Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Istanbul & bisiklet :D

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
Herkese tekrardan merhaba :D 1 ayi asmis foruma girebileli, ozlemisim konular arasinda kaybolmayi :D Hani ozledim ozlemesine de bir yandan da fena olmadi, size laf yetistireyim derken pedal basmayi aksatmaya baslamistim :p :D

Neyse artik bir ara yol bulacagiz uzun vadede :D

Herneyse konumuza donelim :)

Bir iki gunlugune Istanbul'a dondum uc bes isi halletmek icin, dun aksam da arkadaslarla bulustuk soyle bir Caddebostan/Feneryolu arasi yuruyup hasret giderelim dedik, ayaklarimiz bizi deniz kenarina surukledi ister istemez :)

Hava guzel, neredeyse gece basliyor, sokak lambalari yanmis, Migrosun yanindan girdik sahilyoluna. Malum benim tekerler Kasima kadar Bodrum'da, diger bisiklet de evde biz de ev istikametinde yurudugumuzden tabanvayiz :D

Gozume ilk carpan Migros onunde zincirlenmis bisikletler, yaninda da bisikletlerini zincirleyen ya da zincirleri cozen insanlar :D butun kis araba egzosu ve yayalar disinda ender bisikletli goren ben bu duruma ne kadar (icin icin de olsa) seviniyorum anlatamam.. Ama is o kadarla da kalmiyor! Sahil yoluna vardigimizda neredeyse yayadan cok bisikletli var!!! Aksam coktukce farlar yaniyor ve bisiklet kolonileri :D bir asagi bir yukari o minnacik bisiklet parkurunda ileri geri gidip antreman yapiyorlar :D Hemen her yas mevcut :D

Az ama oz bir grup bisiklet sevdalisini gormeye alistigim sahilyolunu bir ay sonra bisiklet panayirina donusmus bulunca, eheh, ne diyeyim, "sevindirik" oldum iste :D

Bir zamanlar da kopek konusunda boyle bir sey yasanmis, cins kopek sahip olmak moda olmus, herkes tasmasinin ucuna bir "marka" takip dolastirmisti aylarca (bazen de markalar sahiplerini dolastirmisti ya, neyse :D) sonra isin ciddiyeti (bakim, yemek, su gereksinimleri ornegin) isin zevkinin onune gecince de bir cok marka basibos terk edilmisti sahilyollarinda ya da bahceli evlerin onlerinde (ha camii avlusu, ha bahceli ev :p) Kopek sahibi olmak bir heves, eter kadar ucucu bir zevk-u sefa olarak kalmisti :rolleyes:

Umarim bu bisiklet sevdasi, kopek sevdasindan baskin cikar da 2007'de sadece sahilyolunda degil, trafikte de bol miktarda goruruz kaskli, eldivenli, bisikletcileri :D biz cogaldikca lakin, bankalarin, cafelerin, kitapcilarin onundeki bisiklet demirleri de cogalacak :D

Haydi rastgele

• Beğen
Tepkiler: fangornents
Scudo
Örnekler ( önderler ) çoğaldıkça takip edenlerde artacaktır tabiki. Özellikle model alınan insanlar , toplumun yaptıklarını taklit ettiği ( iyi anlamda ) insanlar bisikletle ilgilenmeye başladıkça ve bu medya da yer aldıkça sayımız dahada artacak ve bu sayının oluşturduğu baskı bisiklet için yani kullanım alanları oluşturacaktır.

:dua: :dua: :dua: :dua: :dua: :dua: :dua:

Yazdıklarınızı okuyunca eski günlere gittim...:)
10 sene önce şimdiki mtb'mi aldığım zamanlar... ne kadar azdık...

İnsanların şaşkın bakışları arasında kaskımla,eldivenimle bisiklet kullandığım günlerdi.bakırköy-tarabya sahil boyunca az sözlü sataşmalara maruz kalmadım,ya da arabayla sıkıştırmalar,kafama boş kola kutusu yediğim bile oldu...:D

Güzel gerçekten... İstanbul'da böyle bir bisiklet kültürünün yaygınlaşması...

Burda (Eskişehir) böyle bir yoğunluk yok gibi şimdlik,ama ben eveliyatını bilmiyorum tabi...

İstanbul'da derdim bilinçsiz yayalar ve sürücülerdi,burda ise kangallar...:D

Valla hangisini tercih edersin dersen,İstanbul'un tırafiğiyle baş etmeyi öğrenmiştimde... bu kangallarla işim pek bir zor...:D

eheheh :D

beni de sevindiriyor bisikletli sayisinin artmasi, inanin... Heves meves de olsa, en azindan bisiklet yolunun bisiklet yolu oldugunu sonunda yayalar anlamis gibi :D eheheh hic olmazsa bizim 3 kmlik sahil yolunda :D

Back