Hidrolik disk fren tutmuyor

Scudo

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Mineral yağınız sistemden sızıyor olabilir, sıkıyken yumuşaması buna işaret, kabloyu fren kolunu, kaliperi kontrol edin, bir yerde sızma olmalı veya yağ koyulan kısmın kapağını kontrol edin kapalı mı değil mi diye

kursatxxx

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
@JamesFord Bugun servise götürdüm arka bilyalar dağılmış düzeltti zinciri felan yağladı orda bi sorun olmuş olabilirmi

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Rotora yağ bulaşmış dicem ama mantıklı gelmiyor sadece rotora yap bulaşsa fren kolunun sıkılığı değişmezdi, ama dediğin gibi fren koluda yumuşamış, tek açıklama sızıntı gibime geliyor, fren kolunu pompaladığında sertleşme oluyor mu

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@kursatxxx pompaladıktan sonra sertleşme oluyorsa hava kabarcığıda kaçmış olabilir içine, en sağlıklısı yağı boşaltıp temizlik yapıp tekrar doldurmak olacak sanırım

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

reddesra

Üye
Tepki
77
İsim
Esra
Bisiklet
Specialized
Merhabalar yeni konu açmamak için buraya yazıyorum. Ön fren kolum çok gevşek ve kolu sonuna kadar sıksam bile zor etki ediyor sizce sorun nedir yap mı eksik acaba fikirleriniz nedir

reddesra

Üye
Tepki
77
İsim
Esra
Bisiklet
Specialized
Hiç bir işlem yapmadınız mı peki yap ekleme falan

kursatxxx

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
@reddesra yok kendi kendine geçti benimki sizinkini bilemem ama bisikletçiye gösterin derim geçmezse

Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Salcano
@JamesFord
Abi bendede aynı sorun var temizlettim yeniden yağ basıldı fakat aynı yapabileceğim başka bir şey varmı

Noeserd

Üye
Tepki
38
İsim
Ahmet
Bisiklet
Ghost
Bro frenin hava yapmış herhangi bir sızıntı yok
Bleedlemen yeterli olacaktır

@reddesra
Fren hava yapmış havasını aldırman yeterli olacaktır
Fren kolunj pompalamak sadece hissiyatı geri getirir herhangi bir ısınmada o hava yukarı geleceğinden aynı şey olacaktır BLEEDLEMENIZ KESİN ÇÖZÜM

Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Salcano
Ama tamirci havasını aldım dedi hatta 3 aydır bunla uğraşıyorum 150 tl ye yakın para verdim bir tane fren sistemi alırdım bu işi kendim yapabilirmiyin

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@Oğuzhan Duymuş

İnternette bleeding kitler satıyorlar, youtube da da birçok video mevcut. Hangi markaysa ona uyanı seti al.

Yapan tamirciye bir daha götür bu olmadı diye. Sonuçta para almış o kadar, belki kaça vardır, değişmesi gereken bir parça vardır.

Noeserd

Üye
Tepki
38
İsim
Ahmet
Bisiklet
Ghost
@Oğuzhan Duymuş
Ben kendim yapıyorum 185267185268