İranlı kadınlardan bisiklet yasağına tepki

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Ne kadar komik bir şey. 99%'u müslüman olan bir ülkede , söz konusu İslam ve Müslüman olunca herkes saldırıyor. Sen kimsin , sen nasıl savunursun , sanane benim dinimden , inancımdan. Biride yazmış iyi ki bu topraklardan Mustafa Kemal geçti diye.

Arkadaş bu kadar rahatsız oluyorsan dininden , git aklına yatan bir dine mensup ol. Ona göre hayatına yön ver ve yaşa. Seni kim zorluyor ki Müslümanlığa ? Hee ben bunu yazdım diye şimdi yobaz ve gerici oldum. Sizler tam tersini düşündüğünüz için , Mustafa Kemal gibi laik ve modern mi oldunuz ? Bu ülke 90 yıldır gelişemediyse , sizin kafanız yüzünden gelişemedi. Her fırsatta dini ve inançları araya sokan gerici kafalar yüzünden bu haldeyiz. Komiksiniz.

Scudo

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
kusursuz olan islamdır müslümanlar değil.

olay norveçte geçiyormuşmuş yahu arkadaş nasıl diziliyor lafta işte kalsın şu forumu sırf bu yüzden bırakacağım. kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir dönemde kızlarını omuzlarında gezdiren bir peygamberin yaydığı din,

Allah İndinde Her Kulu Eşittir!

diyen bir din ve burda 3 5 fırsatçı hemen yapıştır islam bu işte sizi inandığım o Allah a havale ediyorum.

ama bu tarz konuları kapamayan yönetim sizde az değilsiniz yazık ulan

tutturmuş hak hürriyet eşitlik hadi lan sen önce benim dinime saygı duy benden senin inancına tek kelime okudunmuda bu hakkı kendinde buluyorsun.

kendini bisiklete binerken elit sanan kesim yapıyor ya bunu işte en uyuz olduğumda bu laf ortada dileyen alsın yakasına taksın.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kazuya
Bak bilader burasi evlilik programi degil
Ve bende Semra kaynana degilim
Demek istedigim laf dalasi amacli yazmadim.
O kadar yorumun icinde Islama ve Muslumana yapilan saldiriyi gormeyip bana yurursen bu olmaz. Beni taniyanlar iyi bilir ki ilimli ve sakaci biriyimdir. Fakat insanlar beni inancimdan oturu iq su dusuk ilan ederse ben o adama ahmak derim.
Bunda bi tuhaflik yok

@yaboga
Aha benden de altina imza helal reis Karbona binen insanlara ceneze islerinden rica edip karbon kaplama kefen yaptirmak lazim ( al sana bi polemik daha )

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato Sıkıntı da zaten maneviyatın kamuya mal olmuş olması. Maneviyat ikili ilişkidir, inanılan ve inanan. Kimse karışamaz.
İnanmıyorum diye bana gelip "ahmak" diyen de benim gözümde yanlıştır (aman diyim, sizin özelinizde söylemiyorum bunu. Bugüne kadar o kadar çok diyen oldu ki :)), Bill Maher gibi olan kişiler de benim gözümde yanlıştır (Religulous filminin 15 dakikasından sonrasını izleyemedim, sinirim bozuldu).

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Edip Dinçer

Tamamen haklksin .o zaman duz mantik yurutursek Islama inanan yada inanmayan ahmaktir %50 ihtimal. E o zaman inanmayanlarin saldirilarina bakarsak biz ahmakiz . ama % 50 ihtimalli bir önermede neden musluman olmayana ahmak dememden rahatsiz oluyor insanlar bunu sorgulamak lazim ( aha iste bir klise arguman daha . sihirli sozcuk gbi bu " sorgulamak" kelimesi...salagin teki bu kelimeyi cumle icine koyunca her saldiriyi yapabilecegini dusunuyor . Ne kadarda ironik )

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@mariokaldato
Sn mariokoldato emin olun bu çukur bizi korkutmuyor. Esen kalın.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Edip Dinçer
Verilere bakma sen reis. Ona bakarsan entlasyon % 9 civarlarinda

• Beğen
Tepkiler: yaboga ve Edip D.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmetim03
Şimdi konunun Sn Öztürk'le ne alakasi var. Dininizde ve kültürümüzde ölünün arkasindan atip tutulmaz. Onun haricinde o kişi islam inancina sahipti, benimle ilgisini hic anlayamadim. Bana tutupta Steve Jobs öldü, mezarinda parende atti , kabir azabi cekti gibisinden masal da anlatma lütfen biliyorum hepsini. Bana michel jacksonun hayaletiyle gel :D

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mesut DOĞRU
Ben cok korkuyorum abi yalan yok. Bilinmeyenden korkmak cok insancil bi duygu olsa gerek

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1959'da Matematikçinin (Bertrand Russell) verdiği söyleşidir.
Benim nufuz cüzdanımda din bölümünde bişi yazmıyor boş ŞÜKÜR! Yani bende ahmak sınıfındayım güzel.. Zaten bir tek TR'de gördüm din bölümünün olduğunu... Azıcık sorgulamak gerekiyor.

Özetlemek gerekirse kendi adıma;
Genel olarak söylemek gerekirse çağımız islam alemi ne Muhammed'i ne de Kuran'ı gerçekten bilmekte, anlamakta ve izlemektedir. Tek bildikleri üç beş sakalı uzun aklı kısanın dedikleridir.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@ahmetim03
Sn ahmet bey

Müslümanların olduğu diğer din sahiplerinin de tipik tepkisidir bu. Avesta, mormon,zebur, eski ahid, yeni ahid, gatalar, vedalar, kuran, parşömenler, kazıtmalar, şimşek,sel, ay tutulması vb gibi okusaydın anlardın.

Sn Ahmet bey ilk kitabım "Kur'an Rehberi"isimli bir eserim idi. İkinci kitabım "Sure anlamları ve konuları ile Kur'an"
Hayatım boyunca Kur'an ile haşroldum. Terminolojisi, metodolojisi, Tarihe etkisi, Kur'an Bilim etkileşimi, Sosyolojik,Psikolojik ve Siyasal yapılanması (Kur'an Sol eğilimlidir) gibi konularla iştigal ettim.

Güncel meallerden yardım aldığım gibi, Elmalılı Yazır gibi daha eski alimlerin eserlerinden de yardım aldım.
Bunun dışında geçmiş alimlerin Kur'an algısı ile günümüz alimlerin Kur'an algısına dair kıyas usulü makalelerim oldu.

Ezcümle; Yaşım 44. Tam 30 yıldır her yönü ile İslam siyasetinin içindeyim. Siz, şayet bana Kur'andaki ciddi hataları (biyoloji,matematik,gramer,bilim vb gibi) tevil yoluna gitmeden açık ve net olarak anlatıp, beni bu konuda aydınlatabilirseniz, sizin benimle ilgili tüm iddialarınızı kabul edeceğim.

Aksi durumda üzülerek ifade ediyorum, sizi iftiracı ve müfteri ilan etmek durumundayım.
Esen kalın.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yavuz S. Ahmak kelimesi zoruna gittiyse lutfen iki forumda da islama karsi asagilayici ve alayci cumleler sarf etme . Kibirini ve nefsini kenara birakip kendini sorgulamalisin. Ayrica isterse kafa kagidinda zindik yazssin bu seni elit yapmaz. Tamamen keko goruyorum ben senin gbi tipleri

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Aşalığıyıcı HErhangi bir cümlem mi var o Yazıda. Domuz etide yerim içerimde. Bu beni ahmak yapmaz yanlız. Keko da...

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yavuz S.
Bu isleri gececen bilader . ben iki forumdada tum yazdiklarini goruyorum merak etme. Bu mentaliteniz sizi keko gosteriyor inan bana. Takilin kafaniza gore nasilsa hepimiz ölecegiz

• Beğen
Tepkiler: yaboga ve Yusufclp

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@mariokaldato yok sizin yazılarınız biliyorum uzak duruyorum mümkün olduğunca zaten.
Siz yine de benle biladerli falan konuşmayın, ben sizin kadar ılımlı değilim.

Hem insanlara ahmak akılsız vs diyorsunuz hem de bilimin arkasına sığınıyor diyorsunuz, yani lafları neresinden tutsak elimizde kalıyor.
Bir konuyu ya da bireyleri eleştiriyorsanız tutarlı bir yanı olmalı.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Ne de olsa gittiğimiz yerde görüşeceğiz. sorun değil.

ahmetim03

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Sedona
@Mesut DOĞRU
bakın bu kadar araştırmacı olmuşunuz kitaplar yazmışınız. peki neden islamı benimsemediniz?
bunu merak ediyorum.

şu var Müslümanlık ve dinimiz şu anda dünyada yanlış lanse ediliyor. Çoğu müslüman dininin gereklerine uymuyor. ama müslümanlık dinimiz bize bunları emretmiyor. Müslümanlıkta bir kadın açık giyindi diye tekme atmak yanlış gözle bakmak yoktur. ama bazılarının Müslüman adı altındaki bazı cahillerin saçma hareketlerinden dolayı dinimizi bunları ön görüyor ve böyle davranıyorlar diye düşünmek çok yanlış.

• Beğen
Tepkiler: yaboga
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.