İnsanların Bisiklete Bakış Açısı

trsurf2000

Üye
Tepki
4
Herkese merhaba. Uzun süredir bisiklet kullanmıyorum. Yaşımız da ilerledi. İş ortamının stresinden uzaklaşmak, hem spor olsun diye hemde bir hobi olarak bisiklete yakında tekrar binmeyi düşünüyorum. Ama bizim insanlarımız gördüğüm kadarıyla bisikleti çocuk aracı olarak görüyor ve yaşı aşmış özellikle bir iş adamının bisiklete binmesini yadırgıyorlar. Milletin laf atmalarına dahi şahit olmuştum(bu yaşa gelmiş bisiklete biniyo haha.. gibi). Dolayısı ile insan tereddüt etmiyor değil. Oysa yurt dışında bisiklet kullanımı oldukça yaygın. Sizde bu konuda düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Sen bizim insanımıza aldırış etme... Bir gün anlarlar bisikletin kıymetini.

insanımız düşünmeden yargılamaya alışmış, alıştırılmış :boese157:

Ya yaşın geçmiş derler, ya deli derler... Diyecek illaki birşey bulurlar. Ama forumumuzu gezerken göreceksin ki buradaki insanlar çok farklı düşünüyor, çünkü bisikletin yararlarını ve kıymetini biliyorlar

Kararın için tebrik ederim ;) Umarım bilgisiz (bisiklet konusunda cahil) insanlar seni vazgeçirmeyi ya da yıldırmayı başaramaz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben size herşeyde önce Süleyman Şatır abimizin forumda Gezi ve tur makaleleri bölümündeki gezilerini okumanızı tavsiye ediyorum..oradaki resimler ve resimlerdek kişiler sanırım fikrinizin değişmesini sağlayacaktır..

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Siz aldırış etmeyın bizim milletimize herkes aslında neyin ne olduğunu biliyor ama işimize geldiği gibi davranıyoruz her zaman..(gulmeler,laf atmalar,v.s)...

Tabiki bu bir spor ve cevreye,trafik olayına gercek cozumdur aslında...bizleri tebrık eden ınsanlarda var çok..arabasıyla gıderken camını açıp kolay gelsın, ıyı pedallar diyen ınsanımızda yok degil..

Aslında bu bır yaşam tarzı ile alakalı kımseyı zorlayamayız.. avrupa ulkerınde kullanım cok yaygın ınsanlar kultur ve yasam tarzı bakımından bızden her zaman ust sevıyedeler..Buda bir gerçek

Bizler toplum oarak her zaman daha iyileriine lağıyız,her zaman bisikleti insanlara sevdirmeye calıştım bundan sonrada devam edicem..

SAYGILAR.....

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
evet hayatında hiç bisiklete binmemeiş insanlar bu yaşa gelmiş hala bisiklete biniyo diyebilir ama onun keyfini bilmedikleri içindir hayatlarında yaşayamadıkları içindir yada en olmadı zekaları bunu kavramaya yeterli olmadığı içindir...Ben çok defa sağnak yağmurda bisiklete binerken şahinle yanıma yanaşıp bööö diye bağırarak önce korkutmaya çalışıp sorada lan manyak diyerek devam eden laflarınıda helal olsun kardeşim kolay gelsin diyenleride duydum. İnş zamanla ülkemizdeki bu bisiklet hareketi dahada büyür ve bizdede bir kültür haline gelir...

fangornents

Aktif Üye
Tepki
84
Boşverin hocam, bence hem fiziksel olarak hemde psikolojik (cesaret) olarak kıskanıyorlar :) Benim Allahtan dileğim süleyman abilerin yaşında ve sonrasında pedal basabilmek. Herkese iyi pedallar

• Beğen
Tepkiler: ercihan ve tayfur

Emre77

Üye
Tepki
12
Geçenlerde karşıdan karşıya geçerken, durakta otobüs beklediği halde yanıma gelen ihtiyar bir amcanın "Dekikanlı bisikletin çok güzelmiş nereden kaça aldın, güle güle bin." demesi çok hoşuma gitmişti. O gün daha bir keyifle pedala bastım. Kendi için mi sordu bilemiyorum ama herkes bisiklet konusunda olumsuz değil.

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Daha önce bu konu açıldıysa kusura bakmayın..evet düşünceniz nedir ?

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
adrenalin salgılayabilen bir eylemdir.
arkanızdan hızla yaklaşan aracın sesini duyarken acaba nekadar yakın geçecek diye düşünürken kanının kaynamasıdır
çok yakın geçen araçların rüzgarlarıyla ahenk içinde küfür saydırmaktır
trafikte araç egsozların çıkardığı dumanı sonuna kadar hissetmektir
ormanda sürerken vucudun biraz temizlenmesidir
vs. vs.

Tepki
2
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Carraro
Adrenalin için yamaç paraşütü vs. eylemlere gerek yok gel bizim buraya trafikte bisiklet sür. ... adrenalinin tavan yapmasının yanı sıra kelime dagarciğımızın da yeni kelimeler ile zenginlesmesi kesin...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Refleks geliştirmek, adrenalin yaşamak ve bütün bakışları üzerinize çekmektir (forma ve tayt giyiyorsanız).

• Beğen
Tepkiler: ercihan

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
karsına cıkan zorluklara normal gorup hepsine direnç gösterip hiç bir şey olmamış dünyanın en kolay işiymiş gibi davranmak :)

• Beğen
Tepkiler: ercihan

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
ölüme meydan okumak