İran'da İlkel İnsanlar Bulundu

mkurt

Üye
Kayıt
5 Ocak 2006
Mesaj
99
Tepki
61
Şehir
Ankara
Bisiklet
Scott
TAHRAN - İran’ın güneydoğusundaki Kerman eyaletinde, 200 insanın ilkel şartlarda yaşadığı bir köy bulundu. Farsça ve İngilizce yayımlanan Keyhan gazetesinin haberine göre köy, Kerman eyaletinin Ciroft şehrine bağlı Anberabad ilçesinden 120 kilometre uzaklıktaki dağlık alanda bulundu.

Gazetenin, Ciroft milletvekili Ali Zadser’i kaynak göstererek verdiği haberde, köydeki insanların mağarada yaşadığı ve ilk insanlar gibi çıplak dolaştığı kaydedildi.

Bugüne kadar bulundukları yerden başka yere gitmeyen köylülerin örtünmek ve yemek için ağaç yapraklarını kullandığı belirtildi.

Pidnekuiye isimli köyün ilk kez İran istihbarat elemanları tarafından bulunduğu ve istihbarat yetkililerini gören köylülerin kaçmaya başladığı ifade edildi.

Haberde, köylülerin hangi dili konuştuğu konusunda bilgi verilmedi.

Milletvekili Ali Zadser, dağlık bölgede keşfedilmemiş başka köylerde olabileceğini söyledi.

Kaynak: (link)
 
Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Temmuz 2005
Mesaj
3.888
Tepki
8.299
Şehir
İznik
Bisiklet
Cannondale
amerika iran a saldırmayı kafaya koyduğu için , iran hakkında dezenformasyon sürecinin bir parçası olabilir bu haberde. hani onlar medeni ( gerçekten öyle ama :) ) ve iran ve ortadoğu da ilkel ve geri kalmış ya , orta doğunun ilkel olduğuna dair haberler artabilir bu süreçte.