İç Lastik

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
benzin istasyonlarında italyan siboplu lastiklerimizi şişirebilmek için aparatı her yerde bulabilirmiyiz? pahalı birşey midir?

Scudo

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@kalpe8

Pahalı birşey değildir.Valve adaptör diye geçiyor. Takım halinde marketlerde top şişirme iğnesi vs rıların yanında çıkıyor.Dikkat etmeniz gereken şey içinde lastikli olan modelini almanız olacaktır.yoksa şişirirken havanın birazı boşa kaçabiliyor.
(link)

budur ürün..

http://www.aktifpedal.com/images/prod/1419.jpg

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Resimdeki adaptörün lastiksiz olanıyla hava basmayı denedim ancak çok hava kaçırdı, hatta yedek iç lastiğim üzerinde denedim ne yaptıysam kaçağı engelleyemedim. Pompanın ucunu iğne siboba çevirerek basıyorum genelde ancak yüksek basınçlarda araba siboba basarmış kadar rahat olmuyor. Araba sibop daha universal rahat birşey bence.

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
bir dolu bisikletçiyi aradım ellerinde yokmuş. Aynen böyle lastik contalı olarak ebay'dan aldım. toplamda 7 TL tuttu çifti. Acelesi yok. 20 gün sonra gelse de olur. teşekkürler yardım için.

OtoCan

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar yeni bir yol bisikleti aldım. Carraro Race CR032 aynakol Tiagra ile, ruble, zincir, ön ve arka aktarıcılar 105 ile değiştirilmiş bir bisiklet.

Sorum ise iç lastiklerle ilgili. Decathlon'un iç lastiğiyle atıyorum Michelin'in iç lastiği arasında aman aman fark var mı? Bisikletimi hobi amaçlı kullanıyorum.

Bir de ekstra soru, bu iç lastikleri Ankara'da nasıl toplu alabiliriz? YIBA'ya gittim oradan sonuç çıkmadı... Çok yüksek fiyat veriyorlar. Aslında Decathlon'daki çifti 7,9 TL olan lastikleri kullanmayı planlıyordum ama sibobu jantıma kısa geldiğinden kullanamıyorum. YIBA'daki esnaflar nereden toptan alıyor bilen var mı?

Teşekkürler.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Boşuna yibada şurda burda vakit harcama bulamazsın, yurtdışı internet sitelerinde daha uygun fiyattan alabilirsin, mesela (link) gibi...

OtoCan

Üye
Tepki
0
@emrahozkan

Teşekkürler cevap için. Başka ne gibi siteler var acaba?

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
Ebay öneririm ordan da olabilir aranıyor bölümünü küçük bi ilan açarsanız yardımcı olacak arkadaşlar çıkar ama sibop uzunluğunu belirtin

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
sedona 331 e 700x19 içlastik olur mu? dış lastikte 28''x1.40 ve 700x35c yazıyor.
ya da hangi tür iç lastik almalıyım

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@karakartal

Selam 700x19 iç lastik olmaz sibop kısmından genişleme yapmayacağı için balon/meme yapar. 700x28 ve yukarısı daha geniş hacimli iç lastikler almanız gerekir.

• Beğen
Tepkiler: karakartal

karakartal

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Sedona
@Dogukanaksu

teşekkür ederim.yanlış iç lastikle yola çıkacakmışım,çok yardımcı oldu

Tepki
0
Arkadaşlar benim 26*195 ebatında lastiğim var şu (link)
iç lastiği alsam tekere uyar mı ?

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@derincestay

Neden olmasın ki ! ? Ben 2.2 lastik kullanıyorum iç lastik 1.90-2.15 arası kullanılabiliyor :)

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar sorum basit. Hafif ve sağlam bir iç lastiği arıyorum. Kullanan veya önerebilen arkadaşlar bu konuda bilgilendirirlerse sevinirim... Şimdiden teşekkürler.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Jant ölçüsü yok bütçe bilgisi yok neye göre tavsiye verilsin ki?

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
475
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Schwalbe XX Light 26*1.50-2.10 kullanıyorum. Normal bir 26" mtb iç lastiğinin en az yarı ağırlığında (95gr)

Yalnız lastik duvarları ince olduğundan jant içinde yabancı cisim, çıkıntı vs. olmadığından emin olmak gerekiyor.

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
özür diliyorum jant ölçüsünü yazmayı unutmuşum. 26" 2.10 veya 2.25 iç lastik. bütçe çok pahalı olmasın yeter.