İstanbul-İzmir

klavyem3

Aktif Üye
Tepki
16
yanında neler almıştın.bisiklet malzemesi olarak.
acemiliği bu yolda atacam.
köpekler köylerde olur. köye uğramam belki:)

Scudo

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Herkese çok teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz. Hala yorum yapmak isterseniz sevinirim. Nede olsa sizin tecrübelerinize ihtiyacım var:)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
@athletic

cok tesekkurler sozlerınızı dıkkate alırız;) bende adalı olduğum ıcın az cok yolları bılıyorum :)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@klavyem3

Evet, Gelenbe, Balıkesir -Akhisar yolu üzerinde.Gelenbe'nin hemen yanında Kırkağaç var.O tarif ettiğim Balıkesir -Kepsut yol ayrımından sonra bol bol çıkacağınız uzun rampaların sonunda inişteki ilk yerleşim birimi Gelenbe olduğu için ya Gelenbe'de, ya da Kırkağaç'ta mutlaka mola vermelisiniz.
Yoksa onca uzun yoldan sonra Gelenbe'ye uğramayıp mola vermeden bir 30km daha gitmek zorunda kalırsınız.Çünkü Gelenbe - Akhisar arası 30km.

@klavyem3

Yanıma aldığım birçok şeyi yazayım; kağıt, kalem, dikiş makinesi yağı, tüm anahtarları içeren bisiklet anahtarı takımı (allen/alyen çakısı olarak da geçiyor), mendil, ıslak mendil, yedek şarjlı pil, diş fırçası ve macunu, küçük sabun, yedek iç lastik, yama ve yama tamir takımı, yazın yapıyorsam güneş kremi, gofret, bisküvi, çikolata, kek ve şimdilik aklıma gelmeyen birkaç madde daha vardı.

Benim gibi kısa (500km) değil de daha uzun turlara çıkanlar için tavsiyem yanlarına yedek fren ve vites telleri, fren pabuçları, birkaç adet yedek iç lastik, vazelin ve talk pudra almaları olacaktır.

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Arkadaşlar birde ben büyüyünce yani 25 gibi en iyi zamanlarımda bi Avrupa turu istiyorum:) Yani İzmir benim için sadece bir başlangıç olmasını istiyorum. Ne kadar erken başlarsam o kadar çabuk gelişirim heralde. Birde sizin yorumlarınızı dikkate alarak önümüzdeki haftasonu gibi İst-Şile yapmayı düşünüyoruz (yaklaşık 70km). Burada giderken eksiklerimizin neler olduğunu anlıyacağız. Zamanla 90-120-150.. gibi km yi atlatarak ya da tempoyu atlatarak gitmek istiyoruz. Sizde haftasonu yapacağımız 70km.lik gezimizde yanımıza neler almalıyız. Yanımda 20lt.lik bir çanta olucak. Şimdiden herkese teşekkürler..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
1-1.5lt lik su mataranız olsun.Çantanızda alet takım çakısı, yedek iç lastik, pompa, yama takımı, muz, kek, bisküvi, çikolata, ıslak mendil, küçük bir ilkyardım seti olabilir (gazlı bez,yara bandı,minik şişede batticon (dezenfektan) ) Bunlar olmazsa olmazlar.Gerisi size kalmış.

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Çok sağol athletic bu konuda bize çok yardımcı oldun. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Çok teşekkürler..

SECO 34

Aktif Üye
Tepki
89
güsel konu bende bazı bilgiler edindm sağolun bende yaz a ist=şarköy
düşünüyorum belki de burdan ucakla slovakya orda da bisikletimle ufak bir tur yapmak ;) ama benimde bir korkum var köpekler :D

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
2 günde çok zor bu tur
hem niye zaman koyuyorsunuzki 10 gün sürsün süper neşe içinde:)

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
@swunk

Bunun amacı zaten antreman, kendimizi sınamak gibi bişey olduğu için kısa süre olması gerek. Tempomuzu yol boyunca tutturabilirsek yapabiliriz. 10 gün çok uzun bir süre:) 2 gün değilde 3 gün yapsak rahat rahat gideriz ama amaç hızlı gitmek. Birde en büyük engel hava sıcaklığı ben en çok ondan korkuyorum. Ege de haziran ayında..:D

Tepki
6
ben de bir arkadaşımla izmir turu yapmayı düşünüyorum.ama benim konaklamam çadırda olacak.hazır konu açılmışken çadır konaklaması izmir yolunda uygun mu sizce.

bir de ben sahil şeridinden gitmek istiyorum.bunun için de işk önce çanakkale-hamidiye ye gitmem lazım.ordan izmire.yol çok mu uzuyo o zaman.bandırma hamidiye ort. 180 km çekiyo.ordan sonrasını hesaplamadım..

görüş bildirirseniz ben de sevinirim.

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Ben çadırla pek düşünmüyorum. Artık ya hiç uyumıcaz ya da tesislerde uyuklucaz:D Bende bikaç arkadaşımla gidicem ama henüz tam kesin değil kimlerle gidiceğimiz. Birde sponsor buldum mu aileden izinde gerekmez:) Evet bende onu sorucam çadır o yol için uygun mudur?

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
30 Nisan 2022 (Ramazan Bayramı'nın hemen öncesi) yola çıkarak İstanbul'dan İzmir'e bisikletle gitmeyi düşünüyorum. Bandırmaya feribotla geçtikten sonra oradan sürerek 2 ya da 3 günlük bir sürüş olabilir. Beraber sürmek isteyen çıkar mı?

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş