolu gidecektik.

IMG_9337.JPG
Kısa sürede @erkan_harman lastiğini değiştirdi.çıkan iç lastiği de alıp yolun kenarındaki demire bağladım bir dahaki seferimiz de göreceğimizi umarak :)

IMG_9329.JPG
iç lastiği değiştirdikten sonra erkanın o sorusu hala kulağımda 'pompan var mı ' :( benim pompa büyük olduğu için arka cepten düşer diyerek almamıştım @erkan_harman nınki de arızalıymış.pompayı söküp bir yolunu bulup benzinciye götürecek kadar bastık.1 saat kadar vakit kaybettirdi en son 105 psı basıp yolumuza devam ettik.

Yolda çok vakit kaybettiğimiz için pek resim çekemedik.Yalova il sınırına girince çekinmemek olmaz dedik hemn bisikletleri kenara dayadık milletin meraklı bakışları korna basısları ile bol bol resim çekindik:)
IMG_9310.JPG

IMG_9313.JPG IMG_9311.JPG

Resim çekinme işi bittikten sonra vakit kaybetmeden pedallıyoruz.toplam 156 km sonunda yalovaya varıyoruz.sabah erken çıktığımız için ögleden önce yalovadaydık.ilk dikkatımı çeken yalova yazısı olmuştu hemen bisikletlerle bir resim çekinelim dedik.IMG_9315.JPG
IMG_9316.JPG IMG_9321.JPG

Tempo yüksek olduğu için bıraz yorulmuş ve acıkmıştık hemen yandaki gölge yeşil alana attık kendimizi.IMG_9342.JPG

Nöbetleşe biraz kestirdikten sonra karnımızı doyurmanın vakti gelmişti :) hava iyice ısınmıştı ama uzandığımız yeşillik alan o kadar serindiki hiç kalkmak istemiyorduk :) hemen atladım bisiklete kişi başı 4 er tane fırından yeni çıkmış kır pidesi yanına içeçekleri alıp afiyetle karnımızı doyurduk :)IMG_9343.JPG

Karnımız doyunca bi ağırlık çöktü kalkamadık gene bir iki saat daha dinlendikten sonra çaysız olmaz dedik merkezde bi cafede çayımızı yudumladıktan sonra feribotla pendiğe geçiş yaptık.IMG_9350.JPG

@erkan_harman kazasız belasız güzel bir antreman olmuştu.ufak tefek sakatlıklar olsa da onlar da bizim için tecrübe :) he bu arada @erkan_harman ile de turdan bi gün önce tanışmıştık ama turdan sonra sanki 10 yıllık arkadaşımmış gibi samimiyet, hoşgörü, arkadaşlık vardı aramızda :) ilk defa tek başıma olmadan bisiklet turu yapmıştım ve aldığım mutluluk beni daha da çok yaklaştırdı bu bisiklet aşkına :) bayramdan sonra farklı rotaların planını yaparak pendikten ayrıldık.

starava kaydımda gps problemi olduğu için 15 km eksik çıkmış.Pendikten eve dönüşü de sayarsak
175 km yol ve ortalama hız 32 km/s

IMG_9361.PNG

bayramdan sonra Tekirdağ git-gel yapmayı düşünüyoruz ya da karasuya gidip bi gün kaldıktan sonra dönüş, ortalama hızı 30-35 tabi hava ve yolun durumuna göre değişebilir kazasız belasız bir sürüş olsun gerisi önemli değil.önemli olan güzel bir antreman ve o bisikletin verdiği mutluluğu :) katılmak isteyen arkadaşlar olursa @erkan_harman veya benimle iletişime geçebilir.
bu ilk yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkürler hepinize kazasız belasız bol kadanslı sürüşler :)

Scudo

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
8 Martta erkan abi benim lastiğe hava basarken yamultmustu pompayi :D demek hala yapmamış :D tebrikler ikinize de :)

• Beğen
Tepkiler: erkan_harman

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
@erkan_harman hatırlarsan bir keresinde Ertuğrul 'un zincir kopmuştu. Bisikletciye kadar yürümüştük.
Güzel tur ololmuş. Tebrikler

• Beğen
Tepki
1
İsim
Hasan Özil
Bisiklet
Diğer
bende pendikte oturuyorum bu kadar uzun gözüm kesmiyor ama biraz daha kısaları olursa olabilir :)

• Beğen
Tepki
5
İsim
özkan
Bisiklet
Carraro
@Hasan özil bende pendikde oturuyorum genelde hafta sonları ömerli tarafına gidip kamp kuruyorum hem balık tutuyorum hem kamp mesafe 30 km xivarı bu ay iki kez gittim çok zevkli oluyo tavsiye ederim

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
uzun turlarda yedek lastik ve yama, pompa,zincir anahtarı, alyan takımı olmalı artık birisi fedakarlık yapıp taşıyacak :)

• Beğen

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@Hasan Tunalı yedek lastik ic olarak 2 ben de 2 onda 4 adet var yama tutmuyor yol bisikletine ben beceremiyorum en mantıklısi yedek ic;) pompam da alyan takimi da zincir aparati hepsi yanim da hic ayirmadim fakat işte pompanim azizligine ugradik napalim

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@erkan_harman Haklısın ince tekere yapa yapmak çok zor ama bir günde 2 kez lastiğim patladığında mecburen yama yapıyorum idareten :)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Hocam benimde yazlık var çınarcıkta bi ara bisiklet ile gideyim diyorum. yol durumu nedir? tehlike yaşadınız mı? güzergahı pek bilmiyorum ama d100 üzerinden mi gidiliyordu?

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs pazar sabah erken saatte çıktığımız için yol gayet iiydi emniyet şeridinden çıkmamaya özen gösterdik ama yer yer emniyet şeridinin olmadığı yerlerde oluyor. Emniyet şeridi tamam yok ama en sağdan çıkmadık yapıştık iyice şülür bir sıkıntı yaşamadık.

Eğer bu vakitlerde gideceksen öğlen sıcagına kalma sabah erkenden çık yoksa çekilmez yol serin serin gidersin ben 5 te çıktım bi ara üşür gibi olmuştum tabi daha motor ısınmamıştı :)

Yolun durumuna gelince burdan iznite kadar öyle çok zorlayacak bi rampa yok yer yer tatlı rampalar var ama onlarda çerez :) dilovası hereke tavşanlı rampalarından iniş çok zevkliydi :) sırf oralar için tekrar gidilir :)

İzmite yaklaşınca altgeçitler var tünel diyeyim in çık gerek yok hiç girmeye sağdan tünelin üstünden ;)

İzmiti geçince körfezi sahilyolundan dolaştık.karişıya geçince yol mükemmel bas babam düpedüz yol sadece yalovaya girerken askeriyenin orda bi rampa var çeşme rampası mı neydi onunda inişi harika :)

Çınarcık benim rotalarımda da var gidip bi iki gün kalıp ordan bpstancıya geçmek istiyorum ama yalovadan sonrası hakkında bilgim yok inş gidersem paylaşırım :)

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@kızıl_sakal E5 den gitmek çok tehlikeli ama başka yolda yok malesef bende e5 üzerinden bir yere giderken sağ bariyerlere yapışarak gidiyorum emniyet şeridi geniş olsa bile iki kişi yan yana gitmiyoruz.. malum emniyet şeridin de bisikletliyi ezen çok insanımız var insanlar emniyet şeridini de yol olarak görüyor..

• Beğen
Tepkiler: Şevket Özer

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@kızıl_sakal İstanbul Tekirdağ ! Istanbul Eskişehir geliyor ayrica burdan da bilgilendiriyim ;))

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hasan Tunalı aynen bizde o şekilde yaptık tek sıra halinde ve sağa yapıştık iyice tehlikeli ama aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz gönül isterdi bisiklet yolu olsa kulaklığımı takıp müziğimi dinleyip gitsem keşke :)

@erkan_harman benim için no problem kırşehire gidelim de gelirm ama nevşehire de geçcez ordan :)

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben çok istiyorum veledromda bile olmuyo çoluk çoçuk tehlikeli pedallarken müzik dinlemek..

@erkan_harman bayramın 2. Günü karasuya gidelimmi gitmişkeen denize girer bi gün dinlenir geliriz ya da farketmez tekirdağ git-gel de yapabilirz :)

Tepki
31
Kardeşim resmen içim gitti gezinizi okuyunca. Annem yalovalı, babam karamürselli. Fotoları görünce bildiğin memleket hasreti çektim.