İkinci el bisiklet tavsiyeleri

Tepki
3
İsim
-
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@AlperenKaraoğluBuna ek olarak Bianchi SLR 200 buldum. Sahibi 2x9 full sora set ile değiştirmiş. Bu bisiklet için 1500₺ isteniyor. Sizce Sedona 610'mu Yoksa Sora Setli SLR 200'mü

Mi 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo
Tepki
3
İsim
-
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@AlperenKaraoğluYardımcı Olacak Kimse Yokmu.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Merhaba, 2. el klasik yol bisikleti bakarken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir acaba? Klasik derken vintage anlamında. Tam olarak internette ne diye arama yapmalıyım ondan bile emin değilim. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: AlperenKaraoğlu

Desertiger

Üye
Tepki
57
@AlperenKaraoğlu hocam bisikletlere bakarken sora-claris bakarken ayrica bunlarin yeni sora mi yeni claris mi olduguna dikkat etmeni oneririm. Kadro olarak bu fiyat bandinda kalite farki olacagini sanmiyorum. Vites setlerinin uretim yilinada bakman iyi olacaktir

• Beğen
Tepkiler: AlperenKaraoğlu

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar,

Tavsiye isterken, öncesinde hangi tür bisiklet alacağınıza karar vermelisiniz. Belirlediğiniz bütçe kadar, bisikleti nerede ve hangi amaçla kullanacağınız da önemli. Bazı arkadaşlar, 3-5 farklı bisiklet örneği verip, hangisini almalıyım diye sormuş. MTB'de var içinde, Şehir Bisikleti de, Yol Bisikleti de...

Sonrasında size birilerinin mutlaka yardımı dokunacaktır.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Tuna Tunaboylu
Mosso’nun tek başına jantlar bile almama sebebi, Specializedinkine kıyasla oldukça kötü.

@AlperenKaraoğlu
Güzel bisiklet, gidonun montajındaki drama bakılırsa fazla kullanılmamış, çünkü bu şekilde fazla kullanılabilmesi mümkün değil zaten, felç kalır insan :snzdglsn: Alıp, gidonu düzeltin
Sedona Bianchi’den bir adım daha önde, en büyük artısı daha yeni oluşu (yanılıyorsam düzeltin)
Aslında ikinci el bisikletleri kıyaslarken en önemli yer vites sistemi, özellikle aynakol ve zincir bize kullanım hakkında bilgi verebiliyor, fakat bu resimlerden anlamak mümkün değil, aynakolun yakın çekim fotoğrafı iyi olurdu

Tepki
3
İsim
-
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle yorum için teşekkürler. Aynen bisiklet daha yeni. Benim düşüncemde Sedona'yı almam yönünde.
Aynakolun fotoğrafında satıcılar isterim.

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu Scott Speedster 30 2000 tl ye alınır mı ? Düşünüyorum ama Ankara da olunca iyi karar vermem lazım

newuser

Üye
Tepki
3
İsim
mertçe
forumda henüz yeniyim. ve uzun süredir de bisiklete binmiyorum :(
özellikle evimin yakınındaki işime(1-2 km) ve yine yakınmdaki köyüme (6-7 km) gidip gelmek hem de spor amaçlı kullanım için bisiklet bakıyorum bir süredir...
maalesef bütçemden de cok ayıramıyorm. (gönül ister ki sıfır güzel bi şey alayım. :))
aşağıda linkte bisikleti gördüm. internetten de araştırdm biraz avrupa ürünü. fotografta da özellikler mevcut.
sizce nasıl iyi bir pazarlık yapılıp alınabilir mi?
paylaşımlarınız için teşekkürler. simdiden hayırlı bayramlar...

not: arka seleyi taşıma amaçlı kullanabilirm.

Bak, az önce letgo'da ne buldum!(link)
/ TC Metin K. tarafından yüklendi.

Dosyalar

brahimysl

Üye
Tepki
4
İsim
İbrahim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle herkese iyi günler,
Yol bisikletleri olarak iki model arasında kaldım kaldım carraro race 022 ve kron rc 1000, ortalama 1300 tl ikiside 2.el olarak.
İki üründe sahipleri tarafından çok az kullanılmış tertemiz, carraro claris set kron tourney boyum 185 old için 56 kadro yu kendi şehrimde zor buldum bu yüzden bu iki model a ra sında kaldım, görüş ve fikirlerinizi bekliyorum, (ayrıca kron alacağım kişi kozmetik olarak 9/10 tarz değişikliğinden dolayı satıyorum demiş bu ne demek?)

babacano99

Üye
Tepki
3
İsim
Ertuğrul
Bisiklet
Carraro
Merhaba dostlar
2. El 1500 TL’ye kadar şehir bisikleti bakıyorum önerisi olanlar varsa alırım :)

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@babacano99

1.500e çok güzel sıfır şehir bisikletleri var.

Tepki
0
İsim
Onur
Arkadaşlar merhaba. Eşim ve ben bisiklet almaya karar verdik. 2 buçuk yaşındaki kızımızıda işin içine kattık ve bize uygun bisiklet arayışına girdik. Malesef bütçemiz fazla değil(700-800 tl) bu yüzden 2.el temiz iki bisiklet bakıyoruz. Fakat ne tür alacağımıza karar veremedik. Bu yüzden tecrübelerinize ve bilginize ihtiyacım var. İzmir de ikamet ediyoruz ve yollar malum çok düzgün degil. Genellikle bisikletimizi %80 asfalt yolda kullanmayi planliyoruz. Ayni zamanda 2 bucuk yaşindaki kizimizi da işin içine katıp, konforlu ve bize en uygun bisikleti arıyoruz. Karar vermemiz için düşünclerinize ihtiyacimiz var. Eşimin boyu 1.63 benim de 1.74. İç bacak ölçülerimiz 69 ve 74. Teşekkür ederim şimdiden.

babacano99

Üye
Tepki
3
İsim
Ertuğrul
Bisiklet
Carraro
@uslsy mesela neler?

Şimdi 1500 TL civarına mosso legarda 1727 ve merida crosway 40D iki bisiklet buldum mesela merida 40D 2.500 civarına ama 1.5 civarı alacağım

msevik

Üye
Tepki
78
İsim
Msevik
Bisiklet
Merida
@babacano99Ben yeni merida 40d aldım oldukça beğendim çok klas duruyor
Bisiklet koltuğu da aldım çocuk için tavsiye ederim. IMG-20180611-WA0005.jpeg

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Thexare

Üye
Tepki
0
İsim
İsmail B.
Arkadaşlar ikinci el bir bisiklet alcam bisikleti buldum araştırdım ama değer biçme konusunda yetersiz kaldım parçaları şu şekilde
Kadro:Scott speedster s10 2008
Maşa:shimano Pro carbon composite
Vites:tiagra 4500 set 18 vites olanlar
Jant:biri noname biri shimano r500
Gidon gidon boğazı bandı shimano Pro lt
Üstündeki bütün aksesuarları veriyor pompa km saati yama seti 1500 tl istiyor sizce değermi jantıda kazadan dolayı değiştirmiş bisikleti gördüm gayet iyi bi sorun yok ama adam 2012 model bayiden aldım diyor bide bisikletin 7.5 kg olduğunu söylüyor bunlar bana güvensizlik yaptırdı tavsiyeleriniz benim için değerlidir bi yanlış yaptıysam affola yeniyim
Arkadaşlar ikinci el bir bisiklet alcam bisikleti buldum araştırdım ama değer biçme konusunda yetersiz kaldım parçaları şu şekilde
Kadro:Scott speedster s10 2008
Maşa:shimano Pro carbon composite
Vites:tiagra 4500 set 18 vites olanlar
Jant:biri noname biri shimano r500
Gidon gidon boğazı bandı shimano Pro lt
Üstündeki bütün aksesuarları veriyor pompa km saati yama seti 1500 tl istiyor sizce değermi jantıda kazadan dolayı değiştirmiş bisikleti gördüm gayet iyi bi sorun yok ama adam 2012 model bayiden aldım diyor bide bisikletin 7.5 kg olduğunu söylüyor bunlar bana güvensizlik yaptırdı tavsiyeleriniz benim için değerlidir bi yanlış yaptıysam affola yeniyim

Dosyalar

babacano99

Üye
Tepki
3
İsim
Ertuğrul
Bisiklet
Carraro
@msevik başka marka modeller kullandınız mı onlarla kıyaslama şansınız var mı acaba

msevik

Üye
Tepki
78
İsim
Msevik
Bisiklet
Merida
@babacano99 daha önce Salcano NG 650 Md dağ bisikleti kullandım tabiki bu çok daha iyi zarif

@babacano99 daha önce Salcano NG 650 Md dağ bisikleti kullandım tabiki bu çok daha iyi zarif