İllaki GoPro mu olmalı?

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
@Vedat_Çakar

Bu videolara hız göstergelerini falan nasıl koyuyorsunuz.

Scudo

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RedFoX Bu işlem için yaptığınız faaliyetin GPX (GPS) datasına ihtiyacınız var.
sonrasında ücretsiz olan garmin virb edit programını indirerek yapmak mümkün.

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Ayrıca, örneğin 10 dakikalık video kaç megabayt, 30 dakikalık video yaklaşık kaç MB?

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Wehrmacht
Güzel fikir . Sabitlemeyi nasıl yaptınız ?

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Bende Elephone Rexso Dual kullanıyorum. Sony Lens ve Novatek 96666 Chip set (birçok pahalı ve kaliteli kameranın kullandığı Chip set oluyor kendileri ) ile gayet kaliteli 1080p kayıtlar yapıyorum. Gece modu ile gece güzel çekimler yapıyor. Gyro ile titreşim videoya yansımıyor. 1050 mah batarya yeterli. WiFi ile anlık görüntü aktarımı ve çekilen Videolar kablosuz aktarabiliyorsun. 64 gb sd kart desteği yeterli. Fiyat 49,90 dolar.

Fatih_K

Üye
Tepki
47
İsim
Fatih Kurtçu
Bisiklet
Ghost
Bende SJCAM S6 Legend var. Kutusunda bol aksesuarla geliyor. Hafıza kartının hızı yetmediği için videolarımı 2k olarak çekiyorum. 150mb/sn hızı olan bi kart aldığımda 4k da çekmeye başlayacağım. Babadağ iniş videolarım forumda var. istersen oradan bakabilirsin.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu da benden gelsin.Türkiyede yaşarken çekmiştim.ciddi titreşimli bir yoldu.Bence gopro iyidir.

• Beğen
Tepkiler: mahden

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Ozan Güneri iyiymiş, yalnız sele borusuna mı bağladınız, o acayip olmuş biraz:)

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Hocam ben ürünü alalı 3-4 ay oldu. Benim aldığım sitede ürün satıştan kaldırılmış. ((link))

Başka sitelerde buldum fakat bir tık fiyatı yükselmiş. Bence yine bu fiyata alınabilecek en iyi aksiyon kamerası kendisi.

(link)

(link)

(link)

Aksesuar olarak herşey uyumlu ( gopro, sjcam, eken vb tüm markalar universal aksesuar kullanıyor )

Ayrıca sunplus vb kalitesiz chip setler kullanan kameralar ile karıştırmayın. Çift ekranı, gyrosu, image stabilizatorü, novatek 96666 ve sony imx görüntü sensörleri, wifi derken full + full bir ürün.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
380
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende hem xiaomi yi var hemde h9R var bence h9 daha iyi bide yaninda aparatlarida geliyor xiaomi de ayrica almak gerekiyor yi akicilikta daha iyi ama netlikte h9 daha iyi(benim fikrim)

mrfelicity

Üye
Tepki
44
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
@Bisiklet sever 93
Ben kullanıyorum, ramazan dolayısıyla çok kullanmak nasip olmadı ama kısaca performansını açıklayayım.
Ses performansı göğüs aparatındayken gayet iyi ve yeterli.
Görüntü kalitesi 1080 ve 720 olmak üzere ikiye ayrılıyor ikisini de denedim ikisi de başarılı.
Açı vs. gayet hoş ancak göğüs aparatı içinden çıkan monte etme yeri baya sıkıntılı kamera yukarı doğru bakamıyor ve kamerayı ters yerleştirmek zorunda kalıyorum. Onun için alternatif bir çözüm arıyorum bulursam sizi haberdar ederim.
Edit: Eklemeyi unutmuşum su sızdırmazlığını muslukta! denedim ve bırakın 1 metre 2 metreyi daldırmadan su almaya başladı iyi ki akıl edip içine peçete koydum kamera koysaydım durum vahimdi!! Yakın zamanda Decathlona götürüp değişim isteyeceğim mümkün olursa iade.

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
Gopro Hero 3 silver kullanıcısı olarak daha ucuza Xiaomi Yi almadığıma pişman olduğumu söyleyebilirim, görüntü kalitesini bilmiyorum ama yazılım konusunda berbat (GoPro kurucusu Nick Woodman da bir reportajında itiraf ediyordu bu sorunu) mesela bilgisayara bağlamaya çalışırken kafayı yiyebilirsiniz, tam bağlantı kuruluyor dosyayı açıyorsunuz hop bağlantı kopuyor kamera kendi kendine kapanıp açılıyor, videoları aktarmak için çözümü en son sd kartını çıkartıp direkt bilgisayara bağlamak suretiyle buldum. Çin markaları pek çok konuda daha size daha çok esneklik sağlayacaktır. Belki sonraki modellerine bunu düzeltmiştir ve de muadillerine göre daha kalitelidir ama kesinlikle fiyat performans ürünü olduğunu düşünmüyorum. Hele aksesuarları konusunda gopro markalı aksesuarlar tamamen bütçe düşmanıdır, aynı işlevdeki aksesuarları Aliexpress veya benzeri mecralardan çok çok daha ucuza temin edebilirsiniz.

musAKka

HeadBanger
Tepki
145
İsim
Oğuz
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Xioami'leri "Çin malı" deyip geçmemek lazım. Özellikle Xiaomi Yi 4K performans olarak üst seviyelerdedir. Fiyat olarak çok ucuz değil ama 4K çekimi ve sensör (Sony IMX377 12MP f/2.8) kalitesi ile performansına göre GoPro ile karşılaştırınca gayet uygun fiyatlı bir kamera.

Son zamanlarda üst seviye aksiyon kameralarının (GoPro dahil) incelemelerine baktığınızda sürekli Xiaomi Yi 4K ile karşılaştırıldığını görebilirsiniz. Hatta google'da "GoPro Killer" diye aratırsanız Xiaomi Yi 4K ile karşılaşırsınız :) 4K (30 FPS), 2.7K (60 FPS), 1080P (120 FPS), 720P (240 FPS) çekim desteği var. Pil olarak da GoPro'dan daha uzun süre çekim süresi sunuyor, EIS ve sesli komut verme mevcut. Diğer uygun fiyatlı kameralara karşı tek dezavantajı beraberinde ekipman gelmemesi ancak onları da set olarak ucuza alabildiğiniz için çok dert olmuyor.

Eğer kaliteli video ve fotoğraf çekimi olan, pili iyi giden, yazılım konusunda başarılı ve uygun fiyatlı bir kamera arıyorsanız Xiaomi Yi 4K'ya bir göz atın derim. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç ve MakRo

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
Bu arada ekleme olarak, Gopro drone konusunda başarısız olmuş ve tekrar drone üretmeyeceğini duyurmuştur, maalesef hemen hemen her yeni piyasaya sunduğu ürünlerde de oluşan sorunlar skandal boyutundadır, ürünleri yeterince denemeden piyasaya sürdüğünü düşünüyorum. ayrıca hisse değeri de 2014 deki seviyesine göre oldukça düşmüş. Bir kaç sene sonra satılırsa veya iflas ederse şaşırmayalım.

• Beğen

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sony HDR AZ1VR modeli kullanmaktayim, oldukca memnunum. 4k beklentiniz yoksa :) Boyutu kucuk ve hafif olmasi, bilekten canli olarak takip edilmesi, gps uzerinden hiz, yukseklik, mesafe ve harita olusturmasi cok basarili buluyorum. Xiaomi almadin diyenler olabilir, fakat daha once sjcam, eken tarzi bir cok kamera kullandim ve sikildim artik. Malzeme kalitesi, pillerin cabuk bitmesi ve isletim sistemleri arada hata vermeleridir.. Imkaniniz varsa en azindan kendini kanitlamis markalara yonelin derim. Cekmecemde 4 kamera cop olarak duruyor, ucuz mal alacak kadar zengin degilim :)

Riverside

Aktif Üye
Tepki
250
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
EKEN serisi çekim kalitesi olarak çok iyi ama bence GoPro'nun öne çıktığı nokta dayanıklılık. Darbeye, titreşime karşı en dayanıklı olanları gopro.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu gün A101 de Piranha marka aksiyon kamerası 80 tl ilgilenen arkadaşların bilgisine.

• Beğen