İlginç konular arayanlar uzaylılar, ilginç olaylar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konuyu yeni gördüm koşarak geldim.:) bence teleskopla gözlem yapmak yerine uzaylı arayacaksanız hiç uğraşmayın alacağınız en pahalı teleskopla en fazla derin uzay gözlemi-fotoğrafçılığı yapabilirsiniz.:D zaten amerikada bir sürü radyo teleskopuyla (devasa) arama yapılıyor (SETI). uzaylılarla karşılaşmamız için bizim onlara gitmemiz en mantıklısı:D. biz onlarak gidersekte birkaç nesil (10-20-belki 100-1000 yada asla :confused:) görecek kadar yaşamak zorundayız.

düşünün dünyaya en yakın yıldız (güneşten sonra:)) alfa centauri
dünyaya uzaklığı 4,37 ışık yılı yani saniyede 300.000 km hızla hiç yavaşlamadan aralıksız ışık hızında 4,37 yıl (1595,bla bla gün) [daha marsa gidemedik(plütonu falan saymıyorum bile)]
en iyimser yaklaşımla gidelim
ışık hızına kazasız belasız çıkılıp sabitlenmesi 100 yıl
oraya gitmesi için bir roketin, motorunun(artık antimadde motoru mu olur ne olursa) hede sinin ve hödö sünün tasarlanması minimum 50 yıl hiç hata payı olmamalı
gönderilecek gözü kara bilim için canını hiçe sayan astro-kozmo-(turko:D)notların seçilip eğitilmesi- roketin parçalarının üretilip birleştirilmesi yıldızlararası iletişim kuracak kadar gelişmiş sistemler, astronotlar için maksimum sağlık önlemleri bla bla bla bla 50 yıl.
yeterli bütçeyi açmayalım bile.
bu polyannacılıkla 200 yıla görebiliriz.
ama dünya bu kadar hızlı tükenirken hiç bir kurumun marsta koloni kurmak insan neslini garantiye almak gibi bir iş dururken bütün bütçe ve zamanlarını harcayacaklarını sanmıyorum

KARANLIKTAN GELEN NOT: Uzaylı dediğimiz organizmalar illa ki zeki olmak zorunda değil beklide şuan a yıldızının b ve c gezegenlerinin arasındaki e asteroid kuşağının içindeki x asteroidinin y noktasında küçücük minicik bir bakteri kolonisi olarak bizim gidip onları bulmamızı bekliyip boş boş salınıyolardır

FİLM ÖNERİSİ: Interstellar, The martian

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konu eski,
bu uzaylı meselesi ilginç,mevcut sistem uyutmak için uydururda uydurur,örnek roswel olayı,açıkça cıa ve hava kuvvetleri işin başında,bi kere almanlar uçan disk ve uçan çan artı tek kanatlı uçaklar üzerine çalışıyorlardı,ve hatta almanlar jet motorlu pervanesiz uçağı yaptılar ama yakıtsızlıktan uçuramadılar.savaş sonu alman bilim adamları ve teknolojisi 51 'inci bölgeye aktarıldı,buraya yaklaşan önce ihtar edilirdi,eğer geri dönülmez ise kurşunu yerdi,51'inci bölgede sevgili coniler balon uçurdular çok yükseklere,disk biçimde araçlar uçuruldu ama düştü,en sonunda yarasa uçağı buldular,cıa yalan haber yaymada 1 numaradır,teknoloji uzaylılardan alınmış yok efendim gri yaratıklar ile anlaşılmışta felan filan ,işin doğrusu alman teknolojisinin geliştirilmesi idi,von braun 'ı unutmayalım,füze babası,ingilizler istedi onu,abd vermedi,40.000 kişiyi öldürdü von,londrayı bombalayan v-1 v-2 'leri yapan vondur.

yalnız bir şey var tabi,milyarlarca galaksinin içinde milyarlarca yıldız ve güneş sistemleri mevcut, sadece yaşam bizde olmaz ,bizim gibi yaşam biçimi olmayabilir ,farklı tipte varlıklar olabilir ,neden gelmiyorlar derseniz,ne işi var uzaylıların burda, ne yaptığımızı görmüyorlarmı,bulaşmayalım diyorlardır...:islik::islik::islik::koptum::komik:

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
O değilde Kurtuluş Günü 2 ye gittim bugün,beğendim-güzel olmuş...:harika::)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Emre Yönlüer

Amerikalılar gene dünyayı kurtarıyor mu :)

Amerikan başkanı uçağa atlayıp fiyuuv fiyuuuv diye füze atıyor mu uzaylıların tepesine?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Mert E.
İlk filmde ki başkan yapıyor o işi çünkü şimdiki başkan bayan :D:D
Daha fazla tüyo vermeyeyim izleyin:harika::harika:

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Merhaba abilerim ablalarım bu konu üzerinizde fikirlerinizi almak isterim. Insanlik icin buyuk bir proje uzaylar arasi yolculuklar yani farkli galaksilere yolculuklar. Hayal etmek bile büyük hayal sizin dedigim fikirlerinizi almak isterim.

Kaynak:(link)

Dosyalar

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Uzun zamandır farklı isimler ile üzerinde çalışılan proje. Asıl sorun ışıkaltı hızları kullanması gereken durumlarda ihtiyacı olan yakıt ve bu yakıtı taşıyıp taşıyamayacağı. Ayrıca ışık hızı ve/veya yakın hızların canlı metabolizmaları üzerindeki etkileri şimdilik sadece teoriden ibaret. Hareket eden bir trenin içindeki yolcu ne kadar hareketsiz ise bu gemi de dalgalanan uzay içinde o kadar hareketsiz.
Proje görecelilik kanunlarını (Einstein) zorlayacak bazı paradokslar içeriyor. Biz görmeyeceğiz tabii ama hadi hayırlısı diyelim.

• Beğen
Tepkiler: Berat01

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@Çetin ŞAHİNÖZ usta Allah uzun ömürler versin bu konuda calisiyorlar 10-20 yil sonra gerceklestirebilecekler bu olayi sanirim

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
İnşallah biraz daha çalışır ve teknoloji gelişirse belki yetişir. Ama bize mars ta yeter.:)

• Beğen

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Kudret KurtcebeVon Braun hakkındaki bilgiler doğru. Gerisini üstat yazmış ben bilmem. Üstat yazdıysa doğrudur. Ben bizzat bildiğim kısmını onayladım. Com Braun ve bazı başka Almanlar olmasaydı ne uzaya çıkardık ne roket füze kullanırdık.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Aslında bildiğimiz anlamda füze ve roket tasarımını ilk yapan çinlilerdir. Tek fark ile, onlar bu tasarımdan silah geliştirmeyi düşünmeyip festival, bayram vs zamanları eğlence için kullanırlardı. Mesele kimin bulduğundan çok, bulunanı hangi amaç ile kimin kullandığı. Einstein ı hatırlayalım.

• Beğen

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Konu birleştirilmiş iyi oldu cogu kisi ulasabilir

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
İyi akşamlar herkese

Yakın bir zamanda Orion Takımyıldızı'nda ki Betelgeuse yıldızının patlayacağı söyleniyor. Uzay ile ilgilenen arkadaşlar sever diye bir de video paylaşıyorum.Siz de bildiklerinizi yazarsanız sevinirim :harika::harika:

Bu arada Teleskoplar hazır mı??? :kedicik:

• Beğen
Tepkiler: yenhesa

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Belki de çoktan patladı yok oldu ama biz kaçak maç yayını izleyenler gibi olayı çok sonradan yorumlayıp sevinç ya da üzüntü duyacağız... Enteresan ve umarım ben hayatta iken bize ulaşır.

Tepki
84
İsim
ulaş depeli
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ortaokul dönemimde dönem ödevimi İngilizce dersinden seçmiştim o zamanlarımız internetin çokta yaygın olmadığı yıllar olduğundan araştırmaları genellikle kütüphanelerden yapardık ki öğretmenimizin verdiği konu 'uzay ve uzaylılar'dı. Tam olarak nerede bulduğumu nasıl bulduğumu hatırlamamakla birlikte kitapta ufak hikayelerle uzaylılarla temas eden insanlardan bahsediyordu. Fakat onlardan griler olarak bahsediyordu. Saniyelik kaçırılmaların Dünyamız üzerinde yıllar aldığı gibi değişik zaman kavramlarından söz etmişti. İlerleyen dönemde Man in Black ve Matrixi izleyince hep aynı kavramlara değinmeleri oldukça ilgimi çekti. Benzer şekilde Mavi Ay dosyalarında da buna benzer henüz teknolojinin hiç gelişmediği bakış açımızın henüz çok dar olduğu hususuna dayanan söylemler vardı. Bizim algılayamadığımız ve tasavvur edemediğimiz elementler ve yakıt türevleri hız birimlerine hep değiniyorlardı. Şu an benzer kitapları bulamıyorum. Bulsam okur ilgimi çeker mi yine o yıllardaki gibi...