İlk Bisiklet çizimim

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
bende biliyorum güzel olmadığını ve koltuk borusunun dik çizdiğimi normalde eğimli olur. ben bunu kabatsalak çizdim bilgisayar programına geçireceğim

Scudo

snrhsnn

Üye
Tepki
19
İsim
Hasan S
Bisiklet
Specialized
@avatarRoku
oov backlink çalışması alırım bi dal :D

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
Kardeşim tabiki olmamış ama ilk diyorsun. Bence önce perspektif çalış. Bir nesneye bakarak çizmeye çalış. Gözlem yeteneğini geliştir. Mesela bisiklet ters mi duruyor ki zincir yukarı doğru kavisli almış Vs Vs. Çizgilerini bir seferde titretmeden elini kasmadan estetik atmaya çalış. Tabi meslek olarak çizim tasarım işlerine gireceksen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaş içinden geleni dökmüş, eline emeğine yüreğine sağlık. Daha iyileri mutlaka gelecektir. İlk başlangıç olarak oldukça başarılı. Belki bir çoğumuz ilk seferinde ve bakmadan aklımızda kaldığı şekliyle bu kadarını da çizemeyiz. Bazı arkadaşlarda Ego tavan yapmış beğensekte söyleyemez olmuşuz. Birebir mühendislik çizim yapmamış ki. Sanki bu çizim ile seri üretimeme geçilecek allah aşkına o olmamış, bu olmamış. Yapmayın gözünüzü seveyim. Heves kırmaya gerek yok.

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Eleştirileri okurken, yaptığı resmi kalabalık bir noktaya "beğenmediğiniz yeri işaretleyin." Notu ile koyan ressamın hikayesi geldi aklıma.

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@volkan a Aynen ya ben orda hayalimdeki gibi bir bisiklet çizmek için başladım sonradan aklıma geldi bisikletin kompozisyona uyması gerektiği mecbur yapmıştım onuda :D
@enes dökmen Kötü çizim diye bişey yok abi ya o ünlü resimlerin hepsi resmi çok seven çok çalışan adamların eseri onlarında ilk eskizlerinin mükemmel olmadığına eminim bu iş çok çizme işi her çizdiğin resimde bir hatanı düzeltiyosun resmen seviyosan yap hayaline yatıyorsa tasarım okumaya çalış falan resim seversen çok güzel ama öğrenme süreci hiç kısa sürmüyo

altughansinan

Aktif Üye
Tepki
327
İsim
Altuğhan Sinan Aydınoğlu
Bisiklet
Salcano
Her ne kadar şu an yapmasam da bir resim öğretmeni olarak söyleyeceğim şey bakarak çizme işine devam et. Bisikletin aerodinamiğini (böyle mi yazılıyo bu meret) kavramadan, neresinde ne var nereye nasıl bağlanmış yalayıp yutmadan yaptığın her tasarım çizim havada kalacaktır. Sen bildiğin gibi bakarak çizmeye devam et. Ha dersen ki (hocam, usta, abi, kardeş sana kalmış) ben bu işin üzerine gideceğim, daha da ilerletmek istiyorum o zaman tekniğini de öğrenmenin yollarına bak. Her işin kendine göre bir zorluğu vardır. Beğenmeyen, kusur bulan arkadaşlar da ellerinden geldiğince çizsin o zaman anlarlar eleştirmenin ne kadar kolay olduğunu. 25 yaşındayım ve yaklaşık olarak 20 yıldır resim hayatta en sevdiğim aktivite. Kısmet oldu akademik anlamda da eğitimini alabildim. Resim sayesinde hayatımı idame ettiriyorum ve elime her kağıt kalem alışımda yeni bir şeyler öğrenip keşfediyorum. Hayatını versen bu işe öğreneceklerin bitmez(her işte olduğu gibi). Sen şu an için bakarak çizmekten çekinme, aynen böyle devam. Hatta bisikleti karşına al ona bakarak çiz. Boşver hayalindekini önce elinde olanı bi çiz sonra hayalindekini çizersin. Kolay gelsin. @enes dökmen

Çizginiz kuvvetliymiş elinize sağlık. @farukbursali

• Beğen
Tepkiler: Enes Dökmen