Ironmanlar Barış Manço ile..

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Öncelikle sevgili Barış MANÇO'yu saygıyla anıyorum.Gezi ve fotolar için de sizleri tebrik ederim.Patikalardaki tırmanış fotolarınızı izlerken bile yoruldum.

Scudo

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
mesut abi yüreğine sağlık çok güzel olmuş gezi sırasında bu kadar zevk almamıştım bilgisayar başında gezmesi daha zevkli s.a

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
Nur içinde yatsın, toprağı bol olsun,
bir çok insanda olduğu gibi rahmetli Barış Manço'nun bende de çok özel bir yeri vardır.

Çiceğiyle, dikeniyle, makrosuyla,
bir türlü bitmeyen dağ yoluyla,
eşsiz ve tadıda doyum olmaz anlatımınız ve videonuzla
rahmetli Barış Mançonun dağlar dağlarıyla,
konyalı ironların katkılarıyla,
yav sonunu getiremedim, sağolasın varolasın. :)

uydu mu bilmem ama, işte size çam sakızı çoban armağanı bir harita...
http://img161.imageshack.us/img161/8109/ironharita2he9.jpg

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@tırt kaptan

Sevgili tırt kaptan.
Sen kaptansın daha iyi bilirsin.. sert iklimlere dayanıklı ağaçlar vardır ancak kemirgen insanlara dayanıklı ağaç henüz icat olmadı.
Yöneticilerin bir bildiği ile bizim bildiklerimizin örtüşmediği kesin..

Aslında benim makrolar makro değil. Mikroskopik kesit.. :eek: Yani bir bitkiyi neredeyse 1000 kere büyütünce görünür hale geliyor...:eek:

Neyse,....
Yarama bastınız....
Konya yada iç anadolunun sevmediğim bir yanı varsa o da insanlarının ağacı sevmemesi...
Yok seviyoruz diyene inanmayın... Seven insan ağaç diker... lafla sevgi olmaz..
Bizim ironman ekibi 3-4 sene önce 500 e yakın fidan dikti. Ancak bizden başka kimse kıymetini takdir etmediği için o bölge de tekrar çöl oldu.. fidanlar hayvan (iki ve/veya dört ayaklı) sürülerince harap edildi.

Güzel yorumunuza tekrar teşekkürler.

@Derya AKYILDIZ

Domates ezmesini beğendiğinize sevindim... Haftaya da dövme dondurma ikramımız olacak belki..:rolleyes: :)

@Tugberk Tezel

O diken sizlere kurban olsun.. Beğendinizse istanbula bir kamyon ihraç edelim.. :)

@semihcelikoglu

Sağolasın gardaş.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@whistler

Valla o güneş altında bisiklete binerek keyif alınmayacağı kesin.
Hadi ben foto falan çekerek gönlümü eğlendiriyorum.
Diğer ironmanların çektiğini ise çeken bilir.. :)

@jamssea

Saygılar bizden iyiki varsınız.

@mehmet_svm

Gardaş, bir hafta sonu da beklemeyin de ben de bir tatil yapayım.. Siz bekliyoruz deyince valla heyecanlanıyorum... :) :) :) Sizleri çok seviyoruz.

@necod
Sayın necod. Biliyorsunuz ki tek hayalim var şu alemde. Sizin avatardaki bisikletle bir gezi yapmak. Hala hayalimdir. vazgeçemedim... Selamlar. :)

@dede
Dede, ben de büyüyünce senin gibi bir dede olmak istiyorum inşallah. Allah sağlık afiyetini bozmasın.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Hakan Yazman

İçimizdeki tek bekar arkadaş o idi. Dolayısıyla bisiklete ancak o sarılabilirdi.. :D

@simplonmurat
Dağda insan yorgunluğun pek farkına varmıyor ancak videoda izlerken hakkaten daha bir yorucu oluyor.. :)

@sgtalper
Dağda gezmeyen bilgisayar başında gezecek şey bulamaz. ;)

@Lütfü Çolak

Lütfü bey ben bu haritaya aşık oldum... Konyadaki tüm bilbord lara neyse parası verip bu haritayı astırtmak istiyorum.. herkes istifade etsin..valla duygulandım.. hiç ağlamadığım için ağlayamıyorum.. yoksa aslında ben şimdi sevinçten ağlamak istiyorum...

bu haritayı avatarım, imzam vs. yapmak istiyorum.. Yoksa hüviyetim olarak mı kullansam.. Valla çok beğendim..

özellikle benim tekere batmak üzere bekleyen dikenin yeri çok aydınlatıcı olmuş. bu iyiliğinizi unutursam lütfen hatırlatın..

Ayrıca evimin önüneki caddeyi haritada işaretlemeniz çok isabetli olmuş. Yıllardır neredeyse her gün o caddeyi arar dururdum.. Haritada görmeyince insan inanamıyo.. Uzaktan çok da şirin görünüyo...

Siz o elektrik direğini nereden biliyordunuz.. Tam da geçen gün bisikletle tosladığım direğin bir aşağısındaki direği işaretlemişsiniz..

Keşke çöp tenekelerini ve toprak altındaki solcanları da işaretleseymişsiniz.. Sizin haritada deniz altındaki deniz anaları ve çöp tenekelerindeki kedi yavruları bile çıplak gözlen seçilebiliyordu..

Binlerce teşekkürler teşekkürler teşekkürler. :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
@Mesut Girgiç

teşekkürler, sevgiler ve saygılar bizden.

size tatil, dur durak yok.
"bir sanatçı, bir gezi" etkinleri çerçevesinde istek sanatçı yapma imkanımız olursa seviniriz sanırım.

hatta nur içinde yatsın, rahmetli Zeki Müren e ithafen bir gezi düzenlerseniz en azından kendi adıma ben mutlu olurum.

gezilerinizi takip etmek bir zevk.

şaka değil yolunuz ramazan ayı gelmeden istanbula uğrasada gezip dolaşsak boğazın sağını solunu.

görüşmek üzere...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Lütfü Çolak

Bizim ekipte herkesin bir branşı var. Halıhazırda bekar olduğundan ve şöhrete ulaşınca kendisini kıskanacak bir aile efradı bulunmadığından dolayı aktör olarak görev yapan arkadaşımız ironhasan dır. Diğer personel figüran tarzındadır.

ironHasan şimdiye kadar değil şarkı söylemek, fıkra... hatta değil fıkra söylemek tekerleme... hata değil tekerleme söylemek çıkıp ortaya kendi zaruri ve doğal ihtiyaçlarını dahi(siz anladınız onu) açık açık söyleyemez utanır..
Bilmem ki rahmetli üstad Zeki Müreni acizane canlandırabilir mi?
Belki şantaj yada tehditle kendisini ikna edebilirsem, o zaman başka..
Bir deniyeyim... sizin için elimden geleni yapacağım..

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Resimler çok güzel ellerinize sağlık..(birini masaüstü yaptım)başarılarınızın devamını ayrıca iyi forumlar diliorum...

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
@rainn

bölesine anlamlı turlar gerçekten göğsümüzü kabartıyor...
tebrikler teşekkürler abi... ;)
gerçekten güzel bi tur olmuş.. .

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Çolak

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Merhaba,
Zorlu ve haşmetli ( ama birçok kişinin sadece ; yeşilliksiz, çorak , yolsuz , taşlı, kayalı bir bölge olarak tanımlayacağı o yerleri ) siz gördüğünüz minicik çiçeklerle oya gibi işleyip , akıcı anlatımınızla dokuyup , bize cennet bahçesi gibi sundunuz yine....
Ayrıca sevgili Barış Manço'yu anımsatarak , şarkılarını çok özlemiş olduğumu da farkettirdiğiniz ..:)
Ayağınıza , yüreğinize , güzeli gören gözlerinize sağlık.. Çok teşekkürler..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@ahmetdogan

Teşekkürler canım. :)

@naz34
Çok naif, zarif bir yorum.

Rica etsek, bundan sonra ironman ekibinin başyazarı siz olurmusunuz..??

Teşekkürler selam ve saygılar.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
mesut abi fotolar güzel, coğrafya zaten güzel, anlatım da güzel kısacası çok güzel bir gezi olmuş. ama lastiği nasıl bir makro ile çekmişsin ya biraz daha yaklaşsan dikenin ve lastiğin moneküler yapılarını görecektin yaw:D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@çağatay_çankaya
Birdahaki sefere inşallah ;)

Güzel yorumun için teşekkürler çaça.

optimist

Üye
Tepki
131
Bu görüntülerden sonra neden "bisiklet hafif olmalı" dendiği, bisiklet imalatçılarının da 3 gr. o parçadan 5 gr. şu parçadan azaltmaya çalışarak ha babam de babam bisikletleri hafifletmeye çalıştıkları daha iyi anlaşılıyor...:D
Sanırım haftada bir iki gün de vücut geliştirmeye vakit ayırmak gerek...;)
Bisiklet taşıyan elleriniz kollarınız, pedal basan ayaklarınız dert görmesin... Tebrikler ve paylaşım için teşekkürler...:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@optimist

Bisiklet kadar jokeyin de hafif olmasında gerçekten çok fayda var.

Güzel yorumunuz için teşekkürler. :)

Exiledd

Üye
Tepki
14
Sizin bu yaptıklarınızı gördükçe insanın konyaya gelesi ve sizinle aynı ortamı soluyası geliyor, onu da geçtim uzun yol yapıyorsunuz , dağlara tırmanıyorsunuz gerçekten bisikletten her türlü keyfi alıyorsunuz imrenerek yazılarınızı takip ediyorum. Bir gün İron olabilme dileği ile,
Pedalınıza kuvvet, nice senelerde pedallamanız dileğiyle..

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
hocam resimler ve video gerçekten çok harika.bilgisayar başında sizinle beraber tura katılmış gibiyim.herşeyi çok güzel yansıtmışsınız.tebrik ederim.hepinizin ayaklarınıza sağlık.yolunuz açık olsun:)

ozgurmtb

Üye
Tepki
6
helal olsun Allah razı olsun en sevdiğim gerçek sanatcı rahmetli MANÇO idi.bende kadınhanı ilçesinde okuyorum.myo. ama eskişehirdeyim artık.