İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    663

bsfatih

Üye
Tepki
78
İsim
Fatih
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu hafta 2/4 yaptım. Hava yağışlı ve yollar ıslak olunca gitmiyorum. Oruçlu olarak gittim tabii zorlamadan sürdüm sandığım kadar zorlamadı. Hatta psikolojik olarak dönüş daha zevkliydi işten çıktığım ve iftar yaklaştığı için. İnşallah hava şartları el verirse Ramazan'da da devam.

Son düzenleme:
Scudo

IRoch

Üye
Tepki
0
İsim
Semih
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Castello
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar. Castello marka bi bisikletim vardı yaklaşık 10 yıldır depoda duruyor. İşe gidip gelmek için kullanıcam ama önce toparlamam lazım. Ön & arka aktarıcı, vites - fren kolları arka ruble dişlileri ve aynakol felan. Şuan aldığım sadece fren ve vites kolları oldu. (SHIMANI ST-RF41 Tourney 3x7 Vites/Fren Kolu Seti). Diğer parçalar için bikaç bişeyler baktım ama uyumluluk sorunu yaşar mıyım onu bilemedim. Anlayan ve müsait olan birisi bakabilir mi acaba? Forumu da yeni keşfettim de uygun konuyu bulamadım bile birisi varsa beni oraya atıverse de olur :)

Dosyalar

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. Castello marka bi bisikletim vardı yaklaşık 10 yıldır depoda duruyor. İşe gidip gelmek için kullanıcam ama önce toparlamam lazım. Ön & arka aktarıcı, vites - fren kolları arka ruble dişlileri ve aynakol felan. Şuan aldığım sadece fren ve vites kolları oldu. (SHIMANI ST-RF41 Tourney 3x7 Vites/Fren Kolu Seti). Diğer parçalar için bikaç bişeyler baktım ama uyumluluk sorunu yaşar mıyım onu bilemedim. Anlayan ve müsait olan birisi bakabilir mi acaba? Forumu da yeni keşfettim de uygun konuyu bulamadım bile birisi varsa beni oraya atıverse de olur :)
Merhaba. 7’li sistem topladığınıza göre bisikletin arka jant göbeği muhtemelen vidalı ruble destekliyor. Resmini attığınız ruble ise kaset ruble. Emin olmadan sipariş vermeyin.

bsfatih

Üye
Tepki
78
İsim
Fatih
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçen hafta 4/4 yaptım Ramazan ayı olmasına rağmen. Oruçlu olarak bu kadar rahat gidip gelebileceğimden şüpheliydim. Herkesin bayramı mübarek olsun.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.018
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti çok seviyorum. İşe gidip gelirken kullanmak benim için fırsat. Keyfini almak için. Ancak son zamanlarda gördüğüm kazalar beni de derinden etkilemeye başladı. İki kız babasıyım. İnsanın aklına doğrudan sevdikleri geliyor. Asla istemeyiz ama keyif alacağım diye onları üzmek... "Tanrı bizlere yardım etsin ne olur ki" diyeceğim ama bilmiyorum ki ilgileniyor mu bizlerle? Pozitif kalmaya çabalamak yeterli olsun umuyorum.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.504
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşten dönerken yapılan antrenman sürüşü de sayılır di mi? 🥰

Carbon Saved 10.73 kg CO2

1714756414549.png

vvvooo

Üye
Tepki
42
İsim
Volkan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Haftada 2 kere, kendi aracım ve gittiğim yere şirket servisi olmasına rağmen bisikletle gidiyorum. Git gel toplam 15 km civarı. Trafik yüzünden arabayla daha uzun sürüyor. Havalar ısınmaya başladığı için yakında epey zorlayıp terletecek. Hele Antalya'da gece sıcaklığının bile 30 üstünde olduğu aylarda çok çok sıkıntı.

vvvooo

Üye
Tepki
42
İsim
Volkan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yine işten dönüşte, Antalya'daki araç sürücü profili kadar leş bir grup görmediğimi yine deneyimledim.

Sağdan gideyim diyorsun, 15 metre sonra benzinliğe girecek aptal, önüme geçip öyle giriyor. Sağdan gitmemen için kaldırıma yakın bekleyenler yüzünden yolun ortasından gidiyorsun. Mecbur sağa girmen lazım ki ışıkta ortada kalma. Bu sefer de iki aracın arasından veya arkasından geçeyim diyorum, adam sağa geçmeme izin vermiyor?

Bu toplum gerçekten hakareti hak ediyor. Bunlar bisikleti taşıt veya araç olarak kabul etmeyi geçtim, kendi argümanlarına uygun hareket etme becerisinden de yoksun. Bu düpedüz IQ düşüklüğü ve embesillik. Yani bir toplumun şiddete bu kadar eğilimi olması, toplumsal bir kaosa işaret. Ya da en güzel seçenek, bisikletle araçlara çarpmak ve yanımızda muşta taşıyıp, kavgada kullanmak. Başka çözüm göremiyorum.