İlk bisiklet tavsiyesi

burak wsnj

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
konfor kavramı tek bir bileşenden oluşmuyor bence. kimine göre yolu hissetmemektir, kimine göre dar mesafeden hızlıca geçebilmek. bu yüzden kimine göre konfor geniş lastikli süspansiyonlu mtb dir, kimine göre dar gidonlu hafif yol bisikleti.

mesela benim de en rahat ettiğim tür düz maşa şehir modelleri. neden? çünkü mtb kadar ağır ve yavaş olmasına gerek yok, ayrıca bisikleti 3 kat elimde çıkarmak için süspansiyonlu şehir modellerine göre daha hafif olan düz maşalı bir model tercih ettim bütçeme göre. yol bisikletinin ince tekerlerinden daha konforlu, süspansiyonlu şehir bisikletlerinden daha hafif. en yakın zamanda spor amaçlı bir yol bisikleti almak istiyorum o ayrı tabii :D.

konunun sahibineyse önerim salcano city sport 40. yeterince hızlı ve konforludur. ancak ağırlığı 14 kg civarında olduğu için yokuşlarda maşayı kilitleseniz de biraz ağır gelebilir. alternatif olarak düz maşalı modellerden sedona 410 ya da carraro 327yi inceleyebilirsiniz, ancak onlar 1300 tl civarındadır. uygun fiyatlı, idare eder bir düz maşalı model içinse salcano city life 30u önerebilirim.

• Beğen
Tepkiler: minimalist
Scudo

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
yolda kullanıcaksanız yol bisikleti alın.Ben sedona 300 aldım memnunum.Ama aksesuarlara iyi bi bisiklet parası verdim onu diyim..Çok masraf çıkartıyor.ama değiyor verdiğiniz paraya.. ayrıca yeni başlıcaksanız bunlara göz atın derim..

***(link)****(Buna ayrı tıklayın)

****(link)*****

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
İşe gidiş geliş için bence katlanır bisiklet de düşünülebilir.
Bütçeniz de güzel bir katlanır bisiklet almaya yeter.
Her türlü kıyafetle rahat sürüş yapar, yorulunca metroya otobüse biner, ya da arada iş çıkışı bisikletinizi katlar bir kafede sandalyenizin yanına koyar bir kahve içersiniz.
Yüksek aynakol dişlisi ile de hızlı ulaşım sağlarsınız.
Bu satırları yol, cyclocross ve katlanır bisiklet kullanıcısı olarak yazıyorum...

rumuz19

Üye
Tepki
4
İsim
sss
Bisiklet
Salcano
Bugün salcano bayine gidip bisikletlere bakacağım. Diğer markaları da araştıracağım. Diğer markaların bayisi yok ama bulabilecek miyim bakalım. Eğer internet ile çok fiyat farkı olmayacaksa bayiden alacağım sanırım.

rumuz19

Üye
Tepki
4
İsim
sss
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar salcano bayisine gittim elinde sport city 20 hd modeli vardı. 18 kadro boyu olan oturduğumda sele biraz yükselince rahat kullanılacak gibi yada 19 kadro boyunu almam daha mı mantıklı bilemedim. Hd disk asfalt kulanımında pek avantajı yok sanırım o yüzden v frene yöneleceğim sanırım. Birde kilitlemeli maşa tercih etmeliyim sanırım. Bu arada internetten almaya karar verdim. O yüzden city sport 30-40 carraro sportive 224 arasındayım şu anda. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: eMReSK

rumuz19

Üye
Tepki
4
İsim
sss
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar city sport 40 modeline karar verdim bugün siparişi geçeceğim. İnşallah doğru tercih yapmışımdır

• Beğen
Tepkiler: eMReSK

burak wsnj

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
bence fiyat/performans olarak o aralıktaki en mantıklı tercih cs40. hayırlı olsun.

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
Bu arada 176 boy için 73 cm bacak boyu yazmışsınız , çok az geldi bana , bacak arasından yeri ölçtünüz ve 73 cm mi çıktı

rumuz19

Üye
Tepki
4
İsim
sss
Bisiklet
Salcano
@itsaboutyou
evet yanlış ölçmüşüm 79 cm sanırım 20'' benim için ideal olacak

burak wsnj

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
18" daha iyi olur diye düşünüyorum. benim boyum 185cm ve 20" bazen büyük gibi hissettiriyor.

rumuz19

Üye
Tepki
4
İsim
sss
Bisiklet
Salcano
@burak wsnj
bugün 18'' olan sport city 20 üzerine bindim sürme imkanım olmadı ama biraz küçük gibi geldi. Aslında seleyi yükseltince nasıl olur bilemiyorum. Şu anda gittigidiyor ve n11 de city sport 30 ve city sport 40 olan iki satıcıya bisikletlerin kadro boyları ve bisikletlerin durumu hakkında soru sordum. Cevap aldığımda tekine karar verip alacağım.

BlueMax

Üye
Tepki
75
İsim
Emre Akçay
Bisiklet
GT
@rumuz19

Ne alırsan al hafif olsun. Konforun birinci şartı ağırlık.

rumuz19

Üye
Tepki
4
İsim
sss
Bisiklet
Salcano
Bugünki indirimle beraber (link) city sport 30 u 780 tl ye aldım. 18 '' aldım bakalım nasıl olacak.