Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Islak zemin lastiği seçimi yardım!!!

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
merhabalar

Dış lastiğim ömrünü tamamladı artık dişleri kopmaya başladı
o ayrı bir mevzu arazi için alacağımı belirledim ama

bu aralar Antalyanın yağmuru eksik olmuyor ve hiç bilmiyorum aklımda oluşmuş bir seçim yok doğrusu...

sizlerden tavsiye istiyorum Asfalt için yağmur lastiği...

ve Çamurluk ne takabilirim ?
çok hoş birşey değil takmayı hiç istemiyorum kronuma ama
Antalyanın çamuru çamaşır makinasında bile çıkmıyo... :(

çamurluk nasıl birşey seçebilirim???

şimdiden teşekkürler

Scudo
Valla ben IRC advantage pro 2.0 kullanıyorum günlük lastik olarak...
Ve şöyle diyebilirim...Sabah yağan çiyden sağanak yağmura kadar her koşulda süper tutuş sağlıyor yolda...
Lastiğin su kanalları var zaten...Hepsi dışa doğru ve süper drenaj sağlıyor...
Ben memnunum...Üstelik çiftini 25 YTL ye alabiliyorsun...:D:D ve uzun sürede gidiyor...Ayrıca dişli lastiğe göre sadece asfalt sürüşlerde çok daha rahat yol alınıyor...

Benim diyeceklerim bu kadar...:)

Çamurluk olarak birşey diyemeyeceğim...Takmayı en sevmediğim şey...
Antalya'nın çamuru konusunda haklısın o bölgede kızıl toprak mevcut...Ve bu öyle birşey ki sanki epoxy...:D:D:D kemikleşiyor meret:)

Birileri çamurluk önerecektir;)

Kolay gelsin:)

kimse yağmurda binmiyor mu ???

bi yardım bi deneyim lazım hadi arkadaşlar... ;)

Selamlar ben hala schwalbe jimmy'lerle biniyorum yagmurda da.. disli oldugu icin dogal olarak islak asfaltta performans kaybi yasatiyor jimmyler.. kisa zamanda bi yol&yagmura uygun bir lastik ben de alicam..

sanirim scwalbe marathon alicam abi ben.. kullananlar cok memnunlar.. 1.9kevlar dusunebilirim.. 1hafta icinde alicam alir almaz yorumlarimi eklerim buraya:)

camurluk olarak da polisport x-fighter aldim dun.. bu aksam cikicam disariya yagmur da var.. test etmis olurum yorumlarimi aynen aktaririm:)

camurluk icin zefal swan kullananlar da var onlar genelde memnunlar diye biliyorum ben.. Ozcan abi de o camurlugu kullandigini soyledi ve memnunmus.. ayrica forumdan Ahmet abi(acumur) de bu camurluktan kullanmakta.. pm atarsan yardimci olabilirler:)

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram
ben x fighter çamurluk kullanıyorum
ön çamurluk gerçek anlamda muhteşem ama arka çamurluk biraz kısa ve çok iyi bir koruma sağladığını düşünmüyorum
yağmur lastiği için bende önerilere açığım çünkü kullandığım bontrager lastikler (trek 6500 serisinde olanlardan) pek iyi yol tutmuyor yağmurda daha iyi bir alternatif varsa mutlaka denemek isterim

Continental City Contact yada City Ride kuru ve ıslak zemin için(sadece asfaltta) en iyi seçim olur.Bence!

Ercan sanirim camurlugu almissin ama lastik aldin mi bilmiyorum??? ben lastik almaktan vazgectim benim jimmyler fena degil yagmurda da oyle cok sorun yasatmiyorlar gerci tabi yol lastigine gore dusuktur ama yine de ekstra masraf yapmak istemedim bisikletin vites sistemine el aticam o yuzden tekerlekleri erteledim abi sen naptin lastik isini?

Bu lastiğin fiaytı ne kadar acaba ve istanbulda nerde bulabilirm arka eskidi 2sinide değiştirmek istiyorum

sanırım 35 ytl idi bakırköyde metin bisiklet satıyor

Ön çamurluk olarak = THE marka (XC Pro serisi)
Orta çamurluk = SKS Stingray (kullanmıştım, memnundum)
Arka çamurluk = Polisport ( " " )

Lastik = Schwalbe Marathon XR (Hızlı, dayanıklı,yol tutuşu iyi,dengeli ama haliyle diğerlerine göre nispeten fiyatı biraz yüksek)

Çamurluk SKS marka olmalı. Kesinlikle süper bir marka.
Lastik IRC Advantage Pro 26 x 2.0. İyi lastik. Bir çift daha almayı planlıyorum ilk param olduğunda.

Back