HipHop Müzik

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
Arkadaşlar Forumda Rap dinleyen arkadaşlar varmı.En çok kimi dinlerler Hangi şarkıyı en çok severler.
Ben dinlediğim ve sevdiğim kişileri yazıyorum.

Mozole Mirach
Sokrat st
Fate Fat
Kamufle
Cumali efrah
Beta
Pit 10..vs.

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bende
Ali abi gibi sagopa ve kolera dinliyorum.
Eskiden bende Pit10,Beta,MozoleMirach,Base Mod Xl ve daha adını bile hatırlayamadığım birçok Underground yep yapan rapcileri dinlerdim.Ama daha sonra işlerinin çoğu zaman küfür etmekten başka birşey olmadığını farkettim. :)
Şimdi rapten uzak ve çoğunlukla mutluyum :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@M.Burak KARADAĞ
3-5 sene önce bende onları dinliyordum, sonra küfür nedeni ile bıraktım. Aslında Sagopa da daha önce küfürlü yazıyordu ama aldığı karara göre küfürlü yazmıyor artık. Küfür iyi bişey değil.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@mustafa şükrü yıldırım
Evet birkaç şarkısı bende var ama şarkılarda sürekli f harfi ile başlayan küfür geçiyor :) Yanılmıyorsam albümleri çok satınca birileri vurmuştu hastanede hayatını kaybetmişti.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi o küfür değil :D
Kahretsin demek :d
Öyle dublajlıyorlar :D
cem yılmaz diyordu ya :D

• Beğen
Tepkiler: emre evgin

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Evet tupac te m.jackson gibi ölümüyle efsaneleşti, şarkılarında herşeye yer vermiş, hoşuma giden parçaları;
dear mama, picture me rolling, all about you, check out time, hailmary, toss it up, hit em up, change, do for love, california love, only god can judge me, all eyes on me vs. uzar gider :).
Tupac gelmiş geçmiş en büyük rap efsanesidir, hayatı ve yaşamı çok çalkantılıdır, internette araştırırsanız hayatının belgeselini bulabilirsiniz. 50 cent inde aynı şekilde 9 kurşun olayı,(get rich or die) ölmeyip tekrar şarkı söyleyebilmesi beni çok etkilemişti.
Kişisel eleştirim olarak sonuç; yerli rapide, yerli bisikletler gibi buluyorum, tamam boş değil ama, türkiyeden bir 50 cent, 2pac, dmx, nas, dr. dre, s. dogg gibi başarılı hip&hop, rap yapıcak kapasitede insanlar gözükmüyor, zaten rnb ylede alakamız yok, bunun nedeni belkide bu müzik türlerinin tamamen batı kültüründen gelip ingilizce diline yakışmasından dolayıdır.
Ceza, sagopa vs. de iyiler tabikide ama gerçekten sanatçı ruhlu olabilmek için insanın hayatınında sıradanlıktan uzak yaşanmışlar olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi saçma sapan sorunlar değil, ağır sorunlar, yaşamlar. Anlatmak istediğimi 50 cent in "zengin ol yada uğrunda öl (get rich or die tryin)" ve tupac in hayatını anlatan bir belgeselde görebilirsiniz.
Saygılar.

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
Kusura bakmayın arkadaşlar.Foruma giremedim bu günlerde ve bu yüzden cevap yazamadım konuya.
Türkiye'de kendi alanında başarılı insanları görüyorum.Bildiğiniz gibi bu müzik tarzını sadece RAP olarak görmüyoruz.Hip-hop un nasıl kendi dalları varsa RAP'inde kendi içinde farklı tarzları var.Örneğin üstad Sago melankolik müzik yapıyo.RAP müziğin Türkiye'de yayılmasında Cartel Ve Ceza büyük rol oynamışlardır.Sagopa kajmer rap müziğe Dj likle cezayla başlamıştır.Malum sonradan ayrıldılar.Ama SAgopa-kolera veya ceza bunlarla kendimi sınırlandırmıyorum.Türkiye'de beğendiğim farklı tarzlarda Gangsta-melankolik-Trip hop -deneysel tarzda RAP yapan çok kişi var ve bunlarıda dinlemek lazım
:D :D

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

mustafa susam

Daimi Üye
Tepki
76
Bisiklet
Motobecane
mode xl var iyilerdi öldüler galiba fazla ottan.(Sagopa kajmer rap müziğe Dj likle cezayla başlamıştır.)demişsin emre arkadaşım ama cezanın hem dj liğini hemde prodüktörlüğünü yaptı.sago askerdeyken satışa gelince ipler koptu.
kopmasaydı türkiyede rap adını süper şeyler olabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: emre evgin

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
@mustafa susam

Mode Xl yaşıyo abi :D Evet size katılıyorum Eğer aralarında anlaşmazlık çıkmasaydı eski düetlerinden de belli olduğu gibi güzel başarılı adımlar atılabilirdi.Zaten üstad Sago nun sağladığı başarı çok büyük benim görüşüme göre.