HRM ve Cadance Özellikli Sayaç

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@S.Çal yanlış okumuşum gerçekten çok güzel bir şey... mutlaka alacağım

Scudo

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 hocam bu konuda tahmin yürüttüm açıkcası kullanma klavuzunda diyor ki, İndoor mekanda olduğunuzda gps gücünü kapatabilirsiniz. Normalde de cihazın speed sensör için desteği var zaten. Ayrı satın almak gerekiyor onu. Hatta dual sensör diye bir özellik var. Kadans ve speed bir arada arka janta bağlanıyor hem hız hem de kadans ölçebiliyor

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
Bildiğim kadarıyla gps'i kapatma diye bir durum yok. Sadece ekrandaki hız bilgisini gps'den mi gostereyim yoksa sensorden mi gostereyim diye seçim var. gps'i power save moduna alabiliyorsun. Cihaz start verildiği andan itibaren gps kaydı almaya başlıyor çünkü. Power save moduna aldığında da gps bilgisini 4 sn'de bir değilde daha uzun aralıklarla alıp dosyaya yazıyor.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Ancak gordugum kadarıyla çalışma suresi gayet yeterli..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Almayı bir kaç ay ertelemeyi düşünüyordum ama yazışmalardan sonra bu ay içinde aldıracaksınız en sonunda bana :D

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@ceycey84 hehehe öyle oldu galiba... ama gümrük mevzuatı ni okuyunca biraz serinledim
Tavsiye ederim :)

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@S.Çal Ben yükseklik ayarını bir türlü yapamadım. Sürekli alakasız rakamlar çıkıyor deniz kıyısında giderken 20-30 gösteriyor mesela . Nerede yanlış yapıyorum acaba ?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Eğer barometrik (hava basıncı ) ile ölçülüyor ise bulutlu günlerde bu durum normaldir. Dağcılık ıktaki saatlerde de aynı. Ancak kullanan arkadaşlar size daha doğru yardımcı olabilirler

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MGSancar hocam gps ile ilgili ayar menüsü
gdfsg.jpg
@celilcetiner hocam yükseklik basınç sensörü vasitasıyla ölçüldüğü için illaki hatalar olabiliyor. Ama şöylede bir durum var, doğru ölçmesi için cihaza doğru referans vermek gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 3 tane referans ekleyebiliyorsun cihaza. Yüksekliğinden emin olduğumuz yerlerin verilerini giriyoruz buralara. Doğru ölçüm için cihazı her açıp tura çıkışımızda ilgili menüden cihazı kalibre etmek gerekiyor. Çünkü basınç değerleri günden güne değişiyor.

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
@S.Çal doğrudur bendeki cihaz Rider 20+ ve ekranları 310 ile farkli. Ayrıca şimdi baktım manueline orda da dediğin gibi off modu var, indoor veya gps in çekmediği yerler için.

• Beğen
Tepkiler: S.Çal

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
Hımmm.. şu Bryton 310 tarafından çok yönlü kışkırtılıyorum... ;)
* Telefonun gps'i bataryayı çabuk bitiriyor. Strava kapalı olursa, telefon şarjı daha az dert olur :)
* Kadans gerekli değil sana, fiyat düştü bak..
* Artık yaş 50 yi aştığına göre, kalbi kontrol altında tutmakta fayda var.. 310H tan sana göre.
* Hem çok sık olmasa da, koşuyorsun ya, o zaman da kullanırsın kalp sensörünü.
* bak bak.. arka ışığı bile var...

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar,
Vallaha ben de az önce Türkiye saati ile 16.00'da siparişimi (Bryton Rider 310T) vermiş bulunuyorum. Bakalım site bugün paketleyecek mi ! bike24.com sitesinin saati ile sipariş 15.00'da geçti. Artık büyük bir merakla takipte olacağım. Bu sefer bu bilgisayara gözüm gibi bakacağım bir önceki New Sigma BC 14.12 STS gibi kaybetmeyeceğim Allah'ın izni ile. Büyük kayıptı o kayıp benim için :(

Saygılarımla.

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
@alper 76

Hangi urunu gondermiyorlar? Ben garmin 520 aldim bike 24 ten ve dun kargoya verdiler

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eibec Bazı sitelerde gps li ürünlerde yasal sınırlamalar gereği ülkenize gönderim yapılamıyor diye uyarı çıkıyor ve sepete ekleyemiyorsunuz.

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
@S.Çal
Evet oyle ama arkadas bike24 linki vermis. Acaba urunlere ( marka ) gore kisitlamalar mi oluyor?

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
@S.Çal @Eibec
Örneğin burada, "Unfortunately, due to legal restrictions the product can’t be send to the country of destination chosen by you." mesajı var.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Eibec

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
@İbrahim Aslanhan
Bike 24 kredi karti ile yapilan alisverislerde kredi kartinin size ait olup olmadigini ogrenmek icin size ufak bir meblag yatiriyor. TL olarak yatirdilar bana. Bu rakami onlara soylediginizde islemi onayliyorlar. Sizdende boyle bir talepleri oldu mu?