İki kıtada 30 Ağustos Zafer Bayramı Turu

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
"29 Ekim Bisikletçileri" ve "Bisikletli Ulaşım Platformu"nun düzenlediği "İki kıtada 30 Ağustos Zafer Bayramı Turu" etkinlik sayfası, açıklaması ve güzergahı :

Facebook Etkinlik Sayfası : (link)

Unutmadık... Unutturmayacağız...

Her sene olduğu gibi "29 Ekim Bisikletçileri" olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı İstanbul 'un her iki yakasında bayraklarla donatılmış bisikletlerimizi tüm gün boyunca sürerek kutluyoruz, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi hep birlikte anıyoruz, tek yürek olup terörü ve terörden medet umanları lanetliyoruz, "Yurtta Barış, Dünyada Barış" diye haykırıyoruz.

7'den 77'ye herkes davetlidir. Türk bayraklarınızı, bisiklet zillerinizi ve düdüklerinizi getirmeyi unutmayın!

PROGRAM ve GÜZERGAH :

1.BÖLÜM : AVRUPA YAKASI TURU (19 km.)
*** Sirkeci Garında buluşma (15:30) ve hareket (16:00)
(Anadolu Yakasından katılacaklarla birlikte Kadıköy'den 15:10 vapuruyla Eminönü'ye geçiş)
*** Kennedy Caddesi - Sultanahmet Meydanı
*** Ayasofya Camii önündeki meydanda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
*** Sirkeci'ye iniş - Eminönü - Galata Köprüsü - Kabataş - Dolmabahçe
*** Dolmabahçe Sarayı önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
*** Taksim'e çıkış - Taksim Meydanında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
*** Harbiye - Nişantaşı - Şişli - Mecidiyeköy - Yıldız Posta Caddesi
*** Barbaros Bulvarı - Beşiktaş'ta Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
*** 18:45 vapuruyla Kadıköy'e geçiş

2.BÖLÜM : ANADOLU YAKASI TURU (16 km.)
*** Tura sadece Anadolu Yakasından katılacakların 19:00'dan itibaren Kadıköy'de Beşiktaş İskelesi önünde buluşması
*** 19:15'te Beşiktaş'tan gelen bisikletlilerle birlikte Anadolu Yakası turunun başlaması
*** Kadıköy Rıhtım Caddesi - Ayrılıkçeşme - Kızıltoprak - Göztepe
*** Bostancı - Bağdat Caddesine dönüş - Suadiye - Şaşkınbakkal
*** Bağdat Caddesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
*** Erenköy - Göztepe - Selamiçeşme - Kızıltoprak
*** Eski Salı Pazarı - Söğütlüçeşme - Altıyol Meydanı
*** Kadıköy Meydan'da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve turun sona ermesi (tahminen 20:30)

Turun Avrupa yakası bölümü 19km., Anadolu yakası bölümü 16km.dir.

Tur, yavaş tempoda ve caddelerin sağ şeridi bize ait olacak şekilde gerçekleşecektir.

Belli noktalarda (Sultanahmet, Dolmabahçe, Taksim, Beşiktaş, Bağdat Caddesi, Kadıköy) Saygı Duruşunda bulunacağız ve İstiklal Marşımızı okuyacağız.

Kırmızı-beyaz ağırlıklı giyinmeyi, Türk bayraklarınızı ve düdüklerinizi / bisiklet zillerinizi getirmeyi unutmayın!

http://i1123.photobucket.com/albums/l556/zhetan/30_AGUSTOS_15c_zpsfh4mittf.png

http://i1123.photobucket.com/albums/l556/zhetan/30Agustos15Avrupa1b2_zpszq2qf4ex.jpg

http://i1123.photobucket.com/albums/l556/zhetan/30Agustos15Anadolu2c_zpspse6f48p.jpg

Scudo

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Dikkat edin birileri kutlama,gösteri ve konser düzenlemeleri yapılmacağının fetvasını verdi. Sonra allah muhafaza toma moma ile saldırmasınlar.

Düzenleme: Öyle bir şey ki o gün benim doğum günüm, doğum günümü de kutlayamayacağım o halde :D :D

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Çok güzel bir aktivite, keşke her ilimizde böyle projeler olsa.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
neden bisikletliler derneği ile bup birlikte yapmazlar anlamış değilim. biri aksaray metro biri sirkeci gar saçmalık. Derneğinki daha cazip geliyor :)

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Geçen yıl katılmıştım çok güzel bir tur olmuştu, bu yıl daha kalabalık olacak gibi. İmkanı olan herkesin katılması gerekli bence.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Yüzlerce katılımın ve bes altı kişinin (gördüğüm) kazası ile sonuçlanan ki durumlarını merak ediyorum.. sonucu ne olursa olsun bu büyük organizasyon u yapan herkese teşekkürler..Ne mutlu Türk'üm diyene..

• Beğen
Tepkiler: Engin Ertekin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Engin Ertekin

Seninde gazınla güzel bir tur oldu :)

Son anda planan köprü geçişi de oldukça keyifliydi. :harika::cool:

Yaşanan kazaları görmedim ama kaza yaşanması çok normal. Organisazyonu yapan arkadaşlar kırk bin kez sağ şeritten gidin, hız yapmayın, öndeki referans kişileri geçmeyin diye uyarsalar da çoğu kez bütün yol kaplandı. Özellikle köprü sonra insanlar 50 km hıza kadar ulaştılar. O kalabalıkta kazada kaçınılmazdı. Arkadaşlara çok çok geçmiş olsun.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
BaşLangıçtan itibaren katıldım bende, herşeye rağmen turda emeği geçen ve katılan herkese teşekkürler .. Eleştiri yapmak istemiyorum ama maalesef biz toplum olarak organize olmayı, söz dinlemeyi, bir arada haraket etmeyi beceremiyoruz, bunu bugün bir kez daha gördük .. Çok güzel başlayan tur, Dolmabahçe'den sonra bozuldu, Taksim'e çıktığımızda Sirkeci de ki sayının neredeyse 3/1 e indiğini gördüm ( sanırım çocuklu gelen aileler ve acemi arkadaşları düşünüp ) taksime çıkış hiç olmasa da olurdu diye düşünüyorum bu kadar fire verilmezdi .. Bu tür organizasyonlarla katılıp görevli arkadaşları kaale almayıp kendi kafasına göre süren ve sürekli uyarılan insanlar neden gelirler ? hiç anlamam ! .. Spontane gelişen köprü geçişi turun en güzel bölümü oldu .. Karşıya geçişten sonrasını konuşmaya bile gerek yok sanırım .. Organize eden arkadaşlara tekrar teşekkürler, umarım bir sonra ki organizasyon gerçekten organize olur :) .. Sevgiler, saygılar ..

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@gmfaruk Benim İçin En GüzeL Köprü Geçişi, Kendi Geçtiğim Geçiş O Yüzden Benim Oyum BeLLi :) ..

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk
Tepki
28
İsim
Türker
Bisiklet
Carraro
Merhaba,

Öncelikle organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler. Baştan sona katılma fırsatım olduğu için kendimi şanslı hissediyorum :) Fakat yukarda da bahsedildiği gibi gereksiz hız yapmak ve bütün şeritlere yayılmak gibi başına buyrukluk çok oldu. Umarım bir sonraki turlar da bu görüntülere daha az rastlarız.
Bizlere gelirsek Gaziosmanpaşa'dan 5 kişi aramızda organize olup katılabildik. Umarım her tur bu sayı gittikçe artar ve daha renkli görüntüler ortaya çıkar. Turdan bir kaç kare @Ahmet Teke 'nin objektifinden. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

IMG_2066.JPG IMG_2069.JPG IMG_2065.JPG IMG_2064.JPG

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Gelemediğim nadir etkinliklerden biri oldu. Onda da köprüyü geçtiniz.
Acayip sinir oldum :)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
Katılan herkese çok teşekkürler. Beklenilenin üzerinde bir kalabalık olunca ufak tefek aksaklıklar oldu ister istemez ama son yıllardaki en güzel ve en coşkulu turlardan biri oldu. Etkinlik sayfasında tur esnasında çekilen çok sayıda fotoğraf ve video yer alıyor: (link)
Destek veren herkese çok teşekkürler.