İç lastik seçimi

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru
Ben lastik patlamasından şikayetçi değilim, hatta hoşuma gidiyor patlaması. Uğraşmayı seviyorum. :) Bana gereken uygun lastik ölçüleri.3-5TL 'ye bulursam alacağım. :)
Sizin attığınız linkteki lastik boyu 26x1.50, sanırım benim dış lastikle uyumludur bu ebatlar?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rotinda A. Yo yo onu anladım ölçülerini görün diye paylaştım :) Yani ideal derken iç lastiklerde uygun kullanım aralıkları yazıyor diye bir de sizinkine uyar diye :)

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
İç lastiğe 10 liradan fazla vermek banada mantıksız geliyor

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Benim de lastik patladı, yama yaptım ama yeni bir yedek alsam iyi olacak. Ancak iç lastiğin ölçülerini anlamadım. Üzerinde şöyle yazıyor;
Rubena 405 32/42 622/635 A5
28x1 1/4x1 3/8 23 12
Şimdi benim nasıl bir lastik almam lazım :(

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Tavsiye olunur

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Aktaş

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Yaşadığım tecrübelere dayanarak;
Dış lastikle iç lastik birebir aynı ölçüde olmalıdır.
Mesela 700x28-35 ölçüleri yazan bir iç lastik 32-35 ölçülerine aslında uygun değildir.Ancak 700x28 de kullanılmalıdır.Nedeni ise sibop kısmının en alt ölçüsü olan 700x28 baz alınarak 700x28-32-35 ölçülerine uygundur diyerek üretilmesidir.Bu iç lastiği 700x32-35 lik bir dış lastiğe takarsaniz sibop fazla genleşemediğinden size kullanırken hoplatma ve balanssızlık olarak geri döner.
Umarımki açıklayıcı olmuştur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Jantlar : 622x20
Dış lastik : 700 X 35C 37-622 (60-80 PSI)
İç lastik : 700 X 35/43C

Şehir bisikleti için araba sibop iç lastik alacağım hem arka hem ön için. Ne almamı önerirsiniz?

Bugün yaptığımız yaklaşık 50 km tur sırasında hem arka hem ön iç lastik sibop yerlerinden patladı. İç lastiği herhangi bir şey delmedi ama ikisinde de sibop yerlerinden aynı anda yırtılma meydana geldi. Yedekleri taktım devam ettim ama sağlam bir iç lastik almayı düşünüyorum.

Alırken 700 X 35/43C 28 jant şehir bisikleti için iç lastik alıyorum. Dış lastikler yeni ve oldukça sağlam olduğu için iç lastiğe ne olduğunu anlayamadım. Jant delikleri araba sibobuna uygun.

Haftada 4-5 gün sürüş yapıyorum ve bazen 30 bazen 50 bazen de 60-70 km arası yol yapıyorum. Ağır bir tempo değil ama bu tempoyu kaldırabilecek sağlam, sorunsuz bir iç lastik bakıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Tepki
0
İsim
Emirhan S.
Bisiklet
b'Twin
İç lastik ararken gerçekten kayboluyorum kullandığım rockrider 520 27.5 olduğu için türkiyee fazla seçenek yok lakin (link) gibi sitelerde kayboluyorum bir yerde aşırı uygun güzel yorumlu lastikler bir yerde türkiye fiayatına jelli vs.. lastikler sizin öneriniz nedir ?

Tepki
1
İsim
Ali Doğan
Merhaba Arkadaşlar
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Yanlış ise şimdiden kusurumu affedniz.

Daha yeni bisiklet alemine girmiş bulunmaktayım bu nedenle bu nedenle acemiyiz.
2017 model 20″ CARRARO FLEXI 121 21-V katlanır bisiklet aldım. İki gün sonra arka lastik patladı. Yarım saat bisiklet elde bisikletçi aradık.

Bu bana ders oldu ve artık yedek iç lastik bulundurmaya karar verdim. Lastik değiştirme takımını temin edebilirim ancak bu bisiklete gidecek iç lastik ebatları nelerdir? Yani dış lastiğim CST 20X1.75 . İç lastik de bu ebatlar doğrultusunda mı almam gerekiyor? Bu ebatlar da iç lastik aradığım zaman nette pek fazla bulamıyorum. Acaba farklı bir rakamları mı var? Ayrıca öneriniz var ise hangi marka iç lastik almamı tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

frkdmrc7

Üye
Tepki
0
İsim
FARUK DEMİRCİ
Bisiklet
Salcano
(link)

salcano xrs 070 28 jant bisiklet aldım. fakat iç lastik almak istiyorum. bu linkteki ürün uyarmı bızım lastıklerımıze ?

(link)

badger2005

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Merida
Merhaba,

Sipariş vermeden önce emin olmak istedim, decathlon daki şu (link) linkte olan 20" iç lastik dahon mariner d8 e uyar mı?

Yine aynı linkteki yorumlardan birinde katlanır bisiklete büyük geldiği söylenmiş, o yüzden sormak istedim.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Tepki
52
İsim
Ayça
Bisiklet
Carraro
Carraro Sportive 230 için yedek iç lastik almak istiyorum ama ne alacağımı bilemiyorum. Yani çeşitleri var mı? Her bisikletin ki farklı mı? Ne önerirsiniz? ( Lsstikler ; LASTİK SCHWALBE DELTA CRUISER 700X35C PATLAMAYA DİRENÇLİ REFLEKTÖRLÜ )

Yusufmnts

Üye
Tepki
131
İsim
Yusuf
Bisiklet
Scott
@Tini mini kedi Alacağınız iç lastiğin bisiklet markanızla ilgisi yok:)
Dış lastik ebadınıza Uyumlu bir iç lastik alacaksınız.
Örneğin iç lastik kutusu üzerinde 700x35-42c yazar.Bu iç lastiğin 35mm ve 42mm aralığındaki tüm ölçülere kullanılabileceği anlamına gelir.
Alacağınız iç lastiğin öndeki sayısı, yani sizdeki 35mm’ den bir tık küçük olması daha iyi olacaktır.
Diğer konu ise sibop seçimi.
Presta (iğne) ve araba(schrader) sibop vardır.
İğne siboplar daha yüksek basınçlara dayanıklıdır bu yüzden yol bisikletlerinde bu tercih edilir. Sizin halihazırdaki sibobunuz iğne sibop ise aynısından alıp devam edin, araba sibop için jantınızdaki deliğin genişletilmesi gerekir ve buna gerek yok.
Ayrıca her zaman yanınızda yedek iç lastik taşımayı ihmal etmeyin;)

• Beğen
Tepkiler: Robinson Crusoe
Tepki
52
İsim
Ayça
Bisiklet
Carraro
@Yusufmnts Bisiklet markasını yazma sebebim, lastiğinin nasıl olduğunu bilen varsa ona göre öneri yapabilsin diyeydi, teknik konulardan anlamıyorum çünkü :) Teşekkürler.

erdemalp

Üye
Tepki
42
İsim
Erdemalp
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaslar,

Yeni bir bisiklet siparisi verdim. Gelinceye kadar ic lastik siparisi vermek istiyorum ama emin olamadim.
Bisikletimin modeli Mossa Monza Cycle Cross. Ustundeki lastik RUBENA SKY SCYLLA W75. Decathlon'dan ic lastik siparisi vermek istiyorum. Hangisini vermeliyim?

Bu uygun mudur acaba?
(link)

Acaba bu urun uygun mudur? (link)

pkm762

Üye
Tepki
0
İsim
boris
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar, RockRider 520 27.5" kullanıcısıyım.
İç lastik bakıyorum fakat linkteki iç lastik in sübap girişi elimdeki pompaya uymuyor. Uyanlar da stokta yok.
Nasıl bir aparattır. Normal pompa ile şişirmek için gereken aparatın adı nedir?
Nasıl bu sorunu çözerim?
Link
(link)

nemesis225

Üye
Tepki
0
İsim
Onur Y.
Bisiklet
Mosso
20180714_172731.jpg Merhaba, mosso legarda 1824 msm h model bisiklete sahibim. Buna uygun iç lastik almak istiyorum. Hangi boyutlarda alabilirim?(Lastik ölçüleri fotoğrafda göründüğü gibi.). İkinci sorum lastik kalınlığını nasıl anlayabiliriz ? Kilometre sayacında lastik kalınlığını girmem gerekiyor ve hangi değeri ( Değerler 1.5 ile 2.2 arasında) seçmem gerektiğini bilmiyorum. Son olarak fotoğrafda göründüğü gibi (700×35C) yazıyor lastiğin üzerinde. Oradaki c harfi ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkürler .