İnce lastiğe fazla güvenme!

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
https://i.hizliresim.com/Aqz3nq.jpg

merhaba arkadaşlar bugün yukarıdaki bisikletimle sakin sakin gezerken birden aşağıda resimde göreceğiniz3 geçit gözüme ilişti, ben de eski günlerimde hevesle karşıya geçerim yavaşça diyerek geçide indim fakat çok da yavaslayamadim teker kaydi ve tam sulu yerden gectim derken sola doğru düştüm.. bacagima kramp girdi sadece baska bir sey olmadi cok sukur. Artik boyle maceralara girmeyecegim duzgunce yolumdan gideceğim. Kazasiz günler dilerim.

https://i.hizliresim.com/vLPZl6.jpg

Scudo

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
@oguzhan0101 tqm suyun oldugu yer buz pisti gibi yosun gibi kaygan bi şey oluşmuş zannetmiyorum suda düşmeden sürülebilir :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
türkiyede yaşıyorsak su olan yerden geçmemeliyiz. açılmış bir çukurun içi suyla dolmuş da olabilirdi. ön teker girer ve tepe taklak kafa üstü düşebilirdiniz, belki de bu konuyu bile açamazdınız. cenaze namazınız yarın öğle namazını müteakip kılınabilirdi.

geçmiş olsun.

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
@cumali55 çok haklısınız. Suyun altini kontrol ettim zaten gorunuyordu beton yoksa gecmezdim zaten ;)

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
İnce lastiğin pek suçu yok burada, dişli arazi lastiği de olsa yine kayacaktı büyük ihtimalle. Doğru olan bisikleti sırtınıza alıp geçmenizdi...

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
dediğiniz gibi kaygan bir tabaka oluştuğu için buz üzerinde gitme etkisi yaratmıştır arkadaşın dediği gibi burda ince lastiğin suçu yok :)

• Beğen
Tepkiler: kursatihtilali

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Ince lastige guvenmemek degil, lastige gore yol secmek lazim :)

Sansiniz varmis.. Suyun oldugu bolumde boyunuzu gecip bir cukur da olabilirdi.

Bu kadar cengaver olmayin, tedbirli olun

• Beğen

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
@alierkanimrek aynen hocam ucuz atlattigim bir tecrübe oldu. Zaten burada paylaşmamin sebebi de budur ;)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kursatihtilali
Suya giris hiziniz ve acinizda onem kazanir.
Bir MTB teknigidir sudan gecmek. Hiziniz yuksekse ve su seviyesi kabul edilebilir duzeydeyse, diş yapisindan eminseniz, agirliginizi arkaya verir ve on tekeri kaldirirsiniz. Yoksa tekerler suyun direncinde bogulur su nedeniyle yuzeyle tutunmasini kaybeder ve kontrolsuzce savrulursunuz.

Asagidaki linkte 3 dakika 46 saniye ve 3 dakika 51 saniye araliginda hizla sudan gecisi gorebilirsiniz:

Eger "beni simdilik aşar" diyorsaniz dusuk hizda ve dusuk viteste yavasca gecebilirsiniz ;)

• Beğen

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Araba,motosiklet,bisiklet hangisi olursa olsun tekerler ilk suyu gördüğü anda kayar.Suyu yedikçe asfalta tutunması artar.Siz direk geçerim diye düşünmüşsünüz tekerin inceliği veya kalınlığı ile çok bir ilgisi yok.

• Beğen

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
@suat akman
Videoyu baştan sona izledim, ne adamlar var ya, helal olsun :)

• Beğen
Tepkiler: suat akman