İlk kazamız (İzmir)

volkanxx

Üye
Tepki
49
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
İzmir'de İlk kazamız !

Nişanlımla beraber yeni aldığımız bisikletleri kullanmak için Göztepe-Konak bisiklet yolunu
seçtik. 2. Kez kullandığımız şehir bisikletinde ufak bir kaza yaşadık.
Şu mavi çizgi yaya yolu ile bisiklet yolunun ayrıldığı çizgi. Yer konak. Bisiklet yolunda ilerlerken nişanlımın kullandığı bisikletin ön lastiği bu yarığa girdi ve tekerleğinin oraya sıkışması ve dar boğaza girmesiyle ön Lastik durdu ve takla attı. Evet düz yolda bisiklet takla attı. Bisikletinde onun üstüne düşmesiyle kask onu biraz korudu ancak dirsekte hafif yaralar boyun ve bacakta ağrılarla hafif atlattı diyebilirim.
44.jpg

İzmir Büyükşehir Belediyesine konu hakkında mail ve fotoğraflar attım. Yolu düzeleceklerini söylediler. Şehir bisikletlerinin lastikleri ince böyle yerlere dikkat etmek lazım ama lastiğin bu küçük yarıkta sıkışması birazda şansızlık.

Scudo

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun öncelikle.
Ancak şansızlık filan değil bu belediyenin ayıbı. Bastırın bizde bastırıcaz Artık İzmir belediyelerinin adam olması gerekiyor.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun... Eskiden mtb varken çok dikkat etmiyordum ama sportive 224 tekerleri haliyle ince. Özellikle ızgaralı yerlerden çapraz geçmeye çalışmalı.

• Beğen
Tepkiler: volkanxx

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@volkanxx Gecmis olsun Volkan.Daha buyuk sorunda olabilirdi sukur diyelim.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepki
204
İsim
Berkay
Çok geçmiş olsun. Umarım gerçekten ilgilenirler ve kısa sürede düzeltirler ayıplarını

• Beğen

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun umarım ilk ve son kazanız olur:harika: Hep yol bisikletinde bu tarz vakalar olduğundan şehir bisikletiyle çok dikkat etmiyordum etmek lazım demek ki

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçmiş olsun. Belediyelerin bu yolları düzenlemesi lazım zaten. Bu arada kaskın faydalarını yine gördük sanırım :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu gidişle kaldırım mühendisliği de rabet görür. yaya yolunu bisiklet yolundan boyalı şerit ayırır tuğla değil

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
geçmiş olsun.. ve bu gibi bir sorunu belediyeye bildirdiğiniz için tebrik ederim..

izmir'in her yerinde bir sorun var, bu gibi durumlarda sadece şikayet edip lanet okuyup yolumuza devam etmemeliyiz..
bu gibi hataları belediyeye bildirerek aynı sorunları başkalarının yaşamasını önlemek görevimiz.

ben de yanlış olan şeylerin fotoğrafını çekerek mail yoluyla her fırsatta belediyeye bildiririm,
her seferinde de geri dönüş yaparak ya daha detaylı bilgi alırlar ya da en kısa zamanda ilgileneceklerini söylerler.

mesela karşıyaka alsancak arasındaki (görseldeki) yolu bilirsiniz.
önceleri cam kırıklarıyla doluydu, mail attım temizleyin diye rica ettim temizlediler.
daha sonra direkler yolun ortasında diye mail atmıştım, zaten kenara almak gibi bi planları varmış söylediler.
en sonunda da direkleri yol kenarına aldılar ama kaç zaman oldu hala çukurları kapatamadılar.
sürekli mail atıyorum ki bunu beklediğimizi unutmasınlar.

https://i.hizliresim.com/Wnd2AN.jpg

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Gecmis olsun ama siz sanslilardansiniz. Sadece takla atmissiniz. Yeni turkiye ile artik hedefimizi tutturduk ve her yonuyle ruyamiz olan ugandaya yetistik. 2023 hedefimiz firsatlar ulkesi mozambik.

Tekrar gecmis olsun.

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Çok gecmis olsun, acil sifalar dilerim. Ayrıca bilgi verip uyardığınız için teşekkürler.

• Beğen

Melisa

Üye
Tepki
29
İsim
Melisa
Bisiklet
Ümit
@türkay yılmaz

Çok haklısınınz. Geçenlerde ben de Turan'a kadar gidip geleyim dedim. Mahvoldum.

• Beğen

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun. İnşallah son kazanız olur.

• Beğen

Engin Dem

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Focus
Geçmiş olsun malesef bisiklet yolu diye lanse edilen yolda yaya bile yürümek zor. Nasılsa rakibimiz yok diye izmir belediyeleri hizmete önem vermiyor nasılsa kimi koysalar seçim alıyorlar