Hidrolik sorunu yardım !

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
Merhaba arkadaşlar bugun bisikletimin jantını çıkardım yeniden taktığımda disk sürtüyordu biraz kurcalayım derken resimde gördüğünüz iki vidayı gevşettim gevşetmez olsaydım hidroliğede geçeli 1 hafta oluyor o yüzden pek bilgim yok bir iki damla yağ geldi gevşetince hemen sıktım freni bir sıktım fren boşalmış gidona dayanıyor tutmuyor ne yapabilirim ? Frenler Avid elixir 1
(link)

Scudo

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
abicim yağ boşaltma vidalarını sıkmışsın galiba
maşaya bağlanan vidaları gevşetip sıkmanız gerekiyordu

biraz masraf yapıp yağ takviyesi yapmanız gerekebilir

kaliperlerde bulunan yağ bölümlerinin vidasını açmışsın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ayar veya yağ takviyesi yapmadan önce mutlaka internetten kullanım klavuzu bulup okumayı veya bu konuda hazırlanan videolardan yardım almanızı tavsiye ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Avid Elixir için video daha yardımcı olabilir sanırım:

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Arkadaşların dediği gibi yağ haznesinin vidalarını gevşetmişsiniz. Bu da biraz yağ tahliyesine sebep olmuş :) Endişelenicek bir durum yok. Eksik olan yağı ilave ettirecek ve varsa havayı da aldıracaksınız. Halil arkadaşın eklediği video çok kullanışlı tavsiye ederim. Kendiniz yapamıyorsanız hiç risk almadan serviste yaptırın. İyi günler.

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
(link)

arkadaslar herkese cok tesekkkurler fakat videolardaki gibi benim fren kolumda şırınga girmesi icin herhangibir vida vs yok bu nasıl olucak fren avid elixir 1

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Youtube dan model no ile aratabilirsin; ben sadece "elixir" yazmıştım

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
Size göre sağ frende sol tarafı çekin orada kauçuk bir parça var onu çek orada zaten alyan giren yer var ;)