İstanbul bodrum turu 1.gün Bandırma-Danişment 17 Mayıs 2014

cembarlasic

Daimi Üye
Tepki
232
Bisiklet
Cannondale
Daha önce tek başıma yaptığım turumdan sonra havaların ısınması ile arayış içine girmiştim.
Daha önceki hedefimde bodrum idi. Hem sürem azdı. Hemde tecrübem. Bu sefer şu ilanı gördüm.

(link)

Hemen atladım. Bana uydu ben onlara uydum ve iznimi ona göre alıp tura başladık.

Sabah erkenden metrobüs ile cevizlibağa vardık. Oradan bisikletler ile yenikapıya sürdük. Orhan Kılıç abimizin düzenlediği bir tura katılmak üzere orda olan bir arkadaş ile tanıştık.

(link)

Feribotta yerimizi aldık ve yolculuk başladı.

(link)

Bandırma da gemiden inip pedala bastık

(link)

ilk molamızda malesef arkadaşımın bisikletinin destek ayağı kırıldı.

(link)

gönen yolunda

(link)

(link)

Gönende yağmura yakalandık. Öğle yemeğini orada hallettikten sonra yola çıktık. Arkadaşa ayaklık bulamadık.

(link)

Kadrom biraz büyük mü geliyor ne?

(link)

Yokuşlar başladı. İşler çetinleşiyor. Surata bak...

(link)

Zorlu bir yokuş sonu

(link)

(link)

(link)

ilk gün sonunda danişment köyüne vardık. Burda konaklamaya karar verdik. 78 km gelmiştik ve öğleye yakın bir saatte bandırmadan hareket ettiğimizden bu günlük bu kadar yeter dedik.
Köyün meydanının alt tarafında yolun kenarına kampı attık. Nerde yardımsever köylü? Kimse yardımcı olmadı. :-((
Kampımızdan bir görüntü

(link)

İlk gece sabahqa karşı ayaz oldu. Yüksek rakımda olmanın etkisi ile bayağı üşüdüm.
İlk günlük bu kadar. 2.günde buluşmak üzere.

Scudo

cembarlasic

Daimi Üye
Tepki
232
Bisiklet
Cannondale
ilk gün gerçekten zorlu geçti. Daha tura ısınamadan 1300 mt. tırmanma yaşamışız. Yaptığımız yol evden yenikapı hariç.

(link)

• Beğen
Tepkiler: yavuztezcan