İşe bisikletle gideMEyenler

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@canayaz0734 Düzeltmek isterim; "job" kelimesi isim/sıfattır. Fiil olarak kullanılmaz. Bu nedenle "jobing" veya "jobbing" gibi kelime yoktur. Sıfat olarak da yine belirttiğiniz anlamda kullanılmaz çünkü ingilizcede "going to job" diye bir kalıp yoktur. Her neyse; uzatmaya gerek yok fakat siz yine de netten bir bakın isterseniz. Söylediğiniz şekilde bir kalıp/kullanım olmadığını göreceksiniz.

Scudo

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Ter olauından dolauı bende yaz geldiğinden beri işe bisikletle gidwmiyorum. Güzel bir hayal ama herhalde kendi dükkanımızı falan açmadan biraz zor bir hayal gibi.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Mesafe kısa (Bağcılar-Atatürk H.L.) lakin arındırılmış kısımda 40 metrekarelik bi mağaza da çalışınca ne kıyafet değişmeye uygun alan var ne dr iki tane güvenlik kontrolünden kıyafetler, ekipmanlar vr malzemeler ile geçmesi falan hem eziyet hem de kavga sebebi:D

musAKka

HeadBanger
Tepki
145
İsim
Oğuz
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ayhan53ismail

Tünele giriş yasak, girer girmez anons yapılıyor. Yani 1 girilir 2 girilir, ama hergün girersem problem çıkar diye düşünüyorum.

Tepki
21
İsim
ayhan
@musAKka onu bende düşündüm ama motorsiklet girebiliyorsa bende girerim ne olacak polis durdursa bile alsana ehliyet B olmasa A2 var oda yemesse yapcak birşey yok. ben tünele girmeyi bi araştırayım olmadı bu karayolları olsun , bimer ,ibb yetkili mercilere mail ile istek ve şikayet biraz baskı yapabilirim. Diyeceksiniz Güvenlik sebebi ile olabilir bu Terör olayları ile ilgili dediğim gibi araştırayım.

Tepki
3
İsim
Mehtap Yıldırım
Bisiklet
Orbea
Bence iş yerleri ile konuşulup duş imkanı sağlamaları konusunda adımlar atılabilir. En azından talepte bulunalım onlar vermezlerse yine vermesinler. Isteyenin bir yuzu vermeyenin iki yuzu demisler. :) Bunun icin ortak bir hareket de olusturulabilir. Uzerinde dusunelim.

Tepki
21
İsim
ayhan
@musAKka tünel ile hemen web üzerinden araştırma yaptım, zaten forum sitesinde bir kaç kişi resim , video paylaşmış . Tünele girmek sıkıntı değil ama egzos dumanı yeni başlayanlar için uzun süre solumak allah korusun kalp krizi ve solunum yetmezliğine neden olabilir. 2 cisi bir arkadaş video paylaşmış motorsiklet devriliyor doblo durmadı bastı gitti, taksidi durdu , allah korusun size bir şey olsa demek 1 araba arkanızda olsa durmasa yandınız. 3 cüsü
emniyet seritinden gidilebilir ama ya araba vurursa çok riskli. Biraz düşündüm olmadı Barbaros bulvarını Ya sabır çekerek Çıkarız :)

bir arkadaşta avusturyada tünelin içine bisiklet tüneli yapmışlar resmini paylaşmış aratdırıp bakabilirsin.

beyazmasayada başvurdum belki ilerde avusturyadaki gibi atılım yapabilirler.

• Beğen
Tepkiler: musAKka

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
ahh, ah gidemiyorum!! pendik den gebze organize sanayi sitesine neden mi?
saymakla bitmeyen tir,kamyon,minibus,servis araclar,otobusler
kocaeli belediye'i kadar yatan bir belediye gormedim koskoca avrupanin en buyuk sanayisi fakat gel bir de yollara bak tek serit gitmeye calisiyorsun.

promuro

Üye
Tepki
44
İsim
Murat A.
Bisiklet
Carraro
Bende işe bisikletle gitmek istiyorum fakat duş meselesi sıkıntı, hem de işte 1 adet takım elbise bırakmak gerekiyor. Bu sene olmasa da seneye bisikletle gidip gelmeye başlıcam, Erenköy-Kadıköy-Beşiktaş-Nişantaşı güzergahının yolunda sanırım problem yaşamadan gidip gelirim.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Bostancı - Gebze arası yaklaşık 35-40km. sabah 08.00 mesai başlangıcı. Bir gün deneme için gidilebilir ancak rutin haline getirmek hem duş imkanı, hem sabah evden çıkış saati hem de gidilecek güzergahın çok güvenli olmaması nedeniyle zor.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Bu hafta ben de işe bisikletle gidemiyorum.. Benim kızı okula bırakmam ve almam gerekiyor
Napalım bizde akşam turluyoruz Screenshot_2015-09-16-20-29-24.png

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

denny

Üye
Tepki
30
İsim
Deniz Y.
Bisiklet
Salcano
Evle ofis aynı sokakta karşı karşıya, bisikletle gidemiyorum malesef... :koptum:

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

altughansinan

Aktif Üye
Tepki
327
İsim
Altuğhan Sinan Aydınoğlu
Bisiklet
Salcano
Bisiklet için aşırı uygun bi yerde okulum. Köy yolundan bağların meyve ağaçlarının içinden gidiyoruz ama servis görevim olduğu için bisikletle gidemiyorum maalesef.

G_Theill

Üye
Tepki
13
İsim
Serdar
Bisiklet
Sedona
İşe iş saatleri dışında bisikletle gidip geliyorum aslında, gidiş dönüş 37 km (kartal-kızıltoprak), süre net 2 saat, bisiklet hibrit. O değil de yol bisikletine yanlışlıkla bindim.. Almam lazım acilinden, tavsiyelere açığım, o zaman gidip gelirim belki.

Not: Sahilden geze geze mode-on