İlk turumu gerçekleştirdim. Görüşlerinizi merak ediyorum.

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Evet arkadaşlar bu sabah 19 Km'lik şehir içi kısa turumu gerçekleştirdim. 2 senedir bisiklete binmeyen biri olarak çok da olmasa da bazı yokuşlarda zorlandım. Zamanla düzeleceğini, kondisyonumun artacağını düşünüyorum. Genel olarak iyi geçti benim adıma. Ortalama hızım 17 sürüş zamanım 1 saat 15 dakika. Maksimum hızım 38,5.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Önerileriniz neler?

Scudo

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Yaptığın performansını değerlendirebileceğimiz bilgileri vermemişsin öncelikle. Fikir yürüterek değerlendirmem gerekirse sanırım profil resmindeki mtb ile yapılmış fazla kasılmamış bir tur olmuş. Tabi buna performans turu diyemeyiz yalnış anlama sen bisikleti değil bisiklet seni götürmüş gibi. Rüzgar itse birazda pedala yüklensen ortalama 25 zaten mtb ile çıkıyor kendimden biliyorum :) Çalışmaya devam....

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Aynen hocam mtb ile çıktım. Güzergah çoğu yerde trafiğin vızır vızır olduğu bölgelerdeydi ve buna da pek alışkın olmadığım için kontrollü ve yavaş gitmeyi tercih ettim. Sadece bi inişte 38 i gördüm ki orası da daha yüksek hızların yapılabileceği bir bölgeydi. Dediğim gibi kontrollü gitmeye çalıştım. Tabiiki performans turu değildi :)

Tepki
36
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bence değerler normal arkadaşımızın dediği gibi performans turu değilde antrenman turu olmuş:) olsun zamanla düzelir bende sizinle aynı durumlardayım [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: nevzatsercanoktay

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
@zsinankarabulut

Hocam uzun zaman binmeyince ve de şehir içi trafiğinde olunca açıkçası insan korkuyor ister istemez [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: zsinankarabulut
Tepki
36
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nevzatsercanoktay

Aynen bende yeni yeni alışmaya başladım Zaman tutmadım şu ana kadar ama strava programı ile tutarız elbet :) önemli olan şimdilik spor :)

Barzef

Üye
Tepki
20
İsim
İbrahim barış çağlar
Bisiklet
b'Twin
Tebrik ederim güzel bir başlangıç
Uzun bir süreden sonra tekrar başlamışsınız hemen yüklenmek hata olur sakatlık yaşarsanız haftalarca binemeyebilirsiniz aman dikkat

• Beğen

Yigit K.

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
Bir iki hafta kondisyon yaptıktan sonra aynı turu performans olarak atarsanız aradaki farkı görürüz ☺

• Beğen

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
@Yigit Kotuz Mantıklı hocam. Değerlendireceğim kesinlikle, birkaç zaman şehir dışında olacağım. Geldikten sonra aynı turu tekrar yapıp buraya girerim. Dediğiniz gibi farkı görmüş oluruz

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fakirin tavuğu tek tek yumurtlarmış.Her pedallamada üstüne koyarak gidilirse zamanla kas ,eklem,doku olgunlaşması olacaktır.
Forumda bilimsel anlamda kısa ve uzun erimli antrenman ve güçlenmeye dair yazı ve çeviriler mevcut.Elbette beslenme,uyku ve yenilenme egzersizlerini de unutmamalı..