İnsan İlişkilerinde Önyargı

Lancelot

Üye
Tepki
28
Mailime gelen mesajlardan biri...

İNSAN İLİŞKİLERİNDE BİR ZEHİR: ÖNYARGI

Özürlü sekiz cocugu olan ve frengi hastasi hamile bir kadina
rastlasaydiniz,
ona kürtaj olmasini tavsiye edermiydiniz?
Bu sorunun yanitini vermeden önce asagidaki soruyu okuyun. Simdi bir
dünya
lideri secme zamani ve sizin oyunuzda sonucu etkileyecek.
Iste üc aday hakkindaki gercekler:

1. aday: Sahtekar siyasetcilerle isbirligi icinde ve falcilara
danisiyor.
Iki metresi olmus. Paket paket sigara ve günde 8 ile 10 bardak
martini
iciyor.

2.aday: Iki kere isten atilmis,öglene kadar uyur.Üniversitede iken
uyusturucu kullanmis ve her gece 1 litre viski iciyor.

3. aday: Madalya almis bir savas kahramani,vejeteryan, sigara içmiyor.
Nadiren bira icer ve evlilik disi hicbir iliskisi olmamis.
Tercihiniz bu adaylardan hangisi olurdu?
Önce karar verin, kopya cekmek yok, daha sonra asagidaki yanita bakin!

....

....

....

....

....

....

....

....

....

....

....

....

....

....
....

....

....

....

....

1. aday: Franklin D. Roosevelt
2. aday: Winston Churchill
3. aday: Adolf Hitler
ve bu arada...
Kürtaj sorusuna eger evet dediyseniz, BEETHOVEN'I ÖLDÜRDÜNÜZ.

Scudo

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Yazıyı okuduğumda BEETHOVEN'ı öldürdüm tereddüt bile etmedim.ama adaylar hakkında yorum yapmam yakışık almıcak yanlı bir yazı gibi geldi.Ben tek lider bilirim oda Atatürk...(helede Hitler övgü alıcak şekilde yaılmış yaptığı onca katliam gözardı edilerek , garip)

sevgili

Üye
Tepki
28
Bu tür konulara yüzlerce örnek verebiliriz, hatta kendimizden bile.
Her insanın iyi veya kötü yönleri olabilir.

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Beethoven sizlere ömür. Ama Winston Churchill'i seçmiştim. Başkalarına zarar verecek bir davranışı yok en azından. :)

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
öncelikle pek objektif bir yazı olduğunu düşünmüyorum. adolf hitler' e bir savaş kahramanı demek, pek de tercih edilen bir söyleyiş değil.

beethoven' ı öldürdüm sanırım :(

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beethoven'ı öldüren kıymetli kardeşlerim. Lütfen adalete teslim olun zorluk çıkarmayın:cool: :D :p ve işin güzel yanı Beethoven kurşun zehirlenmesinden sizlere ömür oldu.

Önyargı ile başlayan her insan, baştan bir kere kaybetmeye mahkumdur.
Hayat çok büyük zıtlıklara gebedir. Eğer savaş teknolojisi ilerlememiş olsaydı, şu anda hastanelerde kullanılan bir çok yenilik olmayacaktı. Pilotların kaskında bulunan alıcılarla çalışan silahlar, pilotun kaskına göre hedef almakta. Aynı teknik daha sonraları kalp cerrahisinde bulunan cerrahlarda da vardır. Birisiyle hayat alıyorun, öbürüyle kurtarıyorsun.

İnternet ilk kez ARPANET olarak askerî operasyonlarda kullanıldı ama şimdi herkes kullanıyor.

Hitler eğer Yahudileri katletmeseydi, Hitlerin biyologları yeni buluşlara imza atamayacaktı. Antropologlar fazla yol katedemiyecekti. Yahudilerin kafatasıyla uğraştılar, antifirizi buldular, renksiz zehirli gazı buldular, biyoloji ilerledi....

Hayatımıza teknolojinin bir çok katkısı var; bizden götürdüğü de var.

Cep telefonu kullananlar beyin tümörü ile uğraşacaklar ve ileriki yıllarda da cerrahlar, doktorlar bu tümörün tedavisi için yeni teknikler,ilaçlar bulacak. Problem olacak ki çözüm de olsun.
Gres yağın üzerine toz bulaştıkça bulunduğu ortamı çamura bulanınca Shimano'nun kullandığı yeşil renkli gres kullanılmaya başlandı.
Hayat enteresan.....

Şimdi savaş yapanlara teşekkür etsem bana kızarsınız. Kalp naklinde başarılı olan hekime teşekkür etsem normal karşılanır. Hekim, kullandığı aletlere, savaş teknolojisinden esinlenen mühendislerce sahip olmuştur. Savaş olmasaydı kullandığımız aletler olmayacaktı.

Kürtajı makul sayan kardeşlere de kürtaj ile alınmış ceninlerin resimlerini göstermek isterdim ama yönetim müsade etmez. İç burkan görüntüler hepsi de. Ceninlerin de canın var, eli, kıkırdak halinde kol,bacak kemikçikleri var.... Youtube da bakabilirsiniz.

Aşağıda ki 3 siyasetçinin de birbirine diyeceği yok. Churchill, Roosevelt Türkiye'yi bu hale getiren oyunun babalarıdır. Bu oyunun adı da: Böl, parçala ve yut. Çanakkale'de sırtımızın yere gelmeyeceğini anlayan bu kişiler, şu karara varıyor:

Çanakkale'de sahip olduğumuz en iyi gemilerle, toplarla hezimete uğradık. Cephede düşen Türk askerleri vuruldukça, arkalarından yenileri geliyor ve adeta ölmek için geliyorlardı. Ölmek onlar için korku değil şereftir. Bu şerefi ayakta tutan ise onların kendi değerleridir. Biz bu birlik ruhunu aralarına kin, nefret, para ile bozarsak işte zafer o zaman bizimdir.

Hitler dediğimiz ise frengi hastası olan bir lider. Frengiye de,bu hastalığa sahip bir Yahudi kızla ilişkiye girdiğinde yakalanıyor. Halkı etkileyen bakışların, sözlerin, ses tonlarının nedeni bu hastalık olduğunu söylüyorlar, doktorlar. Neden olmasın.

Şİmdiki yahudiler Hitler'e teşekkür ediyorlardır belki de. Neden derseniz, Almanya'da ve bir çok ülkede bulunan yahudiler gruplar halindeydi, İsrail daha kurulmamıştı. Abdülhamid'den bu toprakları istediler ama Abdülhamid, benim olmayan, halkıma ait olan toprakları size veremem dedi ve adı, Kızıl Sultan'a çıkan Abdülhamit tahtan indirildi. Hitler'de yahudileri katledince dünya genelinde olaylar oldu. Yahudiler birlik olup tekrardan toprak satın alarak, İsrail'i kurdular. O kadar yahudi ölmeseydi belki şimdi halâ Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde dağınık yaşayacaklardı.

Hayat nelere gebedir bilinmez. Herşeyde bir hayır vardır.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu Ön yargı değil Mantık...

• Beğen