İnternet üzerinden yurtdışı alışverişe vergi

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.549
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maliye bakanı Necati Ağbal Türkiyede vergi kaydı bulunmayan yabancı alışveriş sitelerinden online alışveriş esnasında tüketicinin kredi kartından "vergi" kesileceğini açıkladı. (Not: 35€'nun üstü olan değil bu vergi,ekstra bir vergi durumu söz konusu)

(link)

• Beğen
Tepkiler: comfortablynumb
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Ooh suyundan da koy...
Yetmez daha fazla bişeyler düşünmeleri gerek :D

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Stopajdır.

(link)

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Böyle saçmalık olmaz. Cehennemde yaşıyoruz. Fahiş fiyatlarla ülkenden kazık ye. Üretim yapma, ranttan kazan, Vergi geçir, yetmedi daha çok geçir. Tamam çıldırdım.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Bankalarla insanları Papaz etçekler. Haberi olmayan biri atıyorum 100 $ aldı 20 dolar stopaj çıktı ayrı bir kalem olarak ekstrede görünürse haberi olmayan kredi kartının çalındığını yada aldığı yerin onu dolandırdığını düşünür. Ama 100 doları 355 tl olarak çeviriyor genelde banklarda 360 oluyor o çünkü kuru en yüksekten alıyor bankalar bu arada görünmez bir 3-5 tl çarparsa devlet ki böyle yapar kimsenin ruhu duymaz.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
120liralık ürün alırken TR seçtiğimizde KDV'si düşüp 100 lira yazıyordu ya hani, artık aa türkiye mi bunlar stopaj koymuştu 115 yazalım fiyatı diyecekler. vergiyi almak istedikleri firma, vergiyi alıcıya yüklemiş olacak. faturada 115TL yazıyor ya şimdi, gelen gümrüğü de 100 değil 115 üzerinden vereceğiz, noldu stopaj'ın gümrük vergisini vermiş olduk.

benim anladığım bu

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
şuanda .öte takılabilen ve çok afedersiniz her yellendiğimizde miktar ve gaz yoğunluğunu ölçecek bir cihazı yapabilen , icat eden kişi garanti veriyorum milyoner olur.

B

BF Okuru

Misafir
Aslında şu gurbetçilere de bişeyler geçirmek lazım. Uzaktan oy vermekle olmaz.
Ülkeye arabasıyla gelene aracın TR deki vergisi neyse yaslayacaksın kapıda. Ohh diyecekler güzel ülkem ellerime sağlık ne güzel iyi ki vermişim ben oyumu şimdi vatandaşlığı içimde hissettim diyecek :D

Tolqiu

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Sedona
%35 Gelir vergisi veriyoruz, yetmiyor gıldır-gıcık bi ton çöpdür kıldır yündür vergisi veriyoruz, yetmiyor kdv veriyoruz TR'de yaptığımız harcamalarda. O da yetmedi, gözünü yurtdışından 3 kuruş daha ucuza aldığımız ürünlere diktiler gözü. Ama patronlara, şirket kuranlara herşeyde vergi indirimi vergi muafiyeti veriyor.

Nigga

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Söyleyecek çok şey varda... Kafayı sıyırmayıpda napsın bu insanlar

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada
B

BF Okuru

Misafir
Devletim devletim gel beni sev devletim
Durma devam et devletim
Daha hızlı devletim daha hızlı
Daha kalın vergiler istiyoruz
Doymadılar ki size veriyorlar hala
Doymadınız sülalesini sevdiklerim...

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
Beni ilgilendirmez, beni bağlamaz diyenler galiba başka bir memleketde yaşıyor. Esirlik toplumsal bir çöküştür, bireysel egoizm buna sadece hizmet eder. Yapılmak istenileni gerçekten anlamıyormusunuz?

• Beğen
Tepkiler: erdsde

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
havaleyle falan ödesek gene takılırmıyız ki vergiye satıcıyla iletişime geçsek bi alternatif yol üretsek olmazmı ki yaw bu ne yaw ucuza mal aldığım üç beş site vardı bi dolar yükseldi bi gümrük muhafiyeti düştü şimdide bunu dayadılarmı yurt içindeki fiyatlardan farkı kalmayacak çok iyi hatırlıyorum yurt içinde tanesinin fiyatı 120 tl olan bi lastik vardı çiftini 85 tl ye almıştım ben kargo dahil:mad: hatta gümrüğe takılmasın diye iki parça yollatmıştım (iki kargo ücreti):acpsnr:

@Boran06

mazot ve benzine gelen zamlar zamanında vardı ben 50 tl mazot alıyorum benim için bişi değişmiyor gibi bi muhabbet arkadaş sanırım ordan vuruyor

Tepki
82
İsim
Baran D.
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar, lütfen biraz araştırın. Vergi tüketiciden alınmayacak, türkiyede kayıtlı vergi mükellefiyeti bulunmayan yurtdışı firmalara yansıtılacak. Katma değerli üretime dayalı olmayan, tekstil ve inşaatla çakal yandaşına rant üstüne rantla peşkeş çekilerek hibe edilen ülke ekonomisi, talan edilen hazine ve kaynakları tükenmeye mahkumdur. Gün gelecek bu sırtlanlıklarda vaziyeti kurtarmaya yetmeyecektir.