HRM ve Cadance Özellikli Sayaç

Tepki
92
İsim
Onur
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Forumdaslarım,

cumartesi sahip oldugum, bayıla bayıla bindigim synapse ime sayac takmak istiyorum ancak fiyatların biraz yuksek olması ve erisebildigim / arastırabildigim sayacların ya istegimi karsılamaması ya da ekstradan parca almak zorunda olmam vb sebeplerle bir turlu ne yapacagımı bulamadım.

benim ihtiyacım olan sadece nabız ve kadans gosteren bir sayac. km gostermese bile olur :p

konu hakkında bilgisi / ilgisi olan arkadasların yorumlarını bekliyorum.

simdiden tesekkurler...

Scudo

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
@Onur İstanbul btwin Count 14 kalp algılayıcısı ile 230-250 tl ye geliyor zaten başkacada ucuzu yok. Belki kablolu bir model kalmış bir yer bulursanız alabilirsiniz. Count 14 için olan kalp kemeri 90 tl strava için olan kalp kemeri 70 dolar kargo ile ama hem Bluetooth hem ant+ Count 14 oluyor tavsiyem wahoo kalp kemeri.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Euroya çevirmeyi unutmayın sitenin para birimini :) Türkiye ye 13 euroya falan geliyor :)

Tepki
92
İsim
Onur
Bisiklet
Cannondale
cevaplarınız icin cok tesekkur ederim

maalesef btwin count 14 bulamadım :(

@BF Okuru sanırım rox 5 icin kadans ve nabız aksesuarlarını ayrıca almam gerekiyor ? ( kutu icerigi gibi bir acıklama bulamadım ben mi cok beceriksizim :p )

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
744
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur İstanbul forumdan @Ali.K arkadaşım rox satıyordu. benim koşu içinde kullandığım sigma pc 25.10 nabız saatim olduğu için rox almadım onun yerine sigma bc 16.12 sts cad modelini kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Onur İstanbul

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
bence paraya kiy, hem kosu hem de bisiklet icin kullanilan Garmin Forerunner'lardan al..

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
@Onur İstanbul decathlon öyle pahalı ürünlere % 20-30 gibi zam yapacağı Zaman uzun süre raflara koymuyor fiyat unutuluyor piyasadaki muadil ürünlere döviz zammı konuyor ondan sonra rafa koyuyor tabiki 300 tl de dese satılıyor. Count 14 ten memnun ama öyle beklemeye yada 50 tl farka (yeni gelecekler zamlı olur) falan deymez. Yavaş yavaş sigma toplasanız iyi olur.

• Beğen

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Sigma 14.12 altimetreli
Sigma 16.20 cadance
Polarv650
Garmin520
Butcene gore bunlari degerlendir.Digerleri pişmanlıkla sonuclanir.

• Beğen
Tepki
92
İsim
Onur
Bisiklet
Cannondale
@bambam84

Efenim kosmak benim bunyeme aykiri bir harekettir, aktif sporu biraktigimdan beri degil kosmak hizli bile yurumedim ben :p

Sanirim en mantikli, hizli ve ucuz cozum gene sigma olacak.

Hepinize yardimlariniz icin cok tesekkur ederim.

Tepki
43
İsim
Mehmet Çetinkaya
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bryton rider 100 kullanıyorum. Ekran görüntüsü rox 5 den daha okunaklı ayrıca gps takip te var. İşinizi fazlasıyla görecektir.

(link)

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Polar vs bakıyorum ama bu bryton bayağı iyiymis;-) @Mehmet Çetinkaya teşekkürler
İleride mutlaka değerlendirmeye alacağım

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
Bende Bryton Rider 20+ var. Hrm ve combo cadance & speed sensoruyle kullanıyorum. Çok memnunum.

Ayrıca akıllı telefon kullanıyorsan ayrıca bi cihaz almana gerek bile yok. Sensorleri alman yeterli.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Ben 100T baktım her şey var görünüyor . Bir de 300T bakayım neler varmış @celilcetiner

Tepki
8
İsim
cem timurçin
Bisiklet
Focus
bu komboyu şu şekilde yaptım, piyasadan nispeten ucuz kablolu cateye marka cadance sayacı aldım(minnacık ve arka aydınlatması yok ama olsun okunuyor), gidona da koşarken falan kullandığım ve tam bir f/p ürünü olduğunu düşündüğüm beurer marka(pm 25)(şu an n11 de 183 lira ama ben çok daha ucuza almıştım ve kullanıyordum) kronometre, saat ve hrm özelliği olan saati bağlıyorum. hem koşarken hem bisiklete binerken nabzımı kontrol edebiliyorum. biraz ucuzculuk yaptım ama eldekiler değerlendirilmiş oldu.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Salla polar iyi güzel de kadans vs sensorleri ekleyince adami sooyle semaya doğru eğik duruş yaptırıyor... ;-)

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
CooSpo H6 aldım çinden. Ürün hem bluetooth hem ant+ haberleşmesi var. Yani android 4.3 yüklü bi telefonunuz varsa bluetooth üzerinden nabzınızı görebilirsiniz. Bendeki cadans&hız sensorude aynı sekilde hem bluetooh hem ant+ destekliyor. Cogu zaman Bryton'ı yanıma almıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ozgurgokalp

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Gel de çıldırma... adamlar süper fiyatlar koymuş ama tr ye gondermiyor ...
(link)

Polar m450 geçiyordu aklımdan ancak bu bryton 310T ekstra bir şey almadan daha ucuza geliyor. Polar çok güvenilir bir urun olması biraz dusundurdu ancak hiç acele edecek durumun yok ramazan bir aradan çıksın. Bakacağım teşekkürler @celilcetiner @MGSancar @Mehmet Çetinkaya.

Sanırım bryton un polar dan tek eksiği ekran ışığı. Gerisi tamam...

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
Bryton'ın ekran görünürlüğü gayet iyi. Hatta ayarlarsan ışığı saati hesaplayarak kendi açıyor. Yani karanlıkta ekranı görmek için ikide bir düğmeye basmana gerek kalmıyor ve adamlar gayet güzel yapmış hava kararmaya başladığında ışık otomatik yanıyor.

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner