Hunharca açılan araba kapıları-öneri

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
Sahil yolu için konuşuyorum;

Burada bisikletlileri suçlayan arkadaşlara maalesef katılmıyorum.

Bisiklet yolunu gasp etmiş, araç yoluna illegal park ederek bir şeridi tümüyle işgal etmiş, kendi can güvenliği dışında kimseyi düşünmeyen bencil sürücülerden ötürü yaşanan problemlerde bisikletçilerin suçlanmasına ancak "hırsızın hiç mi suçu yok" denir.

Tedbirli olmak elbette kendi can güvenliğimiz açısından önemli, zaten araç sürücüsünün tedbirsiz davranmasının sebebi de bu; kendi can güvenliğini tehlikeye atabilecek bir araç olarak görmüyor bisikleti. Bu yüzden de gayet egoist bir şekilde davranıp, bizim tepkimizi aşırı buluyor, anlam veremiyor. Hayati tehlike atlattığımızı bile farketmiyor bir çoğu.

Ben böyle durumlarda bu olayın sürücünün beyninde yer etmesine çalışıyorum kendimce.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
istanbul içi yollar kamikazeler ile dolu ,istanbul içi turlar artık yok,erkenden kaçmak var istanbuldan,dönüşte ise sahil yollarına uğramadan dönüş olmakta,kadıköye giderken iki yoldan giderim,ilki minibüs caddesinin son derece düzgün kaldırımlarından ,ikincisi bağdatın kaldırımlarından ,bi kere fenerbahçe marinadan indim o gün kaza oldu,adam öyle bir kapıyı açtıki gafil avlandım,tekere değen kapı, tekeri sola iyice itmesine neden oldu,teker dönmedi,sürücü hatasını kabul etmekle kalmadı 30 lira bakım ücretinide velespite ödedi.

Newworldfb

Üye
Tepki
21
İsim
Bircan
Kimse kapıyı açarken arkasına bakmıyor o yüzden mümkün olduğu kadar araçların fazla dibinden gitmemek lazım özellikle taksilerin müşteri görünce bisikleti farkettiği halde bir anda direksiyonu sağa kırmaları yokmu o an irlandalı boksörü çağırasım geliyor

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Yüksek sesli bir korna ile sağ şeride park etmiş araçlara yaklaşırken korna çalmanızda fayda var.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
sağda park etmiş araba gördüğüm zaman en az 10 metre mesafe bırakarak geçiyorum benim çözümüm bu yoksa burası türkiye ne yaparsan yap

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@Invisibleman

en az 1 metre bırakmadan araçların yanından asla geçmem, heleki bolca peşpeşe park etmiş bir araç varsa. şayet 1 metre bıraktığımda yandan geçecek araca yeterli yol kalmamış ise yolu tamamen ortalayarak gidiyorum :D 60la değilde 30la gitsinler birkaç km :D korna çalanlara da el sallıyorum umrum da olmaz bende trafikte motorsuz bir ulaşım taşıdı kullanıyorum nokta ;)

@halil ibrahim duran
bugün hava çok rüzgarlıydı yolda giden bir fiat doblonun arkasına takıldım rüzgar kırsın diye ama diken üstünde gittim ya bir çukura girersem diye. bu öneri çok iyi oldu teşekkürler :)