Into The Wild - (Bir yol ve arayış filmi)

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
147 dakikalık 2007 yılı bir yol, doğa ve arayış filmi. christopher mc candless'in kısa yaşamını ve yolculuğunu anlatan bir film. ailesi ve yaşadıkları yüzünden sisteme yoğun eleştirilerde bulunup kendini, hayatını arayışa çıkan bir gencin serüveni. yönetmen sisteme muhalif tavırlarıyla karşı çıkan sean penn. yönetmen kendisi olur da film muhalif olmaz mı? evet film başından sonuna kadar görüntülerle ve sohbetlerde geçen ufak ufak dokundurmalarla yaşanılan hayatı sorguluyor.

sean penn bu kitaptan uyralanan filme çok önceleri başlamıştı. fakat ülkemizde gösterime girmedi. bu saatten sonra da girmez sanıyorum. müziklerini kaki king ve michael brook'un yaptığı filmde dinlenilen şarkıların yorumcusu ise pearl jam'den eddie vedder. eddie bu sefer filmin doğasına uygun şarkılar oluşturmuş. neil young, ben harper benzeri folk dokunuşlu şarkılarla insanı düşünmeye yönlendiriyor.

filmin oyuncu kadrosunda emile hirsch, vince vaughn, william hurt, hal holbrook yer alıyor.

film genellikle alaska ve california taraflarında geçmekte... filmde sean penn doğa görüntülerinden son derece başarılı bir şekilde yararlanıyor. akşam görüntüleri, puslu, sisli görüntüler, deniz dalgalarının üstünde kuşların uçuşu gibi dehşet görüntüler yakalamış. kurgu bir yerde aksıyor, hatta sırf bu yüzden dolayı bir iki sahne gereksiz yerleştirilmiş gibi durmakta fakat filmin genel kurgusu içerisinde pek eğreti durmuyor.

konu açısından ise son derece sağlam olan filmde yalnızlık teması, aile ilişkilerinin insan hayatı üzerindeki önemi, arkadaşlık ve dostluk temaları yüzünden gözyaşlarınız aniden akıp gidebilir. insana çok yakın bir film.
her sinema severin izlemesi gereken bir film ama filmin ağır giden temposuna ayak uyduramayanlara ise hoşça vakit geçirtmeyebilir.
bu film oscar'da ihmal edilmiş ve unutulmuş filmlerden bir tanesidir.

filmi izleyin ve bir gezginin yaşamına tanık olun. onun doğa ile ilişkisini, insanlarla olan iletişimini görün. ve inanın filmi izledikten sonra tura çıkmanız bile olası.:)

http://www.la2day.com/files/IntoTheWildPoster_edited.jpg

Scudo

BULUT ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
163
güzel film. ben de herkeze tavsiye ederim. müzikleri ise muhteşem. Eddie Vader'di sanırsam.

• Beğen
Tepkiler: bahadır76
Tepki
24
Beni en çok etkileyen filmler arasında.. Dediğiniz gibi izledikten sonra 'içimden bir ses dağlara çıkmalısın uzaklaşmalısın bu düzenden kurtulmalısın sistemden' dedi tabi sonra evin içinden başka bir ses 'otur ders çalış' dedi sustu o içimdeki ses.
Harika bir film herkesin izlemesini isterim.

• Beğen

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
IMDB'de 8,2 ile müthiş bir puan. İlk 250'de de 145.

• Beğen
Tepki
11
izleyenler için filmle ilgili küçük bir detay vereyim imdb de okumuştum...

elemanın en son geri dönüşünde ki suların yükselmesinden dolayı nehirden geçemeyerek geri dönmesi sonucu malum olayla karşılaşmıştık bilindiği üzre.

Fakat bölgede yaşayan ,yani bölgeyi tanıyan yerliler... christopher ın geçmeye çalıştığı bölgenin suları yüksek olmasına rağmen nehrin yukarı yönünde 400 mt daha ilerisinde geçmeye müsait bir darboğaz olduğundan bahsediyorlar. Belkide bu christopher ın kendi seçimiydi..kimbilir.

Oldukça çarpıcı bir gerçek yaşam öyküsü arkadaşlar...izleyin - izlettirin

• Beğen
Tepkiler: ateze

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Beni de çok etkileyen filmlerden biridir kendileri. Müzikleri olsun, hikaye olsun gerçekten iyi düzenlenmiş. Gerçek hikayeye dayanmasıda ayrı bir olay. Filmin sonunda iç geçirerek " Vay beahh" diye söylendiğimi çok iyi hatırlıyorum:)

İzlemeyenlerin en kısa sürede izlemesi gereken bir eser.

Tepki
24
Çok iyi filmdir..
İnsanı doğaya sürüklüyor tekrar tekrar izlendiğinde yeni noktalar yakalıyorsunuz belki de o zamanki doğaya uzaklığımızla iligili olabilir farklı noktaları görebilmek..

BurakTekin

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Trek
Film hakikaten çok güzeldi bende tavsiye ederim 5 kez izlemiş birisi olarak :)
birde kitabı var, çok daha iyi diyorlar kitabı okuyanlar, var mı aramıda okuyan ?

Tepki
2
türkiyede yayınlamayanın aklına bişeey diyemiyorum, benim izlediğim en iyi filmdi,herkesin izlemesi hatta ardından kitabınıda okuması gerekli

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Hayatımın filmlerinden...

Gerçek olması onu hayatımın en önemli filmi bile yaptı dönem dönem...

BurakTekin

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Trek
ülkemizde bi çok güzel film malesef yayınlanmıyor, fazlasıyla ticari düşünülüyo :(

Tahir kucuk

Daimi Üye
Tepki
16
yaklasik 10 kes izledigim bir filmdir.harkulade denecek kadar kalitelidir.hayattaki isteklerimiz elestiren,dogayla insanin nasil olmasi gerektigini vurgular.heleki bazi sahnelerinde gozunuzden yaslar suzulur gider.

izleyin izletin.tekrar izleyin :)

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Bence de çok güzel bir film ama bir yandan da şöyle bir saptama yaptım ki insanların yaşı arttıkça bu filmden etkilenme oranları düşüyor :D Benim hikayem ise şöyle: 2 sene önce yazın İstanbul'dan Eskişehir'e A.Ü. nün hazırlık atlama sınavlarına girmek için gidiyordum trende bu filmi izledim ve writing sınavında sistemi eleştiren 2-3 paragraf bir şey yazıp İstanbul' a geri döndüm :D Çok komik ya düşününce...

• Beğen
Tepkiler: Sait Hislioğlu

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Gerçekten güzel bir filmdi, bazen benim de aklımdan geçmiyor değil bu düşünce.

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Hikaye gerçek evet..Fakat filmi izlerken romantik, ama saftorik bir beyaz adamın; kaçınılmaz sonu kucaklayışından başka bir numarasını görmedim..
Hele koca mooseyi (geyiği) ziyan ettiği sahnede iyice uyuz oldum meczup kardeşe.

Doğada yüzlerce bitki var ki birbirini taklit eder, Audi Quatro reklamındaki gibi bir dede ile uzun yürüyüşlerde öğrenilir bazı bilgiler..Anadolu'da bir köy dedesi de olur tabi :) Şehirli insan doğaya açılsın tamam. Ama oraya şehirliliğini taşımasın.

Eddie Veder ve Sean Penn, sevip hörmet ettiğim insanlardır o ayrı..
Film olarak iyi yani ama hikayenin gerçek kahramanına dediklerim.
Ve potansiyel bizlere.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu gün yabancı bir forumda tesadüfen gördüğüm bir turu paylaşmak istedim. in to the wild filminin geçtiği otobüse bir tur düzenlemişler.

http://i157.photobucket.com/albums/t57/eaparsons/busgroup.jpg

(link)

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@Eser Sevinç

İşte tur budur ya:S Ben olsam bir tane de laptop götürür o otobüsün içinde into the wild filmini bir kez daha izlerdim:)