hidrolik disk fren

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bende hidrolik disk fren var bu freni wd 40 la temizlesem bir sorun olur mu ?

Scudo

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sorun olur, frene kesinlikle wd40 ve türevlerini sıkmayın, biraz araştırma yaparsanız forumda nasıl temizleneceğini bulabilirsiniz, iyi günler.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Bence olur. WD 40 balataya ya da rotora bulaşırsa. Ciddi sıkıntılar doğurur. Daha açıklayıcısı frenler tutmaz. Bende otomobillerde kullanılan disk balata temizleyici sprey var onunla temizliyorum. Onu bile kullanırken kaliperi yerinden söküp, içinden balatayı çıkarıp rotordan uzak bir şekilde sıkıyorum.

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
sakın değdireyim deme yanarsın. zaten bir damla bile yetiyor tutmaması için :D

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hidrolik fren sorunlarini arastirirsan forumda WD40 muzdariplerinin cogunlukla fren tutmama sorunu yasadigini ve en son care olarak yeni balata almak zorunda kaldiklarini gorursunuz. Ilık su ve bezle temizleyin illa temizlenmesi gereiykiyorsa. Balata ve disklere yagli, petrol turevli malzemeler bulastirmayin frenleriniz tam kavrayamadigi icin kayacak durus performansinizi dusurecektir. Eger balata kaynakli fren tutmama / frende tam performans yakalayamama soz konusu ise balatalarin cikarilarak ince zimpara ile hafifce cizilerek camlasmanin giderilmesi oneriliyor ama henuz boyle bir ihtiyacim olmadigi ve deneme yapmadigimdan ne kadar dogru ve verimlidir bilemiyorum.

Tepki
0
Bisiklet
Scott
balataya yağ bulaşmış ise kökten çözüm yakın balatayı 1 veya 2 dk kadar ben denedim