İngiltere'den alışveriş

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar evanscycles'e burdan teşekkür ediyorum alışveriş yapmak isteyenler hiç çekinmeden yapsınlar bence, iki gündür kar vardı İstanbul'da bilmiyorum yollar açık heralde,11 aralık akşamı sipariş gönderdim,12 aralıkta kargoya verildi(

Dear Mr ali duran,

Good news! Your order (ref W001767660) has been dispatched from our warehouse on 12th December 2013 ).Kargom az önce geldi rekor olsa gerek iyi forumlar.

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Kargo ücreti ödediniz mi? Ödediyseniz bu tutar toplam alışveriş tutarınızın % kaçına tekabül ediyor? Epey hızlı gelmiş. Rekor olmayabilir, daha önce de forumda 2 günde ulaşan vardı; sizinkisi 3 gün sayılır.Aynı gün kargoya verilen ve ertesi gün İstanbul'a kapıya kadar ulaşan bir siparişti yanlış hatırlamıyorsam. Yine de çok iyi...

Emre Alp Özkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
113
gerçekten çok şanslısınız. genelde bana 30 gün sonra geliyor. ama bazen istanbula 3 günde geliyor gümrükte 3 hafta bekliyor. ülkemizde bu işler biraz yavaş işliyor maalesef

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Etkileyici, izmir de ikamet ediyorum, aynı siteden bende sipariş verdim, 5 gün sürdü.

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Halil bey dün den bu güne sadece bir gün zaman dilimi esasen :)en fazla bir buçukgün..Hiç bir kargo ücreti ödemedim 50+euro da ücretsiz kargo hizmeti sunuyorlar diye biliyorum bizim de sepet 50+ idi.

Emre bey sanırım ben bizim memleketten gelen kargoda şanslıyım yurtdışından gümrüğe kadar çoğu hızlı geliyor olmalı.

Harun bey 5 gün çok ideal ve normal bir süre ilk siparişim yalnış hatırlamıyorsam 5 günde gelmişti evans dan gene .

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
@ALİ FAHRİ DURAN

Ali bey benimde bu siteden siparişim .Biraz önce gönderi onayı maili geldi fakat gönderi takip nosu(tracking number) gözükmüyor.Sizinde aynı sekıldemı oldu ??

• Beğen
Tepkiler: Alfa_x

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Gönderi takip no su yok diye biliyorum sitede gördüğüm noksanlardan biri bu yada varda ben mi bulamıyorum bilmiyorum,bizim ptt de hemen alıyorsun kargo nerede görüyorsun,güzel noktaya temas ettiniz.

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Biraz önce bu konu hakkında mail attım .Gelen cevabı paylaşırım.Takip numarası önemli bir konu çünkü...

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Cidden iyi olur teşekkürler ,herkes de bilgilenir.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@M.atay

evans ve CRC de standart kargo kullanıyorsanız takip numarası olmuyor..

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Bu ara da benim kargom da standart idi free onlarda dediğiniz gibi olmuyor olabilir hiç bi siparişimde almadım o numaradan.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Royal maille geliyorsa takip numarası vermezler.
Evancycles iki türlü gönderir, biri DHL biri Royalmail. Paket boyutuna ve içeriğin önemine göre bu ayrımı yapar.
Elbette DHL'le daha hızlı gelir.

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Hangi firma ile yollandı?

Royal Mail ile 1 haftada geliyor kargolar normalde. Taahhütlü posta ile gönderilirse. 2 günse rekor.
Şimdiye kadar en erken gelen kargom;
Cuma sipariş verdim, Cuma kargoya verildi, Salı günü teslim aldım.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
biz 45 günde bi kağıt parçası bulamıyoruz vallaha helal olsun adamlara :)

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Tuncay Üner in konusu vardı oradada dedi kendisi Merlincycles da royal mail ile geliyor ama numara gönderiyorlar farklı servis kullanıyorlar aklınızda bulunsun
(link)

• Beğen

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Gökhan Toros, kargo dün yollanıp bugün geldi saat dilimine vurursak 25-30saat ki gün bile uzun.Dikkatimi çeken daha evvel royal maill ile geliyordu bu sefer DHL expres belki buda fark yarattı.

Ozan Duran, kargo ebatı içine 26 inç lastik sığacak kadar bir kutu ama içindekiler ise bir flat bar ve eldiven.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@ALİ FAHRİ DURAN

Merhaba, eğer UPS veya DHL değil ise gerçekten rekor, çünkü PTT'nin teslim edeceği kargolarda bu gibi bir durum 40 yılda bir anca olur. Benim CRC'den bir kargom var 1 haftadır bekliyorum, 1 günde yurda girdi, ama PTT koli işleme merkezinde 1 günde bir masadan diğerine anca geçiyor :) haftaya elimde olur inşallah..

Benimde amazon.co.uk'den bir kargo rekorum var, 7 Ekimde sipariş verdim, 8 ekim öğlen teslim edildi, ama tabiki UPS'ti :).

İyi günlerde kullanın..

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Merhaba,memlekete kadar DHL ile gelmiş ordan sonrası nasıl olduysa hızlı oldu şaşırtan süreç bu olsa gerek,çok teşekkürler.İnşallah kargonuza kavuşursunuz bir an önce. :)

• Beğen
Tepkiler: Onur K.

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Kargo işi biraz şans işi. Çin'den verdiğim bir sipariş elime 6 günde ulaşmıştı devlet kargosu ile, aynı kargo firmasıyla aynı ürünün başka bir siparişinde 25 günde elime geçen de oldu.

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
25 günde insan sıkıntıya girer,hayati önem taşıyan bir gönderi ise,büyük sıkıntı, dediğiniz gibi şans,bizim memlekette de işin şansa kaldımı .. :)