Hidrolik disk ayarı bozuldu

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Anıl Demir
Dua et 30 lira ile çözmüşsün sadece yağ değişimi işini görmüş

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Pek eglenceliymis!
O arkadasi siddete ne kadar karsi olsam da doverim ben :)
Okurken ve uyelik tarihinize bakinca matrak gectiginizi dusundugumu de itiraf edeyim...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

uğur ufuk

Üye
Tepki
62
İsim
yakup
Bisiklet
Ghost
Merhaba,yağ meselesinden sonra sormaya korkar oldum.bugün fren temizlik spreyi sanarak arka frene zincir yağı sıktım.Sonuç arka hidrolik fren sizlere ömür.50 yaşından sonra bisiklet alırsan sonuç bu olur deyip moralimi bozmadan bir yol gösteri misiniz?

• Beğen

Scherwin

Aktif Üye
Tepki
287
İsim
Scherwin
Bisiklet
Carraro
@uğur ufuk
Merhaba,
Benim bildiğim, farklı çözümler önerilse de kesin olan ve eski fren performansına dönmenizi sağlayacak çözüm: fren balatalarının değiştirilmesidir. Tabi diski de bu süreçte güzelce temizlemek gerekiyor [emoji1]
Motosiklette de sizinkine benzer hatalar oluyor. Fren balataları çok özel bir malzemeden üretiliyor ve o yağın bir miktarını emiyor. Her temizlik sonrası yüzeyini temizliyorsunuz ama bir süre sonra o balata yağın az bir miktarını geri kusuyor ve sorun nüksediyor.

• Beğen

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@uğur ufuk
Abi sen v fren bir bisiklet al bence.Hidrolik diye diye kullanamıyacaksın bisikleti.Hemen balata siparişi ve hiç ugraşma.Balatalarıda kendin değiştirme hayatınla oynama.Hemen git bir oto tamirciy bir balata spreyi al ve rotor ve balatalrın çıktığı yere bol bol sık ve kurumasını bekle.Yeni balataları taktır ve en az 1 sene bir daha hidrolik freni elleme dokunma unut sadece frene bas dur.

uğur ufuk

Üye
Tepki
62
İsim
yakup
Bisiklet
Ghost
Volkan kardeşim,v fren bisiklet almaktansa ikinci önerinizi dinleyip hemen balata siparişi veriyor,ilginize teşekkür ediyorum.:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uğur ufuk Würth balata spreyi ile güzelce temizleyin rotoru ve kaliperi...Balataları değiştirin eski balatalarınızı çöpe atın hiç uğraşmayın...
Bisiklet ile ilgili her sorunuz için özelden mesaj atabilirsiniz seve seve sabırla cevaplarım :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uğur ufuk Balatalar genelde resim yani organik esaslı malzemeden imal ediliyor ve yağı emiyor... Ha forumda birkaç yöntem deneyen arkadaş vardı tavada yakıp falan, bi de zımparalıyorlar...Deneyebilirsiniz ama çok çözüm olmuyor...Benimde yağ bulaşmıştı acaip de ses yapıyodu değiştirmiştim

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim hikayemde piramitlerde zeytin yagiyla calisan rak sok.maşa vardi bu farkli :D dostum saka yapiyorum sakin kizma alinma lutfen

uğur ufuk

Üye
Tepki
62
İsim
yakup
Bisiklet
Ghost
@mariokaldato
Kızmak yok sadece tebessüm var dostum. Sorunu balata değiştirerek çözdük.yardımcı olmaya çalışan bisiklet severlere saygıyla.;)

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
@uğur ufuk Abi büyük geçmiş olsun bu arada ucuz atlatmışsın
V fren candır :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
v-frenin gözünü seveyim istediğin gibi kurcala ayarla iki senedir aynı papuçları kullanıyorum hala eskitemedim taş gibiler maşallah

vede masrafsız

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Forumun en harika konusu bence bu :) bak birde yumurta kır oraya :D :D :D alınma bak olur kimlerimiz neler neler yapmadı zamanında o nedenle denemeniz hiç yapmamanızdan iyidir.

* Mineral Oil denilen kendine has bir yağdır... De - grease denilen zırıltı içindeki her şeyi çözer ancak bide fren hidroliğini koyduktan sonra sistemin havasının alınması gerekiyor. Anlatsak bile bu konuya pek araştırmadan girmişsin onun etkisi yüzünden tam anlayamazsın. Dilersen youtube' da bir güzel araştır ardından bisikletçiye götür onuda iyice incele işi öğren sonra birgün tekrar denersin. :D ben ilk yapmaya kalktığımda birde inadım tutmuştu tam 1 hafta o bisikletim yatmıştı.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Tepki
3
İsim
Yağız Kum
Bisiklet
Salcano
Hocam ben dechatlonda yaptırdım aynı sorun bende de oluyor dechatlon ekibi ev yağı koycak değilya lütfen yardım edin

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bakımı yanlış yapmışlardır. Ayrıca bir de bilgi ekleyeyim hidrolik yağının fren sisteminde kullanılma sebebi genleşme katsayısı çok düşük bir sıvı olmasından kaynaklıdır. Ne donar ne kaynar. Uyguladığınız kuvveti kaybettirmeden iletir. Hatta kışın mazotu donan kamyoncular depoya biraz hidrolik yağı döker ki mazot çözülsün bir daha da donmasın.