İkinci el bisiklet tavsiyeleri

eyup11

Üye
Tepki
0
İsim
eyup

oturağın altında yay olurdu genelde yoksa bunda farklımıdır bilmiyorum 2. el bisiklet bu 150 tl 'den satıyor sizden görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler!

Scudo

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
2. el satım alımda sıkıntı mı var ? 2 yıldır şehir bisikleti kullanıyorum. 2. bisikletimi satılığa çıkarttım. marka modeli Carraro 225 .
Bisikleti satılığa letgo ve sahibindene yükledim. satış fiyatı 950 yazdım pazarlıklı olarak. 300-350 TL fiyat kıranlar oldu. "getir 650 ye alayım" mesajları geldi her iki siteden.
Anlaştıktan sonraki fiyattan pazarlık edenlerlen ikinci-üçüncü kez pazarlık edenler oldu.
Tabi bu arada bende istediğim merida ve giant şehir bisikletlerine bakıyorum.
Bir ara bianchi slr 500 bakmaya yöneldim. Şehir bisikleti yeter yola mı gelsem diye düşünüyorum. +-1000 TL bandında bisiklet bakıyorum.
Benim istedigim 2 yıllık bisikletlerden ise satıcılar 50-100 TL zor kırdılar. ben bişey diyemedim. Bugün gittim 850 TL ye anlaştık bir arkadaşla gittim . dedi bunda çizikler var . Yahu sıfır satmıyorum ki bende böyle aldım ancak apartman içindeki parmaklıkalra kilitlerken ön maşanın solunu çizdirmişim dedim.
sonradan farkettim ."haklısınız çizikler mevcut, binip bir tur atın vites geçişleri ve gidişine bakın içinize çizikler sinmiyorsa almayın" dedim. tabi dedi bindi ve çizik takıntım var dedi. almadı. sağlık olsun . ama nedense ben satarkan 750 TL üzerini göremedim eder mi etmez mi çokta bilemicem. 100-150 TL gibi fiyat kırdım. Ayıda muadil modellerde fiyatlar .1000 TL yazanlar var.
Sadece sürekli soranlar isteyenler var alan yok. Benim sorduklarımda fiyat kırmıyorlar. napacağımı şaşırdım. Herhalde 700 TL bandında satmaktansa 1 yıl daha binerim diye düşünüyorum.

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BurakLEE ne insanlar var yahu.. Çizik takıntın varsa git sıfır al kardeşim..

Burak bence sen de eski bir bisiklet bul, onu restore et. Bianchilerin 90lı yıllardaki yol ve mtb lerinin kadroları güzel.. Kimsede olmayanı yapmak çok güzel bir duyguymuş :)

maltazar38

Üye
Tepki
0
İsim
Osman T.
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle Selamün Aleyküm. İkinci el bisiklet alacağım okula gideceğim. Bisikletler hakkında bilgim, sorunlarıma çözüm bulacağım kadar bu yüzden sizlere sormak istedim. bütçem 500-700 tl arası sahibinden bir bisiklet gördüm marka Kron xc 150. bisiklet temiz duruyor. Boyum 177cm biraz korkuyorum küçük gelir mi diye. bisiklet hakkında bilgi verir yorum yaparsanız alıp almamla alakalı bilgilendirirseniz sevinirim. [ACİL]

Bisikletin Linki: (link)

Tepki
0
İsim
Burak Aksoy
Bisiklet
Ümit
BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR KONU:
Letgodan 2. El alıcak olduğum btwin triban 3 bisikleti hala alınırmı merak ediyorum ama hala alınmasını geçtim triban 3 950₺
Yi hak edermi bu benim için daha önemli (yarış bisikleti kullanmaya yeni başlayacağım ve bu bisikleti gördüm size sorıyım dedim

MHA-KB

Üye
Tepki
5
İsim
Muhammet A.
şehir/tur bisikleti arayanlara bisikletim satılıktır yol bisikletine geçeceğim (link)

Kayaemre

Üye
Tepki
52
İsim
Emre kaya
Bisiklet
Merida
Sedona 610 claris set uygun fiyata
İlan No: 506625480
(link)
Uzun süredir dağ bisikleti kullanıyorum ama şehir içi takıldığım İçin yol bisikleti almaya karar verdim sizce üstteki linkteki bisiklet alınır mı ve pazar görüşmeye gidicem bi aksilik olmazsa dikkat etmem gereken yerler konusundada yardımcı olur musunuz ?

rahman18

Üye
Tepki
3
İsim
RAHMAN KESKİN
Bisiklet
Carraro
arkadaslar biisklet alıyorum da sizce almalımıyım bu paraya değermi
Cube analog 15 MODEL KADRO
XT DEORE (kitlemeli)
18kadro
disk fren 27.5 jant
ön shimana arka novatec
aykanol shimano m522
maşa xcm
hub sesi varmıs 13.8 klio
2000 Tl ye değermi kadroda çizik vb var sadece
YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Tepki
1
İsim
Mehmet
2. EL Bİ BİSİKLET ALICAM FAKAT BİSİKLETLERDE OLABİLDİĞİNCE ARAM YOK. Bİ YARDIM EDİN ŞUNLARI BULDUM AMA

(link)

(link)

(link)

3. linkte V - fren ön yargısı var...

Sınırlarım 0 - 900 TL arası önerileriniz varsa alabilirim Yarıyıl tatiline doğru alabilrim ama ciddi bi şekilde bi öneriye ihtiyacım var

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
4 yıllık önce üretilen bir bisiklet oluyor gün itibariyle. Eski model olmasına rağmen çok temiz ve az kullanılmış. Sorun olacağını düşünmüyorum ama size de danışayım dedim. Sizce bisikletin eski olması uzun uzun vadede başımı ağrıtır mı? Zira çok uzun süreler bu bisikleti kullanmayı planlıyorum

Tepki
0
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle Merhaba yol bisikleti almak istiyorum ikinci el alacağım triban 500 mü sedona 610 claris mi alsam diye düşünüyorum ikiside 1000 tl kararsız kaldım doğrusu yardımcı olursanız sevinirim

(link)

(link)

Merhaba 2.el triban 500 yada Sedona 610 alacağım ikiside 1000 tl karar veremedim

(link)

(link)

muhammed16

Üye
Tepki
17
İsim
muhammed
Bisiklet
Ghost
scott speedster 50 hakkinda ne düşünüyorsunuz acaba 1750 lira gibi fiyat verdi biri ikinci el ?

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
merida speeder 100-300 2. eli ne kadar şuan almak istiyorumda. şehir içi kullanıcısıyım. ikiside 1600 TL yazmışlar.

:kötü:

giant air de uçmuş 2. eli 1500 lira. bu rakam eder mi?

Mr.Kol

Üye
Tepki
0
İsim
Taylan KOL
Bisiklet
Salcano
@The Best Her türlü salcano xrs 050 al parçaları slr 200 e göre çok iyi sadece maşası çelik ama sıkıntı yaratmıyor bende de var xrs050 hatta slr 200 le yarışlara katılamazsın çünkü ön aynakol 3lü

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yol bisikletine başlamak istiyorum claris grup setli bisikletlere bakıyordum lakin yaşadığım şehirde 2015 scott speedster 20(shimano 105grupset) buldum 2500₺ gibi fiyat istiyor bir hevesle aldığını bisiklete 150 km bindiğini şimdide binmiyormuş temiz olduğunu söylüyor 2015 eylülde alınmış.Sizce
1)0 claris alacağıma ikinci el 105 mi alayım
2)ikinci el yol bisikleti alırken dikkat ve kontrol etmem gereken yerler neresidir
teşekkürler

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@lucky17

1- Tabi ki evet (çalıntı olmadığı sürece... Faturası vb. var mıymış, seri numarası tutan)
2- Kadro boyu en önemlisi. Büyük ya da çok küçük gelirse binmeniz güç olur, ısrar ederseniz rahatsızlık, sakatlık -ve kaza- riski oluşur. Bu konuda (iç bacak boyu, kadro boyu, vb) konular var inceleyin.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@lucky17
Sıfırı al bence..
Bu 105 konuları yeni başlıyanları ilgilendirmez..Sana claris yeter..

2015 model bir bisiklet 3 yaşında..Bu önemli..

İlla ikinci el alacaksan da,önce faturayı sor..Yoksa uzaklaş..Fatura varsa,sonra kadronun sana uygun olup olmadığını öğren..Kadro uygun değilse de,uzaklaş..Kadro uygunsa da,kadronun her yerini kontrol et..Kırık/çatlak gibi..Kadro da sağlamsa,geriye kalanları kontrol edersin,bisikleti denersin ve alışverişini yaparsın işte;)

• Beğen
Tepkiler: MakRo