İkinci el sahtekarlığı

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.908
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ihalcicek maalesef tanımadiginiz hic kimseye telefon ile veya internet alisverisinde guvenmemeniz gerekiyor. Arada garantor bir firma yoksa, iade garantiniz saglanamiyorsa internetten alisveris yapilmaz her zaman risktir! Gidip gozunuzle gormuyor ve kontrol edemiyorsaniz, 2. elden almak ve satmak her zaman istismara dolandiriciliga acik bir durumdur. Ara sıra istisnalar olsa da her zaman risk alirsiniz yukarida bahsedilen durumlarda. Saticiysaniz mali gonderip paranizi alamadiginiz durum ile, aliciysaniz hasarli veya taahhut edilen haricinde bir mal ile kalabilirsiniz.
Ayrıca internet veya telefonda ''ben antrenorum, ben savciyim, ben polisim'' seklinde size sunulan mevki belirtir unvanlara aldanmayin! Bende ''Trump'in Turkiye Stratejik Danismaniyim'' :) At yalani sev inanani ;) Hepimiz istedigimiz birseyi avantajli sekilde karsimizda bulunca mantık ve tedbiri unutabiliyoruz, insan hali hata yapabiliyoruz ama durum bu!
Uygun maliyete birsey edinmek isterken sifirini alsaniz daha karli olacaginiz duruma dusebiliyorsunuz...
Sadece bu ulkede degil tum dunyada birakin sosyal teknolojik ortami, yuz yuzeyken dahi dolandirilmaniz zarar gormeniz mumkun. Asla tedbiri elden birakmamaliyiz kısacasi.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
@ihalcicek Hocam madem birisine sattı parayı yollasın adam başkasına para almadan önce mi kargo yaptı yoksa. Sonuçta bisikletin parasını yine almış adam söylediğine göre.

ihalcicek

Üye
Tepki
3
İsim
İbrahim Hakkı
Bisiklet
Kron
@el_Aksa_1903 henüz almamış , p.tesi yada salı alacam dedi , beklemedeyim bende , ama iş çok uzadı , eğer yine bişey çıkmazsa benimde sabır eşiğim doldu

@suat akman 2. El konusunda haklısınız. Ama diğer meselede satıcının kimliğini teyit ettim de güvendim , sadece sözlü olarak inanmadım yani , gerçektende antrenör , tanınan birisi zaten

B

BF Okuru

Misafir
Miili takım antrenörü olduğuna öylesine inanmışınız ki sanırım teknoloji çağında olduğumuzu dahi unutmuşsunuz. 2.450TL'den bahsediyorsunuz. İnsan ad soyadtan araştırıp bakmazmı yaw. Gerçekten çok geçmiş olsun. Ama size tavsiyem bir bardak soğuk su

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
4300 TL lik bisikleti 2450 tl ye almışsınız. Hem de görmeden. Yanlış anlamayın ben 4500 TL lik bisikleti 2600 yazdım 2400 den veriyorum gören arkadaşların sıfır gibi abi dediği bisikleti hala satamadım. Siz nasıl oldu da görmediğiniz bir şeye para gönderdiniz inanılmaz. Kesinlikle bisikleti göndermeyin. Bisikleti daha önce nasıl sattıysa aynı fotolarla satsın parayı direk sizin hesabınıza aktartsın. Yoksa dolandırılmışsınızdır demek. Şaka gibi gerçekten.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.989
Adam profesyonel bir dolandırıcıya benziyor. Dolandırıcılık zinciri kurmuş.

Size demiş ki "Bisiklet Giresun'da değil, başka bir ilden göndereceğim". Yani benim buradan anladığım şu: Muhtemelen bisikleti sizden önce başka birine satmak üzereydi. Eğer satsaydı, bisiklet o kişinin oturduğu ile gönderilmiş olacaktı. Satın alan kişi bisikletteki hasarları görüp tıpkı sizin gibi iade etmek isteyecekti. Dolandırıcı adam da ona diyecekti ki, "Tamam iade et ama şu an paran bende değil, arkadaşın borcunu ödedik o parayla. Şöyle yapalım, ben bisikleti başka birine satıp parasını alayım, sen bisikleti o kişiye kargola, ben de sana paranı göndereyim". Sonra bisiklet sana satılacaktı ve adam aynı tiyatroyu tekrarlayacaktı. Sana da diyecekti ki ya para bende değil, sen bisikleti şu şu adrese kargola, ben de parasını sana yollayayım. Bu şekilde bisiklet elden ele gezerken adam da hesabına yatan paraları sayacaktı.

Benim anladığım bu.

ihalcicek

Üye
Tepki
3
İsim
İbrahim Hakkı
Bisiklet
Kron
@Birhan K. Hocam dedikleri gibi ben iyi niyetliyim galiba neler kurdunuz siz öyle
Adamla görüştüm , bu seferde sonuç çıkmazsa hukuki yollara başvuracağımı belirttim. Birdahaki haftayı bekleyeceğiz bakalım.

Carcass06

Daimi Üye
Tepki
199
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
Adama bak başka birini daha dolandırıyor ona gönderimini yine dolandırdığı insana göndermesini söylüyor :). Biz ülkece sığır olmasaydık bu adamlar bu kadar yüzsüz olmaz idi.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
görmeden alırsan böyle şeyler olabilir, bende CARRARO RACE 022 satıyorum çok temiz soranlara gelip kendi gözünüzle görün kargo ile istemeyin diyorum.. (link)

parathoner

Aktif Üye
Tepki
345
İsim
Kerem
Bisiklet
Dahon
Çok geçmiş olsun. Umarım paranızı kurtarabilirsiniz. İzinsiz ses kaydı yapmak suçtur ne yazıkki. Aman deyim. Haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Size dava açabilir diye biliyorum. Bir avukat arkadaşım öyle demişti muhabbet ortamında. Dikkat ederseniz "görüşmemiz kayıt altına alınıyor" deniliyor sizi bankadan yada başka bir yerden aradıklarında ;)

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Madem antrenör, ilgili kuruma şikayet edin

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha ilk paragrafta "inşallah parayı göndermemiştir" dedim ama geç kalmışız. Benzer dolandırıcılık otomobilde oluyor, ama orada otomobili göndermiyorlar tabi haliyle. Pahalı bir otomobili çok çok uygun bir fiyata yazıp, kapora topluyorlar piyasadan yine başka bir ilde yalanını uydurarak.

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ihalcicek okuyunca insan üzülüyor, kimse parayı denizden toplamıyor. Gerçekden üzücü bi durum böyle şerefsizleri.ifşa edip tanıtacaksınki kimse bunlarla bidaha alışveriş yapmasın. Tekrar geçmiş olsun diyelim

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.329
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ihalcicek varmı herhangi bir gelişme.umarım sonuç lehinize dönmüştür, zararsız ziyansız çıkarsınız işin içinden..

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugunlerde "milli " kelimesi bile her mecrada utanmadan kullanilmaya baslandi. Buda ironik bir ornek

• Beğen
Tepkiler: Eroseros
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.