İlk Kazam

Kayıt
17 Haziran 2014
Mesaj
81
Tepki
19
Şehir
Antalya
Bisiklet
Bisan
Antalya/Kumluca civarında oturanlar bilir. Sarnıç tepesi vardır. Yaklaşık 550 metre yükseklikte. Bu yokuşu zar zor çıktım. İnişin keyfini çıkartma vakti gelmişti. Yokuş dikti ve sürat hemen artıveriyordu. Tabi elim frenlerde. Mümkün olduğunca 35 km/sa hızı geçmemeye çalıştım. Virajlar boldu ve ileride sola doğru bir viraj vardı. Hızımı azalttım, ama yeterince azaltamamış olacağım ki yolun sağ tarafındaki çukurluk bölgeye yaklaşık 20-25 km/sa ile girdik. Düşerken taşlar falan gördüm, kalkınca elim kanıyordu. Allah'tan yoğun değildi, hafif hafif kanıyordu. Burada da eldiven takmanın gerekliliğini anladım. Hemen bisiklete baktım, gidon ters dönmüş. Neyse ki bir şeyimiz yok elhamdülillah.
Burada bir noktaya daha dikkat çekeyim. Assize-888 markalı km saatim bu kazadan dayanıklı çıktı. Hiçbir sorunu yok. Elhamdülillah... :)
 
Scudo
Kayıt
15 Temmuz 2014
Mesaj
41
Tepki
15
Yaş
29
Şehir
İzmir
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
Anlattığın olayın aynısı arkadaşımın başına geldi yokuş aşağı inerken hızını alamadı virajda kafa üstü düştü kask olmasa kesin ölürdü burnu alnı falan açıldı ayakları kolları yara oldu.
 
Kayıt
17 Haziran 2014
Mesaj
81
Tepki
19
Şehir
Antalya
Bisiklet
Bisan
@Mert Ahçı
Allah korusun, çok kötü bir durum oluyor yokuş aşağı düşerken. Aşağı doğru çeken bir kuvvet var ve bu da düşerken hızı artırıyor. Virajlara ve yokuilara dikkat etmek lazım, artık anladım. Hiç bilmediğin bir yokuşta hızı artırmak anca riski artırmak demek oluyor.
 

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
280
Dostum geçmiş olsun dikkat et birdahakine, bende şimdi haberde gördüm İstanbulda bisikletçi abimize tır çarpmış fena şekilde ve ne yazıkki hayatını kaybetmiş :( :( :( ALLAH hepimizi korusun diyorum ve de artık ne zaman farkedileceğiz acaba bunu merak ediyorum.
 
Kayıt
17 Haziran 2014
Mesaj
81
Tepki
19
Şehir
Antalya
Bisiklet
Bisan
@Abdülsamed AKBULUT
Aynen öyle, motorsuz olunca ciddiye almıyorlar bisikleti. Allah rahmet eylesin abimize. İnşaAllah daha fazla bu şekilde canlar gitmez. Allah razı olsun.
 
Kayıt
17 Haziran 2014
Mesaj
81
Tepki
19
Şehir
Antalya
Bisiklet
Bisan
@Ertuğrul
Açıkçası pek sevmiyorum düşerek öğrenmeyi; bisikletin düşeceğini anlayınca bisikletten atlamak daha cazip geliyor :)