İkinci el bisiklet tavsiyeleri

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Araştırma sonucu MTB'ye vardıysa uygun olan MTB'dir, ona bir şey diyemem.
Abi araştırma sonucuma yardım etmek istersen araştırmam şunlardan oluşuyordu,
Piyasaya göre uygun fiyat , Şehir içi kullanıma uygun ama 2 ayda 1 adalara vs. gidilince de kullanılabilecek bir model , kaldırımdan inince, istanbulun bozuk yollarından geçince sıkıntı yaşamayacağım, olabildiğince hafif ve uygun bir bisiklet.

1716314423075.png
Bu filtrelerle Olan tüm ilanlara baktım şimdi.18 ürünün 18inde de tourney set ya da tourney aktarıcı ve markasız parçalar vardı. Dağ bisikleti kategorisinde en azından eskide olsa kaliteli parçaları olan bisiklet bulabilmiştim abi. Yine de dediğin gibi yanlış kategori seçimi yüzünden ulaşamadığım bisikletleri de taramak için bir arayışa geçmem gerekir mi (Filtrelenmemiş özellikleri anlayacak kadar bilgi sahibi de değilim)
Şimdi
1102784292
Bu ilan ile iletişime geçtim abi kağıt üzerinde pişman edecek hiçbirşeyi yok gibi gözüküyor doğru muyum?
Fiyatına değer midir yorumun nedir?
Şehir bisikleti almayı bende isterdim ama ne haftalarımı bu araştırmaya ayırıp hiçbri sonuç alamayacağıma değer, ne de kaybedeceğim zamana değer. Bu bisiklet kötü değilse denemeye gideceğim

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Abi araştırma sonucuma yardım etmek istersen araştırmam şunlardan oluşuyordu,
Piyasaya göre uygun fiyat , Şehir içi kullanıma uygun ama 2 ayda 1 adalara vs. gidilince de kullanılabilecek bir model , kaldırımdan inince, istanbulun bozuk yollarından geçince sıkıntı yaşamayacağım, olabildiğince hafif ve uygun bir bisiklet.

317354 dosyayı görüntüle
Bu filtrelerle Olan tüm ilanlara baktım şimdi.18 ürünün 18inde de tourney set ya da tourney aktarıcı ve markasız parçalar vardı. Dağ bisikleti kategorisinde en azından eskide olsa kaliteli parçaları olan bisiklet bulabilmiştim abi. Yine de dediğin gibi yanlış kategori seçimi yüzünden ulaşamadığım bisikletleri de taramak için bir arayışa geçmem gerekir mi (Filtrelenmemiş özellikleri anlayacak kadar bilgi sahibi de değilim)
...
Jant seçimi yanlış. 27.5 jant ve bazı az miktardaki tur ve ilk nesil gravel bisikletlere özgü bir ölçü. Şehir/trekking grubunda tek jant ölçüsü 28".

....
Şimdi
1102784292
Bu ilan ile iletişime geçtim abi kağıt üzerinde pişman edecek hiçbirşeyi yok gibi gözüküyor doğru muyum?
Fiyatına değer midir yorumun nedir?
Şehir bisikleti almayı bende isterdim ama ne haftalarımı bu araştırmaya ayırıp hiçbri sonuç alamayacağıma değer, ne de kaybedeceğim zamana değer. Bu bisiklet kötü değilse denemeye gideceğim
Bisiklet genel olarak güzel. Maşası gidondan kilitli.
Fotoğraflarda biraz bakımsız ama açıklamaya göre yaptırmış, herhalde fotoğraflardan sonra yaptırdı. Yakından bakınca sorunu yoksa (bakım ihtiyacı hariç sorunsuz gibi görünüyor) yeni bir sele ile biraz etiket temizliği ister, uzaylı da evde daha güzel durur.

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet genel olarak güzel. Maşası gidondan kilitli.
Fotoğraflarda biraz bakımsız ama açıklamaya göre yaptırmış, herhalde fotoğraflardan sonra yaptırdı. Yakından bakınca sorunu yoksa (bakım ihtiyacı hariç sorunsuz gibi görünüyor) yeni bir sele ile biraz etiket temizliği ister, uzaylı da evde daha güzel durur.
Bisikleti görmeye gideceğim haftasonu, bir bisikletçiye götürürüz birlikte bir sorunu var mı baktırırız, sürüş testlerini yapar, kadrosuna parçalarına vs. bakarım bir sorun var mı diye. Bakım derken neyine bakabilirim ki abi bakımsız, bakımlı olarak. Frenleri, vites ayarları, temizliği, zincir yağı vs. mi?
Sele yerine de jelli kılıf almayı düşünüyordum. Etiket temizliğini anlayamadım.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisikleti görmeye gideceğim haftasonu, bir bisikletçiye götürürüz birlikte bir sorunu var mı baktırırız, sürüş testlerini yapar, kadrosuna parçalarına vs. bakarım bir sorun var mı diye. Bakım derken neyine bakabilirim ki abi bakımsız, bakımlı olarak. Frenleri, vites ayarları, temizliği, zincir yağı vs. mi?
Sele yerine de jelli kılıf almayı düşünüyordum. Etiket temizliğini anlayamadım.
Fotoğraflarda vites sistemi çok kirli. Bakım yaptırdım dediğine göre şu anda fotoğraflardaki gibi değildir, fotoğraflarda epeydir bakım görmemiş gibi. Onun dışında vites, fren her şey çalışır durumda olmalı. Tarafsız bir bisikletçi mekanik sorun varsa söyler zaten.

Ben kılıf sevmiyorum, yerinde durmadığından ve selenin ergonomisini bozmasından dolayı ama pratik ve ekonomik bir tercih olabilir.

"Etiket temizliği" benim takıntılarımdan kaynaklı bir konu. Şunun gibi bir şeyi bir kere görmeye bile tahammülüm yok, yıllarca orada kalmasına inanamıyorum:
1716320021116.png
TV alınca köşesini kaplayan etiketi senelerce sökmeyenler gibi.
Gidonun sağ iç kısmındaki de orada durmasa iyi olur tabii.

• Hahaha
Tepkiler: templeos

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fotoğraflarda vites sistemi çok kirli. Bakım yaptırdım dediğine göre şu anda fotoğraflardaki gibi değildir, fotoğraflarda epeydir bakım görmemiş gibi. Onun dışında vites, fren her şey çalışır durumda olmalı. Tarafsız bir bisikletçi mekanik sorun varsa söyler zaten.

Ben kılıf sevmiyorum, yerinde durmadığından ve selenin ergonomisini bozmasından dolayı ama pratik ve ekonomik bir tercih olabilir.

"Etiket temizliği" benim takıntılarımdan kaynaklı bir konu. Şunun gibi bir şeyi bir kere görmeye bile tahammülüm yok, yıllarca orada kalmasına inanamıyorum:
317356 dosyayı görüntüle
TV alınca köşesini kaplayan etiketi senelerce sökmeyenler gibi.
Gidonun sağ iç kısmındaki de orada durmasa iyi olur tabii.
Anladım abi, etiketleri vs. Sokecegim :D
Diğer kontrolleri de yapacağım. Sele.olarak
Selle Royal sky astrale alacaktım. Bilgin var mı o konuda?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...Sele.olarak
Selle Royal sky astrale alacaktım. Bilgin var mı o konuda?
Dik oturuşa uygun rahatlık selesi. Pek konforlu ve pofuduk görünüyor. Yüksek gidonlu şehir ve yükseltilmiş gidonlu şehir bisikletlerinde konforlu olur, MTB'de bilemiyorum.

Bu 90 derece oturuşa uygun selelerde ağırlığın selenin arka kısmına bineceği düşünüldüğünden yapısı ona göre oluyor. Eğik kullanımda hesaplanın dışında baskı oluşuyor, o nedenle istenen etkinin alınamama olasılığı yüksek.

• Beğen
Tepkiler: templeos

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dik oturuşa uygun rahatlık selesi. Pek konforlu ve pofuduk görünüyor. Yüksek gidonlu şehir ve yükseltilmiş gidonlu şehir bisikletlerinde konforlu olur, MTB'de bilemiyorum.

Bu 90 derece oturuşa uygun selelerde ağırlığın selenin arka kısmına bineceği düşünüldüğünden yapısı ona göre oluyor. Eğik kullanımda hesaplanın dışında baskı oluşuyor, o nedenle istenen etkinin alınamama olasılığı yüksek.
Ozaman sen ne önerirsin abi, genelde dik bir oturuş sergilemiyorum bende 60 30 derece arasında takılıyorum. 500 tl max bütçe ayırabilirim sele için. Bunun yerine düşük bütçem sebebiyle kılıf alsam daha mı mantıklı olur acaba?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Ozaman sen ne önerirsin abi, genelde dik bir oturuş sergilemiyorum bende 60 30 derece arasında takılıyorum. 500 tl max bütçe ayırabilirim sele için. Bunun yerine düşük bütçem sebebiyle kılıf alsam daha mı mantıklı olur acaba?
Kılıf olabilir. Sorun yaşatırsa sele bakılır. Tabii kılıflar da yarı sele parası ama düzgün durursa birçok seleden konforlu olabilir.

Yine Selle Royale'ın moderate modellerinden biri olabilir, makul fiyatlı olanları var:
(link)
(link)

Çok fazla sele alıp deneyen ya da değiştiren biri değilim. O yüzden kullandıklarımdan bahsedebilirim. Sele ile ilgili konularda farklı öneriler yapanlar olabilir.

Trekking bisikletimin birinde Sportourer FLX Man Gel Flow kullanıyorum, memnunum. Şu anda piyada yok ama şu model: (link) . Önceden başka bir bisiklette eski modelini kullanıyordum. Şimdi benim kullandığım da eski model oldu, yenisi bu: (link)

Yolda bunu kullanıyorum, o da eski model ve o bisiklet için kapsam dışı: (link)

Şehir bisikletinde üstünde gelen şunu kullanıyorum: (link) . Bu pek rahat ama Decathlon ürünleri aşırı hızlı pahalanıyor. Eskiden önerdiğim bir üründü ama bu fiyata sanırım başka bir ürüne yönelirdim.

Diğerlerinde Mosso ve Bisan ile gelen seleler var. Mosso'nun kendi selesi takoz. Tahta parçası takıp otursam daha rahat ederim. İnsan oturacak buna diye düşünmemişler.

En beğenmediğim seleyi sorsalar salise düşünmeden bunu söylerim: (link)

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kılıf olabilir. Sorun yaşatırsa sele bakılır. Tabii kılıflar da yarı sele parası ama düzgün durursa birçok seleden konforlu olabilir.

Yine Selle Royale'ın moderate modellerinden biri olabilir, makul fiyatlı olanları var:
(link)
(link)

Çok fazla sele alıp deneyen ya da değiştiren biri değilim. O yüzden kullandıklarımdan bahsedebilirim. Sele ile ilgili konularda farklı öneriler yapanlar olabilir.

Trekking bisikletimin birinde Sportourer FLX Man Gel Flow kullanıyorum, memnunum. Şu anda piyada yok ama şu model: (link) . Önceden başka bir bisiklette eski modelini kullanıyordum. Şimdi benim kullandığım da eski model oldu, yenisi bu: (link)

Şehir bisikletinde üstünde gelen şunu kullanıyorum: (link) . Bu pek rahat ama Decathlon ürünleri aşırı hızlı pahalanıyor. Eskiden önerdiğim bir üründü ama bu fiyata sanırım başka bir ürüne yönelirdim.

Diğerlerinde Mosso ve Bisan ile gelen seleler var. Mosso'nun kendi selesi takoz. Tahta parçası takıp otursam daha rahat ederim. İnsan oturacak buna diye düşünmemişler.

Anladım abi teşekkür ediyorum cevapların için. Bisiklet geldiği zaman duruma göre bir sele seçimi veya kılıf seçimi yapacağım.

Tepki
0
İsim
göksel
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhabalar aciliyetinden dolayı sizlere sormadan bir bisiklet almış bulunmaktayım ama doğru karar olup olmadığına emin değilim kozmetik olarak çok çok iyi bir merida matts 500 aldım yanılmıyorsam 2013 model üzerinde rock shox modelini bilmediğim bir maşa avid elixir 5 fren seti ve rotorları var. shimano rd-m772 deore xt 9v arka ve deore xt ön aktarıcı var aynakol dişlileride aynı şekilde. fakat aynakolun kol kısımları değişmiş yerine alivio olarak takılmış fakat ona takılmadım satıcı ukrayna'dan getirirken onları alamadığını Türkiye'de xt bulamadığını söyledi birde quanta marka göbekler takılı ben performanslarını çok beğendim bisiklette gözüme çarpan tek sıkıntı maşanın eskiliğinden kaynaklı yayların eskimiş yada yağlarının azalmış olması kadroda yalnız bir iki yerde çizik var oralara da benden önceki sahibi özel bir boya ile boyadığını söyledi ciddi bir sıkıntısıda yok bu şekilde 10.000tlye aldım sizce fazlamı verdim yoksa normal bir fiyat mı ? Mersinde yaşadığımdan pek fazla çeşitte yoktu aralarında en mantıklısı bu olarak gözüme çarptı. alette bu1716400844111.png

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

(link)
(link)

Abi merhaba
1175123432 yeni bir ilan gelmiş ben daha bütçeyi ayarlayamadan, Daytona çok ağır diyenler vardı sence hangisi daha mantıklıdır?
2 kg civarı var sanırım aralarında sence hafiflik için alınır mı?
1102784292 Bu da daytona ilanı.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Abi merhaba
1175123432 yeni bir ilan gelmiş ben daha bütçeyi ayarlayamadan, Daytona çok ağır diyenler vardı sence hangisi daha mantıklıdır?
2 kg civarı var sanırım aralarında sence hafiflik için alınır mı?
1102784292 Bu da daytona ilanı.
Daytona Trek'e göre 2.5" daha büyük olduğundan doğal olarak az daha ağırdır, Carraro'ların biraz daha ağır olduğunu da bliyoruz, disk fren de az daha ağır ama toplamda 2 kg'ye varır mı bilemiyorum.
Trek güzel, klasik. 20 yıl önceden beri üretilen bir model 4300. Bu biraz daha yenisi tabii ama 2015'ten biraz daha eski olabilir. Disk frenli modeli de vardı, o nedenle disk fren yuvaları hazır. Bildiğimiz plastik pedal için niye "pedalsız verilecektir" yazmış bilmiyorum ama o pedalla bile gelse değiştirmek lazımdı zaten.
İkisi de alınabilir. Yakından bakınca durumlarına göre ya da pazarlıkla fiyatlarının ne kadar düşeceğine göre karar verilebilir.

Buradan ikinci el bisiklet satanlara sesleniyorum: En azından fotoğraflarını çekerken rubleyi, zinciri biraz temizleyin :)

enesisk

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Işık
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Daytona Trek'e göre 2.5" daha büyük olduğundan doğal olarak az daha ağırdır, Carraro'ların biraz daha ağır olduğunu da bliyoruz, disk fren de az daha ağır ama toplamda 2 kg'ye varır mı bilemiyorum.
Trek güzel, klasik. 20 yıl önceden beri üretilen bir model 4300. Bu biraz daha yenisi tabii ama 2015'ten biraz daha eski olabilir. Disk frenli modeli de vardı, o nedenle disk fren yuvaları hazır. Bildiğimiz plastik pedal için niye "pedalsız verilecektir" yazmış bilmiyorum ama o pedalla bile gelse değiştirmek lazımdı zaten.
İkisi de alınabilir. Yakından bakınca durumlarına göre ya da pazarlıkla fiyatlarının ne kadar düşeceğine göre karar verilebilir.

Buradan ikinci el bisiklet satanlara sesleniyorum: En azından fotoğraflarını çekerken rubleyi, zinciri biraz temizleyin :)
Anladım abi sağolasın, öncelikle daytonaya bakacağım, anlaşırsam alacağım. Olmaz ise trece gideceğim.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.084
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Şu ilandaki fiyat sizlere mantıklı geldi mi? Bedenime uysa hemen gidip alacağım ama bu bisiklet bu fiyata olmaz gibi geldi bana...

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
(link)

Şu ilandaki fiyat sizlere mantıklı geldi mi? Bedenime uysa hemen gidip alacağım ama bu bisiklet bu fiyata olmaz gibi geldi bana...
Hedef kitlesi çok sınırlı olduğu için ucuz olmalı. Alıcısını bulması çok uzun sürebilir.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.628
Bisiklet
Scott
Bu model yurtdışında 1600 sterlin'e (güncel kur ile 65bin TL), Türkiye'de ise 90bin TL'ye sıfır olarak bulunabiliyor. Üstelik 2014 yılı ürünüymüş, 10 yıl eski bir model yani. İstenen fiyat normal gibi...

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.084
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu model yurtdışında 1600 sterlin'e (güncel kur ile 65bin TL), Türkiye'de ise 90bin TL'ye sıfır olarak bulunabiliyor. Üstelik 2014 yılı ürünüymüş, 10 yıl eski bir model yani. İstenen fiyat normal gibi...
Model yılı 2020 yazılmış. Ben emin olamadım.

mostrider

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Model yılı 2020 yazılmış. Ben emin olamadım.
Ben daha önce böyle bir ilan altında tartışanları görmüştüm. Siz 45k'ya satın almak istediğinizde bu ayarda bir bisiklet için fiyatın yanlış olduğunu ve bunu sizin nasıl anlayamadığınız vs sorgulayıp atar yapabilir ilan sahibi

Yusuftrtrt

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf tctn
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar 16k bütçem var sizce ikinci el st540 mı yoksa sıfır mosso black edition mu