İnceleme iGPSPORT iGS618 Bisiklet Bilgisayarı

aliozkilic

Üye
Tepki
13
İsim
Ali
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar 620 modelini aldım ,elime yeni ulaştı sayılır. Wi-fi ye bağladım ama cihazın üstünde wi-fi simgesi çıkmıyor bir hata mı yapıyorum acaba ,başka karşılaşan var mı bu durumla ?
1.jpeg2.jpeg

Scudo

atilayb

Üye
Tepki
47
İsim
Atılay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
İgs618 ile 620 arasındaki fark nedir ?

• Beğen
Tepkiler: aliozkilic

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İgs618 ile 620 arasındaki fark nedir ?
Bildiğim kadarıyla aktarayım. Telefonunuzu bağlayıp ekranda gelen aramaları görebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden rota oluşturup km saatinize wifi üzerinden atabiliyorsunuz. Hava durumunu görebiliyorsunuz.

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Teşekkürler kayda değer farklar varmış.

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
620 modelini kullanıyorum. Sürüş esnasında eğim profilini görebiliyorum ama anlık olarak profildeki yerimi buna bağlı olarakta yokuşun bitmesine ne kadar kaldığını göremiyorum. Böyle bir özellik gerçekten yok mu varsa da ayarları nasıl. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet şoförü

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
620 modelini kullanıyorum. Sürüş esnasında eğim profilini görebiliyorum ama anlık olarak profildeki yerimi buna bağlı olarakta yokuşun bitmesine ne kadar kaldığını göremiyorum. Böyle bir özellik gerçekten yok mu varsa da ayarları nasıl. Bilen yardımcı olursa sevinirim.
618 kullanıyorum. Navigasyonu kullanmadığım için emin değilim ama rotayı navigasyonda açarsanız profilde bulunduğunuz noktayı gösteriyordu diye hatırlıyorum, ilk aldığım zaman denemiştim.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İgs50 sahibi arkadaşım kendinden powermetreli bisiklet aldı ama gücüne bakamıyor. Sayaç değiştirme planı var mı, veya ne zaman değiştirecek bilmiyorum.
Zamanında 618 modelini veya powermetre destekleyen başka bir sayaç almadığına pişman olduğuna eminim.

Sorunsuz ve gayet güzel güzel çalışıyor maşallah benim 618 🧿. Navigasyon özelliğini pek ihtiyacım olmadığı için kullanmıyorum. Ama gerektiğinde kullanabileceğimi bilmek güzel.
Geçtiğimiz aylarda ikinci el powermetreli pedal aldım. Cihaz çalıştığı anlarda sayacım hazırdı, powermetreye bağlanıyordu. Çok mutlu etti beni, ön hazırlıklarım tamamdı.
Ancak powermetre arızalıydı. Neyse ki ücret ödemesini, cihazı kontrol ettikten sonra yapacak şekilde anlaştığımız için satıcıyla, arızalı ürünü iade etmek zorunda kaldım.
(Kelepir powermetre alınır :ssrtcbya: )
İGS 10 -İGS 618 takas :) yapılır

• Hahaha
Tepkiler: Özcan

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Climp pro özelliğinden bahsediyorsunuz. Böyle bir özellik igpsport larda yok.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Climp pro özelliğinden bahsediyorsunuz. Böyle bir özellik igpsport larda yok.
618 kullanıyorum. Navigasyonu kullanmadığım için emin değilim ama rotayı navigasyonda açarsanız profilde bulunduğunuz noktayı gösteriyordu diye hatırlıyorum, ilk aldığım zaman denemiştim.
IMG_3151.JPGIMG_3149.JPGUzun zaman sonra ilk defa navigasyonu denedim. Haftasonu bilmediğimiz bir rotada gideceğimiz için rotayı km saatine attım, test amaçlı turladığım bir rotayı açarak deneme yaptım. Öldürmez ama süründürür bir navigasyonu var yaklaşık 20 metrelik sapmalar yapıyor.Döneceğiniz yere gelmeden yaklaşık 900 metre önce yönlendirme oku çıkıyor ve metre yavaş yavaş düşmeye başlıyor. Bazen ok tamamen ortadan kaybolup 200 metre kala tekrar geliyor ok kaybolunca endişelenmeyin. Benim Gps ayarlarımdan kaynaklı olabilir Smart seçmiş olabilirim pil az gitsin diye onu da yarın sabah test edeceğim. Bazen 900 metreden geri sayım aniden ileri sayıma dönüyor, 700 metre oluyor 800 metre bu da kafa karışıklığına sebebiyet verebilir. Şimdi gelelim güzel yönlerine altta gözüken eğim haritasında nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz bilmediğiniz bir rotada tepenin bitmesine ne kadar kaldığını metre cinsinden olmasada kestirebiliyorsunuz. Sağ altta toplam rota km si, sol üst tarafta rotanın bitmesine kalan km yazıyor. Durmadan cep telefonundan konumunuza bakmak yerine haritayı genişletip döneceğiniz yerleri görmeniz açısından da avantajlı. Türkiye haritasını sitesinden yüklemeniz lazım. Cep telefonunuzun bataryasının uzun turlarda ne kadar önemli olduğu göz önünde bulundurulursa faydalı bulduğum bir özellik ancak çok çok sağlıklı çalıştığı söylenemez. Diğer cihazlarda nasıldır bilmiyorum ama bir zamanların F/P ürünü olan igs618 bu konuda pahalı cihazları yakalaması için 1 kaç fırın ekmek yemesi lazım galiba.

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
272760 dosyayı görüntüle272762 dosyayı görüntüleUzun zaman sonra ilk defa navigasyonu denedim. Haftasonu bilmediğimiz bir rotada gideceğimiz için rotayı km saatine attım, test amaçlı turladığım bir rotayı açarak deneme yaptım. Öldürmez ama süründürür bir navigasyonu var yaklaşık 20 metrelik sapmalar yapıyor.Döneceğiniz yere gelmeden yaklaşık 900 metre önce yönlendirme oku çıkıyor ve metre yavaş yavaş düşmeye başlıyor. Bazen ok tamamen ortadan kaybolup 200 metre kala tekrar geliyor ok kaybolunca endişelenmeyin. Benim Gps ayarlarımdan kaynaklı olabilir Smart seçmiş olabilirim pil az gitsin diye onu da yarın sabah test edeceğim. Bazen 900 metreden geri sayım aniden ileri sayıma dönüyor, 700 metre oluyor 800 metre bu da kafa karışıklığına sebebiyet verebilir. Şimdi gelelim güzel yönlerine altta gözüken eğim haritasında nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz bilmediğiniz bir rotada tepenin bitmesine ne kadar kaldığını metre cinsinden olmasada kestirebiliyorsunuz. Sağ altta toplam rota km si, sol üst tarafta rotanın bitmesine kalan km yazıyor. Durmadan cep telefonundan konumunuza bakmak yerine haritayı genişletip döneceğiniz yerleri görmeniz açısından da avantajlı. Türkiye haritasını sitesinden yüklemeniz lazım. Cep telefonunuzun bataryasının uzun turlarda ne kadar önemli olduğu göz önünde bulundurulursa faydalı bulduğum bir özellik ancak çok çok sağlıklı çalıştığı söylenemez. Diğer cihazlarda nasıldır bilmiyorum ama bir zamanların F/P ürünü olan igs618 bu konuda pahalı cihazları yakalaması için 1 kaç fırın ekmek yemesi lazım galiba.
Firmanın bana vermiş olduğu cevap;

Dosyalar

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Firmanın bana vermiş olduğu cevap;
Herhalde bahsettikleri o anda kaç km tırmanış kaldığı yada % kaç eğimde olduğunuz gibi özellikler. Yoksa haritadan haritanın (yada tırmanış yaptığınız tepenin) neresinde olduğunuz gözüküyor.

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
Ben kendi hazırladığım rotayı kullanarak tur yaptığımda sadece profili görüyorum. Profil üzerindeki yerimi görmüyorum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kendi hazırladığım rotayı kullanarak tur yaptığımda sadece profili görüyorum. Profil üzerindeki yerimi görmüyorum.
1630046014217.pngBu resimde sol taraf mor, sağ taraf yeşil dikkat ettiyseniz. İki rengin birleştiği yerde hareket halinde nokta olarak kendimi görüyorum. Siz alttaki haritayı açıyor musunuz ayarlardan.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı ekranı kullanıyorum(plan-profil) fakat profil üzerinde yokum🥱
Peki bu şekilde rengi değişiyor mu siz ilerledikçe.
Navigasyonu aktif hale getirdikten sonra ana ekrana dönüp sürüş kayıdı başlatıyor musunuz ?

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight
Tepki
153
İsim
Burç Çelik
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Herkese selamlar. Aranızda igs620 modelini kullanan, ve kullanım kolaylığı hakkında bilgi verebilecek olan biri ya da birileri var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35