İstanbul-Anamur-İstanbul = 3106 km

Scudo

Erdal YAVUZ

Bisikletkolik
Tepki
80
Bisiklet
Whistle
Çocukluk hayallerİmİ gerÇekleŞtİrmİŞsİnİz resmen, helal olsun dİyorum dahada bİŞey demİyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Abi bir çok yerini detaylı okudum.Bende gitmiş gibi oldum.21 ekimde istanbul çıkışlı antalya-nemrut ve ürgüp rotalı 9-10 sürmesini planladığım bir tur var yapmak istediğim.Buna katılabilecek kondisyonlu ve gönüllü kimseler varmıdır?

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Daha evvelden haber verseydiniz yol arkadaşı bulma şansı oldukça yüksek olurdu. Benzer rotaları giden kişilere rastlamıştım. Yolun tamamı olmasa bile en azından yolun bir kısmı biriyle, diğer kısmı başka biriyle paylaşarak kat etmek mümkün.

Bence bu gibi duyuruları hiç olmazsa birkaç ay önceden yapmak lazım, ve tarih konusunda esnek olmak lazım. O zaman ortak bulma şansı daha çok olur.

Bol şans. :)

Tepki
18
tebrik ediyorum sizi emeğinize sağlık muhteşem bir tur olmuş :) boşa çıktığım anda ki yakındır bende yollara vuracağım kendimi :) yola çıktığınız bisiklet bir çoğumuza örnek olsun çoğumuz teknolojinin son harikası bisikletleri toplamaya uğraşırken hayat geçiyor hem de bir sürü para vb... hiç gerek yok istedikten sonra her türlü yol yapılıyor... Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah.R

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ybayrak
Hiç vermedim desem yeridir. Ama benim kilom 75'i pek geçmiyor zaten. Yol boyunca pedal çevirmediğim zamanların çoğunu bir şeyler yiyerek geçirdim. :) Tabi hazmı zor ve zengin proteinli yiyecekleri akşama bıraktım.

@Murat Sengül
Çok teşekkür ederim hocam. Ama kış yaklaştı, artık uzun turlar önümüzdeki yaza kaldı... :)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Turunuzun tamamını büyük bir zevk ile okudum. Özellikle 2014 yılında düşündüğüm Akdeniz bölümü benim için çok faydalı oldu. Sizi gönülden tebrik ediyorum. Sağlıkla kalın.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok teşekkür ederim İbrahim bey. Ben de sizin Artvin'den Trakya'ya turunuzu okumaya başladım ama henüz bitiremedim. Okuduğum kadarıyla muazzam güzel dağlık bölgelerden geçmişsiniz. Ben de sizi tebrik ederim.

İbrahim bey, bir sonraki turumda ben de aksiyon kamerası kullanmak istiyorum ama hafıza tüketimini nasıl çözeceğimi henüz bilmiyorum. Forumdan bir arkadaşımız netbook ve/ya harici disk kullanmayı tavsiye etti. Şarj sorununa rağmen akıllıca ve pratik bir çözüm. Ama daha iyisini bulabilir miyim diye bir yandan araştırmaya devam ediyorum. Artvin-Trakya turunda siz de aksiyon kamera kullandınız. Hafıza tüketimini nasıl kontrol altında tutabildiniz (mi) ? :)

tamer ulu

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Salcano
Abdullah abi öncelikle tebrik ederim.Bu kadar olumsuzluklara rağmen (lastik patlaması+ tellerin kırılması) yinede azminize hayran kaldım.Bıkmadan,usanmadan,sabır ederek bu turu birtirmenize sevindim. Sizin in gibi abileri (İBRAHİM YURTSEVEN abide )dahil imrenmemek elde değil hemen bisiklete atlayıp tur yapasım geliyor. Ama ayağımdaki menüsküs probleminden dolayı bir yere gitme imkanım yok biraz içim burukum bu konuda anca sizin gibi değerli insanların turlarını okudukça o özlemimi gideriyorum.Son olarak tur için tşk ederim bizlere görme fırsatı sundunuz. bol pedallı günler diliyorum.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Abdullah bey merhaba. Hafıza ve Şarj konusu pek sorun olmuyor. Ben 32 GB. hafıza kartı kullandım. Kart dolunca harici disk' e aktardım. Şarj konusunu da yedek batarya ile hallettim. Bir batarya ile 2- 2,5 saatlik kayıt yapabildim. Konakladığınız yerlerde bataryaları şarj edebiliyorsunuz. Yalnız bir detay var. Benim kamera orijinali ancak bilgisayarda şarj ediliyordu. Ben bataryalar için e-bay'dan şarj chz. aldım. sorun kalmadı. Ufak bir tavsiyem olacak. Hafıza kartını çift alın olmadık yerde dolabilir. Harici disk'e aktarmak için internet bulamayabilirsiniz. Soru işareti olacak herhangi bir konu olursa özelden de sorabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tamer uluSağolun Tamer bey,

Doğrusu ilk yola çıktığımda kendimi malzeme olsuni kondisyon olsun, çok hazırlıksız gibi hissdiyordum ve bu iş nasıl olacak, acaba nerede pes edip geri döneceğim diye gerçekten kendim de merak ediyordum. :) Bir kez yola çıkınca sorunlar bir şekilde yolda çözülüyor.

Ayağınızdaki probleme üzüldüm. Benim de geçmişte aşil tendon ve diz eklemi kıkırdak zedelenmesi başıma gelmişti. Zorunlu olarak pedaldan uzak kalmanın ne demek olduğunu bilirim. İnşallah en kısa zamanda tamamen iyileşirsiniz.

@İbrahim YurtsevenBilgiler için çok teşekkür ederim İbrahim bey. Ben de sizin yaptığınıza benzer bir şeyler yapacağım herhalde.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anamur 14 yıldır giderim tek bu sene gidemedim içim buruk bir şekilkde okudum :D

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Sizi tebrik ediyorum. Özellikle çadırda kalmayı tercih etmeniz beni çok etkiledi. Bisikletin ruhuna uygun, bir tur olmuş. Çok doyurucu, bol görselli iyi bir yazı olmu. Ellerinize, pedalınıza sağlık.

• Beğen

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
içim sızladı :) bu kadar geniş bir vaktimin olmasını çok isterdim..tebrikler

• Beğen

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Berk YıldızTeşekkür ederim hocam. Önümüzdeki yaza da Anamur'a gelme niyetim var. İnşallah görüşürüz. :)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Abdullah bey sizin bisiklet tam tur makinesiymiş :in:
yazınızın devamını bekliyoruz

• Beğen

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@GÖKSUN ÖZKİRİŞCİTeşekkür ederim Göksun bey. :)

@MehmetAli07Teşekkür ederim Mehmet Ali bey, iltifat olarak alıyorum bunu. :)
Bu tura ekleyecek bir şeyim yok da, inşallah önümüzdeki yaz Ege üzerinden Anamur veya Yunanistan-İtalya-İspanya yaparsam paylaşırım. Hayal kurmak güzel şey. :))