İki Kat Gidon Bandı Sarılır mı?

Caner Kaya

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar gidon bandım çok ince. Mantarımsı dokulu bir gidon bandı almak istiyorum. Ucuz yollu bişey alıp şu ankinin üstüne sarsam nasıl olur? Kalın olsun istiyorum ve ikisi de ince olan bantları üst üste sarmak fikri geldi aklıma. Google'layıp baktım görsellerde bişeyler çıktı ama emin olamadım. Var mıdır deneyen?

• Beğen
Tepkiler: bricks
Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sarılır.
Şöyle yapman daha mantıklı olur. Alt kısımda elini koyacağın kısmı ve üstte elini koyduğun kısmı (drop ve top bölümü yani) sadece 2 kat yapman daha düzgün bir görüntü verir.
Alttaki bandı sadece o bölgelere uygulayıp, 2 ucundan elektrik bandı ile tutturursun. İçeride kullanacağın bandın iki ucunu da diyagonal olarak kesmen ve sonlarda iyice gererek sarman geçişi bölgelerini de yumuşatacaktır.
Sonra normal yöntem ile en üste komple bandı atarsın.

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

Caner Kaya

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Kron
@Gökhan Toros evet bu daha mantıklıymış. Ama alttakini hiç çıkarmayı düşünmüyordum, dediğiniz gibi yapmak için eskisini söküp uçlarından kesip tekrar altlık olarak o noktalara sarsam olur heralde?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Caner Kaya

Tabii ki. Sökerken kopmayacak şekilde dikkatli sökmek yeterli.
Hiç uğraşmak istemiyorsan, direkt üstüne de sarabilirsin tamamını. Fakat alt uçta ve fren kolunun orada çok kalın olması güzel durmuyor.
O yüzden bu şekilde yapmanı önerdim.

• Beğen
Tepkiler: Caner Kaya
Tepki
8
İsim
Erdinç
Bisiklet
Sedona
Bir de şöyle bir şey var: (link)

Henüz yol gidonuna sahip bir bisikletim olmadığı için ben deneyemedim. Google'da "inner tubes handlebar" yazarsanız daha fazla alternatif bulabilirsiniz.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Linkini verdiğim silikon kaydırmaz ruloyu elinizde ki sargının altında kullanabilrsiniz. Çift kat sargıdan daha ince görünüyor ve daha yumuşak bir doku oluşturuyor. Kendim bu şekilde kullanıyorum. Marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

(link)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Ben de soyle bır onerıde bulunayım. :) Aktıf pedalda vucut geometrısıne uygun gıdon barı formu satılıyor.

(link)

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
ben komple 2.katı sardım gidon biraz kalın gözüküyor ama önceki halini bilmeyen farkedemez :D

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
@Caner Kaya
güzel oldu fakat yumuşaklık açısından pek bişe farketmedi.Ben ilk kez gidon bantı sardığımdan orjinalini sökmeye cesaret edemedim şimdi olsa söker tek kat geçerim.Öyle ekstra yumuşak bi his vermiyor yada ben hissizim :)