Hız yaparken korkuyor musunuz?

B

BF Okuru

Misafir
80-90 km/h seviyesine nasil cikiyorsunz anlamiyorum , herkeste aero dizany var heralde . yada benim indigim yokuslar cok kisa . kac kmlik yokus bunlar onuda belirtseniz ya.

Scudo

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
99
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@furkan.zaman

Selamlar, 1.si 89.3 km'e kadar ulaştım detaylarını linkten inceleyebilrisin. (link)
2.si herkeste aero dizany var heralde bisiklette hafiflik ve aerodinamizm ile ilgili teknik detaylar veren bu makaleyi inceleyebilirsin ;) keyifli pedallar. (link)

Batu Gürcan

Aktif Üye
Tepki
149
Bisiklet
b'Twin
Strava kayıtlarına göre, Kadiköy dönüşü Gözcübaba'dan aşağıya iniş taraflarında 69,8 km/h görmüşüm. Fakat ya km saatim olmadığından yada başka bir sebepten, bilmiyorum, pek hissetmedim diyebilirim.

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
@furkan.zaman 3 km kadar bir yolda yaptım ben, pek virajlı değil ama o hızda bisikletle virajlı sayılabilir. 91.8 km stravaya göre. Bayındırlık Arka İniş segmenti.

(link)

• Beğen
Tepkiler: umutcanv

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.165
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Yolda kimse yoksa,ileriyi de rahatlıkla görüyorsanız bir süre yapılabilir bence :harika: Ama şahsen 55km den sonra korkarım;)

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

teenbiker

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet Berat E.
Bisiklet
Carraro
60 km anlık hız görmüşlüğüm var. Bilenler bilir Karacaahmet'ten Kadıköy'ün girişine kadar güzel sprint atılıyor :srnsml:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her şeyin bir sınırı olduğu gibi bisiklette hız yapmanın da bir sınırı olmalı.
80'leri 90'ları okuyorum forumda bir çoğu yalan olsa da aralarında gerçekten o hızları yapmış olanlar var. Ben bunu oldukça tehlikeli buluyorum bu 80-90 km hızlar genelde yol bisikleti ile yapılıyor, maksimum 10 kiloluk bir araçla o hızlara çıkmak bence gereksiz risk rüzgar varsa daha da risk... Genelde yokuş aşağı yaptığım hız maksimum 55-60 oluyor bir kere Barbaros'tan aşağı inerken 70'i gördüm. Bana göre 70 km/s ideal sınır.

Strelok

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
Akan trafikte tam teçhizatlı ve rampa aşşağı iniyorum. Hız yaklaşık 50 km civarı ve giderek hız artıyor. Yanımdan hızla geçen iett otobüsünün rüzgarı ile bisikletin titrediğini hissettiğim an bisiklet üzerinde hız yapmanın yanlış olduğunu anladım ve o gün bu gündür yapmıyorum.

B

BF Okuru

Misafir
@maboc aynen. En lezzetli yeri kaçırdık. :(

Bugün bacaklar gitmek istemese de 19km yapmışım. :)

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Valla ben korkuyorum. Hızlı giderken yokuş aşağı kötü bir kaza yaptım 3 ay kendime gelemedim. Artık önümü gördüğüm kaymak yolda bile kontrollü iniyorum. İnsanın başına neler gelebileceğini ve ne kadar kırılgan olduğunu anlaması için ciddi bir kaza yapması gerekiyor belki de. Kask takıyorum hep ancak daha önce yazan bir arkadaşın da dediği gibi kafa dışında da kırılacak bükülecek yerlerimiz var. Saatte maksimum 25km ile de gitmek gerekir demiyorum ancak 45-50 ve üstü km hızlar bana uzak artık.

Ek olarak; kaza yaptığım anda profil fotomda gördüğünüz küçük Jedi gözümün önüne gelmişti, gereksiz riske girmem artık :)

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.640
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Belkahve ve Sabuncubeli inişlerinde 80 km/h'nin üstüne çıktığım çok oldu. Kimi zaman 85, kimi zaman 87. Ama 90'a ulaşamadım.

• Beğen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.165
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@poet
Ben düz yolda kendimi yormadan yapıyorum 20-25 :D Yokuş aşağı çok yavaş kalır o hız:hihi::hihi:

B

BF Okuru

Misafir
Bildiğin bir yolsa ne korkacan 50-70km yapta
Ben bilmediğim yolda 50 km yapiyorum fenerim yok geceleri inerken bile 50 km buluyorum

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.640
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@umutcanv
Bahsi geçen hızları 700x35c lastikli 29 mtb ile yaptım. Yol bisikleti ile o inişte biraz da arkadan rüzgar desteğiyle 95-100 km/h yapılabilir diye düşünüyorum.

• Beğen