Hybrid bisikleti yol bisikletine dönüştürme..

bekir ö.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
ön artırıcım roux'unkiyle aynı. muhtemelen aynakollar da aynı. sorun nerede hala bulamadık.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bekir ö. @Roux
mtb / şehir bisikletlerindeki vites sistemlerindeki ön artıcı çekiş oranı ile yol kollarının çekiş oranları aynı değil, o yüzden artırıcının değişmesi gerekebilir.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
süper bir dönüşüm. :)
Böylelerini gördükçe hevesim daha da artıyor. hem commuter tarzında hemde tur amaçlı kullanılabilecek bisikletler çıkıyor ortaya.
Yurtdışında şehir bisikleti olarakta kullanılabilmeye müsait çok model var genesis croix de fer gibi ve daha niceleri.
İnş bende MTByi elden çıkartabilirsem şahane planım var :)

krizagold

Üye
Tepki
119
İsim
Yavuz
Bisiklet
Diğer
Sağlam ve hızlı olmuş:).Benim gibi hemnyol bisikleti gibi olsun hem tekerleri sağlam basssın diyenlere örnek bir çalışma.Keyifli pedallar.

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar. Buraya bayağıdır uğrayamıyordum. Malum ramazan fazla da bisikletle haşır neşir olamıyoruz bari foruma girip yazayım dedim. Trek bisikletimde değişmesi gereken bir gidon boynu var. Çok uzakta kalıyor gidon. Bir de tur bisikleti yapıyordum gidonu geniş alsam iyi olur diyordum ama iyi olmazmış. Gidon bayağı büyük kontrolu zorlaşıyor en yakın zamanda bu ikisini değiştireceğim. Ayrıca brooks gidon bandının rahatlığı bayağı cezbetti diğer bisikletime de bir tane yapıverdim. Birkaç tane resim paylaşıyorum. Hayırlı ramazanlar:)
IMG_5128.JPG

IMG_5133.JPG
IMG_5134.JPG

Edit: Resmi becerememişim tekrar koymayı deniyorum:)

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Roux Fotoğraf koyamadınız sanırım, bende görünmüyor :)

Mavi rengini çok sevdiğimden sanırım iki bisiklet de çok hoşuma gitti(ben de kırmızı-beyaz kadromda mavi sargı kullanıyorum :D), tekerinize taş değmesin :) Trek için çok başarılı bir değişim olmuş, ilerde bütçe bulabilirsem ben de mutlaka drop barlı bir tur bisikleti toplayacağım...

• Beğen
Tepkiler: Roux

Rüzgar20

Üye
Tepki
0
İsim
mehmet akif rüzgar
@Roux ondeki gibi disk fren meselesini nasil hallettiniz

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
canyon'a bayıldım. Trek'in de dönüşümü muhteşem olmuş. Kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Alâiye

furkan59

Üye
Tepki
149
Bisiklet
Cervélo
fx 7.3 tur bisikletim var aynısını yapmayı düşünüyorum güzel duruyor. güle güle kullan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam gidona uzanma mesafenin uzayınca sürüş pozisyonunda bir sorun çıktı mı?