ironman'a uzun yol arkadaşı aranıyor.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
9-10 pazar üst üste antremanla geçti..11. ve 12. pazarlarda 100km yi aşmıştım ve çok rahattım, daha da giderim diyordum..

deneyin...100-150-200 her denemede biraz daha artırın mesafeyi..evelce 50km epeyce iyi bi faaliyet görünürdü gözüme, şimdi akşam üstü gezintisi oldu..

eğer 200km ve üzerinde mesafeyi devirdiğinizde "ya ben iyiyim, daha da giderim" diyebiliyorsanız iyi bir noktaya ulaştınız demektir :) ancak hedeflediğiniz yol örneği 700km ise ertesi gün nasıl olduğunuzu da gözönüne alın yola çıkmadan..ben pazar günleri yapıyorum uzun antremanlarımı, malum mesai..p.tesiler bacaklarda garip bir his olabiliyor :) hatta mümkünse uzun yol antremanlarınızın ertesi günü de binmeyi deneyin..

bunlar kendi gözlemlerim olup hiçbir bilimsel dayanağı yoktur, aksi durumlarda sorumluluk alınmaz :D :p

• Beğen
Tepkiler: mr.hyde
Scudo

mr.hyde

Üye
Tepki
16
şehir içinde bir çıkışımızda yaklaşk 50 km kadar gidiyoruz...bi 25 km den sonra dinlenmemiz gerekiyor...aslında daha çok bi sigara molasına ihtiyaç duyuyoruz, dinlenme de sigara için yani...söylediğiniz gibiyse eğer bu mutluluk verici çünkü ertesi daha ertesi günlerde de aynı performansı üst üste gerçekleştirebilir durumdayım...yani bir tur için hazırlık yaparsam 100km nin üstüne çıkabilirim...tekrar teşekkürler...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806

Sigara içmeye devam ederseniz zor valla bence.:boese157: Bırakın en kısa zamanda. Bizim size tavsiyemiz. Ondan sonra 100 değil 200 bile gidersiniz. Tabi önce ısınma turları.

Sevgiler...

mr.hyde

Üye
Tepki
16
bisikletin tek sevmediğim yanı sürerken sigara içememek...bisiklet sürmekten ne kadar keyif alıyorsam sigaradan da o kadar almaktayım...düşüncelisin...saolasın...günde 150-200km bana yeter...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Aklıma bir fikir geldi..
Şu, suluklu sırt çantalarında, su torbasının yerine "nargile" yerleştirilse:eek: :eek: :eek:
evet evet bildiğimiz nargile ==> :)ci: :Skull-175 :ci: )

Bırakın, su hortumu ve ağzındaki lastik meme orjinalinde olduğu gibi kalsın.

Bisiklet sürerken eğer canınız şöyle bol karbon monoksit çekerse, o suluk hortumunun lastik memesinden su yerine bol kükürtlü, azotlu, katranlı ve nikotinli ve mis gibi zehir dumanı gelse.. ne de güzel keyif alınırdı, pek de tatlı zehirlenilirdi, çok da güzel bronşit olunurdu..:p

Lafım zülfü yare değil, nargilenin şahsınadır... Sürçü lisan ettikse bu nargilenin derdidir.. :cool: :cool: :cool:

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Şiddetle kınıyorum. Ve imzamada ekliyorum.. SİGARAYA HAYIR. Ve benzeri içeceklere.

Sevgiler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Şefim, sen artık olayı aşmışsın...:eek:
Zehir(erdorfin) senin de kanına yayılmış artık.:cool:
Hoş gelmişsin, iflah olmaz endorfin bağımlılarının arasına..
Bu raddeden sonra seni de kendi haline bırakmak lazım derim..
Tıpkı bizi bıraktıkları gibi..:rolleyes: :D

* * * *

Dönülmez akşamın ufkundayız,
vakit çok geç..

Bu son düzlüğüdür ömrümün..
Nasıl geçersen geç...

* * * *
valla şiir konuyla pek alakalı gibi olmadı ama, son beyitindeki düzlük 700 km. idi. oradan alaka kurdum, şefimin mesajıyla.:p

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

mr.hyde

Üye
Tepki
16
bazen oksijen karbonmonoksitten daha çok yakar ciğerleri...sigara bu gibi durumlarda bir yumuşatıcı olabiliyor...sigarayı savunmuyorum...aksine, kahrolsun elbette...ama seviyorum ne yapayım...bir nevi aşk ilişkisi...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

ben de yukarıda yazdığın gibi bisiklet kadar sigarayı seviyorum maalesef.

molalarda durunca hemen bi sigara yakayım deme, bi iki soluklan, hatta dayanabilirsen içme.ciddi efor gerektiren uzun yokuşlarda sigara kendisini hissettiriyor, solunum sıkıntısı başlıyor. ancak sadece düzyollarda antreman yaparsan vücut hem sigaraya hem de bisiklete katlanabiliyor, en azından bende şimdilik böyle, yaş ilerledikçe durum kötüleşecek eminim :(

hatta barbarosla ikimizin adı önce "tüten dağcılar"a, şimdi ise "tüten bis"e çıktı...

son söz..
sigarayı asla tavsiye etmiyorum.bırakmayı denedim ancak nikotin bandı ile 1 hafta dayanabildim.

mesut abi başlığa dönersek;
senin yeni yol projen hangi rotadır, tarihleri nelerdir?
hem uygun olursam aklımda olsun hem de konu başlığına dönüş yapalım diye sordum...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Ataruh hocamın kullandığı bir ifadeyi aynen tekrarlıyorum..

Denizde kum biz de proje..

Sen kendinden haber ver.. biz sana uyalım ...:D

Tepki
0
şey bu siteye yeni üye oldum bi konuyu araştırıyorum istanbulda bisiklet yolları ve yapılması uygun yerler .. projeler hakkında bilgi verebilecek biri var mı acaba... yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler