İran Bisiklet Turu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kaan, Avrupa tarafına git bence. Ortadoğuda iş yok. Gürkan ın son zamanları İsrail, Ürdün, Arabistan, Emirlikler...kusmuk geldi, takibi bıraktım. Cemal abi Tacikistan da, Pamir yaylasından resimler; tek bir ağaç yok, bulanık bir dere...ne ki şimdi bu?
İran abartılacak bir yer değil, yedi yıldır birlikte çalıştığımız İran lı bir arkadaşımız var, iki yıl önce Tahran a geri döndü. Hem o, hem de anlattıklarından sonra değil iran a gitmek, uçakla hava sahasından bile geçmekten rahatsız oluyorum.

Scudo

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Raşit S Böylesine nettir Raşit abi..lafı azıcık bile dolandırmaz :) abi avrupa eşimle çocuklarımla inşallah..belki de bisikletsiz(İran hakkında ise; eşim ile ön yargılarını biraz kırmış olsam da bezer düşünüyor bile olabilirsiniz) Abi, İran ve diğer öteki garip ve gizemli belki de kimimiz için daha da ötesi olan afrika orta doğu v.b ülkelerin bazı ruhlar üzerinde ilginç bir çekim gücü olduğuna inanıyorum..Tabi sonu hüsran da olabilir bunu gitmeden görmeden kestirmek güç..

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Raşit S
Sizin ifadelerinizin aynısını maalesef Avrupalılar bizim ülkemiz için kullanıyor.
Üstelik son olaylardan sonra daha da arttı.
Biz de ülkemiz için çok olumlu ifadeler kullanamıyoruz. Ne diyelim, misafirperverlik mi diyelim? Dünyada gezginlere gasp, tecavüz en çok Türkiye'de...
Dünyanın her yerinde durum, yengeç ile oğlak dönencesi arasında hemen hemen aynıdır, birbirine benzer. Bu durum orta amerikada da, ortadoğuda da, uzak doğu asyada da, güney avrupada da, her yerde aynı. Gasp, tecavüz, hırsızlık...
Pek orta düzlemde gezmemek gerekiyor sanırım, biraz kenardan gitmek iyidir :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bkaan
Siz bana bakmayın Kaan, gezmek iyidir. Renkler ve zevkler tartışılmaz zaten.
Gürkan Genç arabistanda, çölde piknik yapanları resimlemişti, yorumlarda " hiç ağaç mağaç çalılık bile yok, sıkıcı olmuyor mu?" diye sorulunca " onlar çölü çok seviyorlar, aksine ağaç orman ilgilerini çekmiyor" demişti. O an bende bir takım sigortalar ve röleler yandı, hala kendimde değilim.

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
trans asya treni geçen sene belirttiğim olay sonrası kapatılmıştı..tcdd ile dün yaptığım görüşme sonrası halen hizmet dışı olduğunu üzülerek öğrendim..zira ben iran'a bu tren hattı ile geçmeye kararlıyım..yani dostlar iran bu yıl da yatar.. (mesajım konu başlığını görüp akıbeti ne oldu sorusuna yanıttır..)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Yazık olmuş. Hadi diyelim Tren olmuş olsa dahi bu yıl oralar tekin mi ki peki ¿ Bu da bir soru işareti :)
Saygılarımla.

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İbrahim Aslanhan oralar yani İran geçen yıl da tekindi..bu yılda tekin..mesele ülkemizde maalesef

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
:( öyle ise iyi. İran'da problem yoksa güzel. Gelecek yıl için inşallah açık olur diyelim o zaman !

• Beğen
Tepkiler: bkaan